Asus anakartlara dikkat

salvadore
08-01-2007, 14:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

hepinize iyi günler benim anakartım Asus A7V600 bunu biosunu güncellemek istiyorum çünkü tuhaf tuhaf hatalar veriyor biosu tm güncellerkeb farklı isimler soruyor bunu tam olarak nasıl yapacağımı bildirirseniz sevinirim

rasit_aksu
08-01-2007, 14:28   |  #2  
Üye
94 mesaj

anakartının biosunu windows üzerinden ve otomatik olarak güncelleyebilirsin.
ASUS Update programı ile

İtacHi_
08-01-2007, 14:36   |  #3  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

arkadşım sen zaten asus anakart alarak büyük bir yanlışlık etmişsin zaten . arkadaşın dediklerini yap ummarım sorunun çözülür.

ocean_of_anka1
08-01-2007, 20:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
144 mesaj
burakesan_1993
arkadşım sen zaten asus anakart alarak büyük bir yanlışlık etmişsin zaten . arkadaşın dediklerini yap ummarım sorunun çözülür.
peki ne almalıydı?

egemengiga
08-01-2007, 21:32   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

ASUS un nesi var ki? sadece bazi anakartlari sorunlu diye butun urunleri olacak hali yok.

kory
08-01-2007, 23:18   |  #6  
Yeni Üye
39 mesaj

önce salvadore a bi cevap verelim.
tabiki bunları sende biliyorsundur ama bi hatırlatalım. Bilgisayar sadece bir ana karttan değil onlarca donımdan ve yine onlarca yazılımın konfrigasyonundan oluşur yani yukarıdaki eksik bilgiyle sana yapılan yardım biraz atmasyon olur sorununu daha açık ve net bir şekilde yaz ki yardımcı olalım.
evet ben bugün ters bi yerden kalktım anlaşılan gelelim burakesan_1993 a. ya nedir bu saçmalıklar yok asus kötü yok intel AMD yi döver ama Ati nvidia ya bi tekme koyar ki nvidia bir daha hiç bir bilgisayarda barınamaz, yok BMW mercedes i geçer...
forumlarda bir araştırma yapmaya kalktığımda sadece bunları görüyorum ya belli bir markayı öven ya da o markaya savaş açmış kişiler... neyse...

salvadore
09-01-2007, 14:00   |  #7  
OP Yeni Üye
22 mesaj

Sevgili kory
tabiki anakartın konfugure olduğu donanımlarla sistem çalışma performansı arasında doğru bir orantı var. Şimdi de sana sorunumu anlatayım. Daha önceden sata harddiskim vardı ve sistemimde herhangi bir sorun olmuyordu ara sıra açılışta bios ekranı çıkardı bu nadiren olan bişeydi sonra harddiskimi değiştirdim ve IDE yoluna bağladım ana kartım bazen harddiski bazende dvd okuyucuyu görmüyor bunun için biosu güncellemek istedim bir türlü yapamadım açılışta amakart cd si ile yapıyorum ama rename menüsü geliyor verdiğim isimleri kabul etmiyor. şimdi diğer proğramı deniyeceğim cevaplarınız için hepinize teşekkürler.

kory
09-01-2007, 20:42   |  #8  
Yeni Üye
39 mesaj

http://www.asus.com/999/html/eve ... a7v600/overview.htm
adresinden bios u yükleyebilir ve 2 seçenekle yükleme yapabilirsin, dos ortamında yani açılışta bios u açarak yada windows ortamında. en garanti çözüm biosa girerek disketten güncelleme yapmak. sanırım söylediğin hataları windows da veriyor sende biosu açarak güncelleme yap.anakartının bios güncelleme özellikleri şöyle
CrashFree BIOS 2
The CrashFree BIOS 2 feature now includes the BIOS auto-recovery function in a support CD. Users can reboot their system through the support CD when a bootable disk is not available, and go through the simple BIOS auto-recovery process. ASUS motherboards now enable users to enjoy this protection feature without the need to pay for an optional ROM.

ASUS EZ Flash
With ASUS EZ Flash, you can update BIOS directly from the BIOS setup menu. No more DOS-based flash utility and bootable diskette required.

Ramonnox
10-01-2007, 12:33   |  #9  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

sata yerine ide harddisk taktıktan sonra biostan harddisk bölümünü ide yapmadığını tahmin ediyorum biosa girip harddisk sata mı ide mi görüyor kontrol etmen faydalı olur diye düşünüyorum. Bu arada bende bir asus kullanıcıyım anakartın performansından çok memnunum lakin aynı konfigirasyonu başka bir anakartta bir arkadaşım yaptı performansta darmadağın ediyor onun bilgisayarı.