Asus Bilgisayarda Format 'Press any key' Hatası

Sirturk
26-04-2017, 22:58   |  #1  
Sirturk avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba Arkadaşlar ,

Asus X55C Model ,intel (R) Core(tm) i3- 2350m CPU @ 2.30Ghz Özelliklerine sahip.

İlk olarak, beni leptop'a format atma  aşamasına kadar getiren nedenden durumdan başlayıp anlatacağım çünkü şuan ki format sıkıntısı da ordan kaynaklanıyor olabilir.

64 bit Windows7 işletim sistemini kullanıyordum , Masal adında yaramaz yavru kedim bilgisayarın touchpadinde gezerek bir kaç program açtı ve ardından bilgisayar yavaşladı ve dondu ardına güç düğmesine basıp kapatıp tekrar açtığımda windows hata kurtarma bölümü geldi ordaki iki seçenekten ilki olan başlangıç onarma'yı başlat(Önerilen) kısma bastığımda ise bu geliyor ' windows ,bilgisayarınıza bağlı bir aygıtla iletişim kurma hatasıyla karşılaştı' Durum: 0xc00000e9 hatası açılıyor , ikinci seçenek olan windows'u normal olarak başlat dediğimde ise tekrar Windows hata kurtarma bölümüne yönlendiriyor  ,velhasıl kurtarmaya çalışıp beceremeyince bilgisayara format atmak istedim ve 32 Bitlik Windows 8 kuracağım cd'yi taktım 'asusa göre biosta format ayarları yapmaya çalıştım' kaydedip çıktıktan sonra  'reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press any key' yazısı geldi.Yalnız işin garip tarafı cd takılı olsada olmasada bu yazı çıkıyor fakat bu yazı esnasında herhangi bir tuşa bastığımda yine press any key yazısı ile karşılaşıyorum ne kadar basarsam o kadar ekrana geliyor.Format atmaya çalıştığım cd'nin bozuk çizik olma ihtimali olabilirmi veyahut bios ayarlarıyla çok oynadım ordan kaynaklanıyor olabilirmi ayrıca ilk kurtarmaya çalıştığımda bilgisayarı söküp içine bakmış ve bios pilini çıkarıp takmıştım orda herhangi bir sıkıntı olmuş olabilirmi bilmiyorum.3 güne autocad sınavım var çizim hazırlamam lazım , bundan dolayı izlemem gereken yolu , yapmam gerekenleri söyleyebilirseniz sevinirim , şimdiden teşekkürler .

resaka
18-07-2017, 19:37   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bios okuma ayarlarında windows boot manager lı bi seçenek çıkıyormu yani ilk okuma harddisk değil çıkıyorsa eğer o olsun büyük ihtimal açılır o şekilde örn"Windows Boot Manager(HArddisk adı)" benim bilgisayar bu şekilde açılıyor mesela sadece harddiski seçtiğimde açılmıyor :)