asus g752vs i7 7700HQ Gtx 1070 laptop anakart deği

balkes41
26-04-2019, 22:16   |  #1  
balkes41 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaşlar ASUS marka g752 vs GTX 1070 7700HQ işlemcili bir leptopum var.1 yıldır kullanıyorum garantisinin bitmesine 1 yıl vardı hiç oyun oynamamıştım ilk defa 1 hafta önce oğlum bir oyun oynamak istedi ve Sniper Elite 4 oyununu aldım. Yükledim oynamaya başladığında yaklaşık 3 veya 4 dk içerisinde aşırı bir fan sesi yapmaya başladı. ben de game center programı üzerinden CPU ve GPU ısı değerlerine baktığımda 90-91c çıktığını gördüm. Oyun grafik ayarları high seviyedeydi Ultra da bile değil ASUS Türkiye ile diyalok kurup durumu izah ettim. Yaklaşık 1 haftatır leptop ellerinde ve bu gün itibarı ile aradığımda parça değişimi yapılacağını Öğrendim. Müşteri hizmetleri temsilcisi parça olarak ana kartın değişeceğini ve parçanın 5 ayın 7 sinde geleceğini belirtti. Bu konu da bilgili arkadaşların tavsiye ve yorumlarına ihtiyacım var. Kart garantiden değişiyor ücret talep etmediler. Bu tür işlemler ilerde sorun yapar mı? Sonuçta bana göre pahalı bir ürün. Gerçi yapacağım elimden gelende bir şey olduğunu sanmıyorum. Sizlerin görüşleri nedir? Işlemci ve ekrankartı anakarttan ayrı mıdır yoksa ana karta entegre midir ve son olarak işletim sistemi orijinal yeni anakart takılınca bu sorun olmaz mı lisans son olarak da  bu ısı yükselmesinden dolayı anakart değişimi çözümmüdür arasında bi bağ varmıdır

zombi
26-04-2019, 22:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

garanti bitmesine son hafta kala almışlar sıfırlanıyor. daha ne dert ediyon ki:D gelince anakartı orda  almadan hemen furmark ile ya da isterseniz o oyunla teste sokun. yarım saat ile 1 saat arası kalsın. eğer sorun çıkmazsa alın kullanın. unutmayın bozuk anakartı takarlarsa sonra geri geldiğinizde garanti bitti arıtk para isteriz diyebilirler. o anda anakartın sağlam olduğuna emin olun.

balkes41
26-04-2019, 22:39   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

teşekkür ederim garantisinin bitmesine 1 yıl var daha benim sıkıntım anakart değişimi ile gpu ve cpu  ısınması arasında bağ varmıdır

zombi
27-04-2019, 16:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,026 mesaj

bittabii var. çünkü gpu anakarta gömülü. cpu değişmez.

ikisi birden ısınıyor ve kapanmıyorsa aslında sorun macun değişimi ile de çözülür. ama sıfır anakart takılacaksa bence hiç uyandırmamalı servisi :D

zombi bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
balkes41
02-05-2019, 17:28   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

batume case ne anlama geliyor bilginiz varmı anakartla bereber bu parçada değişiyormuş

Son Düzenleme: balkes41 ~ 02 Mayıs 2019 17:28
zombi
02-05-2019, 21:55   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,026 mesaj

o ne öyle ya :D

balkes41
03-05-2019, 13:45   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

servisle bu gün itibari ile görüştüm batum case leptop un alt kabı yani malzemelerin yerleştirildiği alt kasa bölümü olduğu ve onun da değiştirildiği nedenini sorduğumda bana söylenen açıklama gelen kartın yeni nesil olduğu bazı durumlarda kasaya uyması için onunda değiştirilmesi gerekmektedir diye bişeyler söyledi pekde bişey anlamadım ama bekliyip grücem artık

balkes41
09-05-2019, 01:08   |  #8  
OP Taze Üye
6 mesaj

Dün itibarı ile leptop geldi malesef teslim almadan geri yolladım alt kasa birleşim yerleri oturmamış ve bazı birleşim noktaları kırık vaziyette ilk açılışta asus logosunun ve ekranın sağ tarafında kasayla birleşim noktasında eski televizyonlarda olur ya çekmediği zaman karıncalanma bide o olmuş nefret ettim 3 haftada bu şekilde geldi bi 3 hafta daha beklicem sanırım müşteri hizmetleriyle grüştüm tekrar geri istediler resimleri istediler yolladım sabır diyorum

balkes41
03-06-2019, 02:36   |  #9  
OP Taze Üye
6 mesaj

leptop 2 ciye asusa gitti geri geldi tekrar anakart değişti ve ekran hariç komple kasa değişti bu sefer sorunsuz geldi anlıyamadığım şu yapılan işlemlerin maliyetlerini hesapladım kabaca 15  16 bin tl lik bi masraf yapıldı  bunu  yapana kadar değişim yoluna gitseler daha az maliyet olucaktı izledikleri politika demek böyleymiş

excel_mustafa
03-06-2019, 14:43   |  #10  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

ısınma çoğu laptopta olur kaçınılmazdır. işlemci ve ekran kartı düşükse high ayarlarda bu sıcaklıklara çıkar, lag olmadığı sürece sorun yoktur. ancak bu sıcaklıkta uzun süre kullanmak anakartı yakar. soğutma sistemi bakımı yapılsa yeterli olurdu.

zombi
03-06-2019, 22:09   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,026 mesaj

onun adı bottom case. gerzek tamirci kırmış ve bunu garantiden saymış. ancak yenisinide takamamış. sonra gidişinde düzeltmiş. bak iyi bi kurcala arza yoksa daha tamire verme. en azından o servise :D