Asus F3SR ve Windows 7...!

bwhiteb
21-04-2010, 23:05   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

Arkadaşlar bir dostumun Asus F3SR notebook'u var. rica etti format atar mısın diye.
ilk önce notebook'un kendi recovery dvd'si ile vista kurdum fakat laptop bir süre çalıştıktan sonra kendi kendine kapanıyordu.
win 7 kurdum fakat bazı sürücüleri tanımadı.(ethernet kartı gibi)
Asus'un sitesinde win 7 sürücülerine rastlamadım..
Win Xp de bazı problemler yaşıyorum (kilitlenme,donma gibi) bir şekilde bu sorunları aştım ama arkadaşım Win 7 kullanmak istiyor. Vista sürücüleri Win 7 'ye olur mu bilgisi olan var mı..?
ya da bu notebook'un win 7 driverlerini nereden download edebilirim.
Sorunu umarım anlatabilmişimdir.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.   

Son Düzenleme: bwhiteb ~ 21 Nisan 2010 23:07
selimhun
21-04-2010, 23:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Ben de aynı dizüstünü kullanıyorum...Yaklaşık 3 yıl önce üretilmiş bir model.Artık üretilmiyor. Bu nedenle Asus Global de  Windows 7 sürücülerini bulamazsın...Her aygıt ın kendi  sitesine gidip  windows 7 sürücüsü yükleyeceksin...Tek yol bu.!!!!!!!

bwhiteb
21-04-2010, 23:58   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

eski bir model olmasına rağmen donanım olarak fena sayılmaz fakat fan problemi var sanırım çok sesli çalışıyor..
bilgisayrı kullanıyor olmanız nedeniyle sürücülerin indirme linkini ekleyebilir misiniz..

nonpasaran
22-04-2010, 00:41   |  #4  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
Alıntı: bwhiteb  
eski bir model olmasına rağmen donanım olarak fena sayılmaz fakat fan problemi var sanırım çok sesli çalışıyor..
bilgisayrı kullanıyor olmanız nedeniyle sürücülerin indirme linkini ekleyebilir misiniz..
Vista sürücülerini sağ tıklayıp uyumluluk modu ile hiçbir problem yaşamadan kurabilirsiniz

mancukya
22-04-2010, 13:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Asusun sitesinde ethernet kartinin drivers kopyalar ve rahatlikla sorunu cözerdin.
Vista drivers gelince hem uyumlu hem degil sonrasinda sorun yasarsaniz burda yardim isteyen pek cok kisi gibi.

bwhiteb
22-04-2010, 21:23   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

Bilmiyorum ben işin içinden çıkamadım..
asuıs'un sitesine yazdığımda çıkmıyor..
driver link'i verebilecek arkadaş olursa çok sevinirim..

Batıkan Doğan
22-04-2010, 23:45   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

İnternet bağlantısını yapabilirsen Windows Update'e girip güncelleştirmelere bak. Belki yükleyemediği donanımların sürücülerini bulup yükler. Ekran, ses ve kablosuz ağ kartını zaten yüklemiştir. Anakart chipset sürücülerini Intel'in sitesinden indirebilirsin. Onun dışında ATK sürücülerini de Asus'un sitesine girip Drivers | ATK Package bölümünden indirebilirsin. Ethernet sürücüsünü yüklemezse üreticisinin sitesinden veya yine Asus'un sitesinde Drivers | LAN bölümünde bakabilirsin. Diğer sürücüleri ve yazılımları yine aynı şekilde halledersin. Hemen hemen hepsinin Win7 sürümü var.

Ekleme: http://www.google.com.tr/#hl=tr&;source=hp&q=asus+f3sr&meta=&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=12f4e2b3bfa51bed

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 22 Nisan 2010 23:46
mancukya
24-04-2010, 02:07   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Peki sistemi kurmayi biliyorsunuzda Ana kart main board denilen seyin farkindamisiniz ?
Yani cogu alet zaten anakarta ilave sekilde geliyor diyelim Asus, Acer o destegi vermedi  anakartin ismini alipta bunun icin programlar var onun sitesinden bakmayi neden düsünmüyorsunuz ?
 Format atmak vs vs iyide birazda bilgi ve birikimle bu islere kalkisin

bwhiteb
24-04-2010, 12:36   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
1,354 mesaj
Alıntı: mancukya  
Peki sistemi kurmayi biliyorsunuzda Ana kart main board denilen seyin farkindamisiniz ?
Yani cogu alet zaten anakarta ilave sekilde geliyor diyelim Asus, Acer o destegi vermedi  anakartin ismini alipta bunun icin programlar var onun sitesinden bakmayi neden düsünmüyorsunuz ?
 Format atmak vs vs iyide birazda bilgi ve birikimle bu islere
Bir çok kez format atmışımdır. bir çok notebook ve masaüstü bilgisayara fakat yukarıda ifade ettiğim notebook modeli gibi problemli bir bilgisayara rastlamadım.
ben win 7 kurdum. yani en yeni ve en güncel işletim sistemi..
bu işletim sistemi formattan sonra driver kurma derdini ortadan kaldıran bi yenilik ile geldi.
Win 7' yi kurmuş olduğum bir çok bilgisayarda driver problemi yaşamadım. ta ki asus f3sr notebook' a kadar. bu bilgisayarda vista ve xp' de kapanma ve donma sorunları yaşadım. biraz nette araştırırsan demek istediğimi anlarsın..
Burada driver desteğini asus'un vermesi gerekli değil mi..?
biz kullanıcılar olarak  formattan sonra ya da önce uyumlu sürücüleri bulmak için deli gibi onlarca site dolaşmak zorunda kalalım.
Yaşamış olduğum sorunu buraya aktarmamım sebebide konunun uzmanı arkadaşlardan yardım almak.
herkesin her şeyi mükemmel bilmesi de beklenemez.

Son Düzenleme: bwhiteb ~ 24 Nisan 2010 12:37
askinda
24-04-2010, 20:04   |  #10  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
90 mesaj

www.notebook.gen.tr sitesine gir orada her bilgisayarın driverlerini bulabilirsin. asus f3sr 200dr ise link
http://www.notebook.gen.tr/modeller/737/Asus-F3SV-F3SV200DR.html 
diğer modeller de mevcut.
kolay gelsin