asus k52jc ye sahp olan varsa lütfen baksın buraya

deliiiiiii
26-06-2011, 20:32   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
43 mesaj

ben laptopumu hdmı kablosu ile HDMI-HDMI lcd tv ye bağlıyorum görütü var ama ses gitmiyor :( nasıl yapabilirim? ekran kartıyla ilgili felan bişeler duydum yoksa bu ses aktarma olayı benim laptopda yokmu? ayrı bir kablo felanmı takacağım. lütfen yardım edin hem görüntü hem ses nasıl yapacağım? diyelim bu sorunu çözdüm. hem laptopdan hemde tvden ses çıkarsa sadece laptopun sesini nasıl kapatırım?

cevaplarınızı bekliyorum.

ekran kartı
26-06-2011, 20:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

http://forum.donanimhaber.com/m_26341762/tm.htm

deliiiiiii
26-06-2011, 20:54   |  #3  
OP Yeni Üye
43 mesaj

kardeş kusura bakma ama verdiğin link bana yardımcı olmadı. ordan anladığım kadaryla bazı nvdidalarda ekran kartna extra bir kablo bağlamak gerekiyormuş iyide ben bunu laptopda yapamamki?  laptopun kasasını açıp kablo bağlamam imkansız. lütfen yardım edin. ekran kartı nvidia geforce 310 m takrardan soruyorum bu kartın bu hem ses hem görüntü iletme özelliği yokmu extradan ekran kartına kasadan kablomu bağlıcam :( mutlaka başka bir yolu vardır lütfen yardımlarınız bekliyorum...

ekran kartı
26-06-2011, 20:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

HDMI ile Playstation'u TV'ye bağladım ve ses alma sorunu yaşamadım. Laptop bağlama deneyimim olmadı. Olsa belki yardımcı olabilirdim.

deliiiiiii
26-06-2011, 21:11   |  #5  
OP Yeni Üye
43 mesaj

olsun genede teşekkür ederim. yokmu başka arkadaşlar? bu laptopa bu ekran kartına sahip olanlardan mutlaka başlarına gelmiştir bu olay. lütfen yardım edin görüntü rahat zaten ama sesi nasıl aktaracağım?  ya şurda konu açıyorum konuyu görüntüleyen sayısı 60 cevap sayısı 1 şaka gibi bu konuyu olması gereken bölüme açtım o bölümede 2 gündür bakan yok. 2 gün önceki mesajımın üstüne kimse o bölüme bir konu bile açmamış chip artık değerinimi kaybediyor neci :)

kvrck
30-06-2011, 22:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
139 mesaj

biraz geç oldu sanki ama.. eğer hala çözüm bulamadıysan şunu dene denetim masasından ses e gir ordan speakers ı devre dışı bırak. o devre dışı kalınca ses hdmi çıkışından olacaktır ben böyle yapıyorum bağladığım zaman ve laptopdan ses çıkmıyor sadece tvden çıkıyor. :)