Asus AI Recovery hakkında bilgi paylaşımı

Sakbag
19-02-2013, 20:31   |  #1  
Sakbag avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
22 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Asus N56DP bilgisayarım var,dün format atmak istedim windows diski ile ancak tüm bios ayarlarını yapmama rağmen önyükleme için bir tuşa basın ibaresini bir türlü ekrana getiremedim ve mecburen AI recovery programını denedim. Gayet kullanışlı ve rahat bir program yapmış Asus kendi içinde. Siz neredeyse hiç birşey için uğraşmıyorsunuz herşeyi o program kendi kendine yapıyor. Ben bilgi almak için araştırma yapmıştım biraz ancak gerçekçi bilgileri bulamamıştım her kafadan ayrı bi ses çıkıyordu. Eğer bir sorunuz,aklınızda kalan birşey olursa sorabilirsiniz buradan.

Kapalı Hesap (190488)
19-02-2013, 22:05   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
308 mesaj

yapabildiğine sewindim...Recovery ile yükleme gayet rahattır...keşke her makinede Recovery olsaydı...Bende yok ....:(  

senin makine normal yoldan formatlanabiliyor mu...? ( Sen mi formatlayamadın yoksa formatlanmıyor mu )

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (248248) ~ 19 Şubat 2013 22:09
Sakbag
20-02-2013, 21:04   |  #3  
Sakbag avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
22 mesaj

Bu recovery moduna girmek isterken başka bi ayar daha buldum,F8 ile girdim sanırım oraya, Boot_logging diye bir mod vardı,devre dışı gözüküyordu,onu kullanılabilir duruma getirdim,ama sonra recoveryden devam ettim işi bitirdim. İşlem bittikten sonra tekrar deneyeyim dedim ve tekrar windows diski taktığımda diski boot etti ve ön yükleme için bir tuşa basın iletisini gördüm ekranda. O boot_logging disable durumdayken bunu yapmıyordu. Neyse ama recovery daha kullanışlı her şekilde :)