Asus Ati Radeon eax 1600 sorunu için yardım lütfen

Muzooo
31-05-2006, 15:33   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Yeni asus ati radeon aex 1600 ekran kartı aldım kutusundan cıkan drvier ile hiç bi oyun oynayamıyorum internetten indirdim bi iki versiyon ama ondada bi sürü hatlarla karsılastım oyun içerisinde ekranın bazı köşeleri siyah a dönüyor parlıyormus gibi oluyor. Oyundan cıkıyorum kısayola sembolleri yok oluyor sadece isimleri kalıyor. oyun içerisndeki karakterler bi görünüyo bi yok oluyo vb sorunlarla karsılarştım acaba bunun çözmenin bi yolu varmıdır drivermı yoksa ek yazılımmı bana bu konuda acil yardım ederseniz cok mutlu olurum.
Asus ekran kartı bu ikinci alışım eminim birdaha asla içinde asus ve ati yazan bi ekran kartı almıcam ...
ama en önemlisi chip tavsiye etmişmi fiat performans vb teslerde başarılımı degilmi bakmadan asla almıcam :D

cimbomlu_07
31-05-2006, 19:07   |  #2  
Taze Üye
9 mesaj

BENCE EKRAN KARTINA BU KADAR YÜKLENME ÇÜNKÜ BEN ASUS ATI RADEON 256 MB EAX 1300 PRO KULLANIYORUM.ALALI DAHA 1 AY OLDU VE HİÇBİR PROBLEM YAŞAMIYORUM.GAYET GÜZEL OYNUYO.PARÇALAR UYUŞMUO OLABİLİR ÇÜNKÜ EAX1300 PRO GERÇEKTEN AZ BİR PARAYA ALINABİLECEK EN İYİ EKRAN KARTI.SENİN EKRAN KARTIDA BİR ÜST MODELİ VE DAHA İİ OLMASI GEREKİR.İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA PROBLEMİN HALLOLUR.

CU_GS7
31-05-2006, 19:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Doğru ve en güncel driver`ı kurduğundan eminsindir umarım..
Emin değilsen,önce eski bütün driverları kaldır ve sonra, Catalyst v6.5`i kur derim ben..

Muzooo
01-06-2006, 14:27   |  #4  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Evet abi kesin eminim son sürümü aldıgımdan şöyle bi yabancı forumlara göz gezdirdim asus ati radeondan şikayetçi olmayan yok nerdeyse keşke almadan önce daha iyi inceleseymisim.
Ya bi tanıdıgımda aynı buna benzer bi sorunla karşılaşmıs ve sitenin birinden diver indirmiş onun sayesinde düzelmiş.
Bende kastım şimdi elimde 3 degişik versiyon driver var birini kurunca bi oyun çözülüyo filmler gidiyo dierini kurunca başka bi oyun bozuluyo vs vs tam randuman alamadım hiç bi driverdan.
Ekran kartım dier parçalarla uyumsuzluk yapması çok saçma olur ana kart felanda asus çünkü bi borad kendi ekran kartını desteklemezse intihar etsin onun mühendisleri dimi :D
Framework 1.1 direvirla birlikte kuruluyo onu 2.0 yaptım ama eski versiyonuda kaldı yani 1.1 in üstüne deil başka bi yere framework kurdu... 1.1 i silince bi oyun düzeldi ...
ama işallah çözücem bilen biri çıkarda çözme süremi kısaltırsa çoook mutlu olucam :D

Banned
01-06-2006, 15:24   |  #5  
Banlandı
1,204 mesaj

yeni kartini aldiginda windowsa format atip bastan kurdunmu?

Recep Baltaş
01-06-2006, 18:32   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Tüm sistem sürüclerini güncellemni önerirm hala hata varsa aldığın yere götür.

Muzooo
02-06-2006, 10:14   |  #7  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Evet anakartı güncellemeyi hiç denememiştim gerçi çıkalı daha cok kısa süre oldu ama bi bakiyim işallah düzelir tavsiyen için sagol...

Beko_54
02-06-2006, 21:32   |  #8  
Taze Üye
14 mesaj

abi sen sistemimi yeni aldın yoksa sadece ekran kartınımı
Eğer ekran kartı ise bundan önceki ekran kartının dll'leri ile çakışıor olabilir bunun içinde sistemi formatlayıp temiz bir windows kurman gerekir ama ekran kartının fanını falan kontrol etmekte de fayda war ısınma sorunu olabilir... ama bence ilk format atmalısın temiz bir windowsa son sürücüleri kur ondan sonra bir daha denemelisin...

recepky
14-06-2006, 17:33   |  #9  
Taze Üye
17 mesaj

ati radeon x1600 serisinin amd tabanlı sistemlerde problem yarattığını duymuştum 1 arkadaşımdan acaba senin de AMD mi işlemcin?