asp.net c# bot Talep

ediptufekciler
28-10-2012, 03:30   |  #1  
ediptufekciler avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 6
30 mesaj

baktığım araştırdığım kadarı ile asp.net hakkında kimse bot yazmak için bir tane yazı bile yazmamış 

araştırdığım kadarı ile bot olarak internet sektöründe sadece bu kadar kod bula bildim gerisi hep sorun 

//================================================

WebRequest gelenistek = HttpWebRequest.Create("http://www.****.com/****/");
WebResponse gelencevap;
gelencevap = gelenistek.GetResponse();
CultureInfo tr = new CultureInfo("tr-TR");
StreamReader donendeger = new StreamReader(gelencevap.GetResponseStream(), Encoding.GetEncoding(tr.TextInfo.ANSICodePage));
string gelengbilgi = donendeger.ReadToEnd();

int haberbaslangic = gelengbilgi.IndexOf("

");
int haberbitis = gelengbilgi.Substring(haberbaslangic).IndexOf("
");
Label2.Text = gelengbilgi.Substring(haberbaslangic,haberbitis);

//================================================

php asp de baktığımda sanki arı kovanı gibi örnekler dolu hele php sanki özellikle cabası . Bukadar büyük bir kütüphaneye sahip olan c# ta bence daha fazlası var bula bildiğim bu kadar kod bunu biraz daha geliştirip gelen StreamReader parcalarayarak döngü içine almak gelen img - link - title- aciklama - konu  kısımlarını  kayıt yaptırma  daha cabası diyelim bilgisi olan c# 'lardan destek bekliyorum 

Son Düzenleme: ediptufekciler ~ 31 Ekim 2012 11:30
castello
07-12-2012, 22:08   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

ben buna benzer bir proje yapmıştım ama çok zor bot yazmak hele 0 dan öğreniyorsan html tarzı bir veriyi çekmiştim projeme ama 1 tane bile türkçe kaynak bulamadım yabancı kaynaklarla anladığım kadarıyla bir bot yazdım sayılır listboxlara aldım verileri ve düzenledim program içerisinde ama 1 sene sonra sitenin kaynak kodları veya verilerin kullanıldığı tag isimleri değişti sanırım program çalışmadı bunun için kalıcı bi bot arıyorum bende xml veriler için bazı sitelerin servisleri oluyormuş araştır istersen derim bana pek yardımcı olan olmamıştı inşallah işini görür bu yazım ..

ediptufekciler
09-12-2012, 18:42   |  #3  
ediptufekciler avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 6
30 mesaj

dediğin gibi aramadığım sormadığım site kalmadı bot konusnuda asp.net c# olarak hic bir yerde yok yukarıdaki bot kodunda div kısımlarını kendin yazıp aralıkları belirleyim istedğin veri ala bilirsin ..  msg attım sana...