Asus k53sj power jack sorunu. Lütfen yardım!

Yusuf6464
13-12-2015, 16:15   |  #1  
Yusuf6464 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Bilgisayarımın power jack'i ilk olarak 10 ay önce sorun çıkardı. Ben kendim power jack alıp değiştirdim sorun kalmamıştı. Düne kadar tabii. Dün birden power jackden duman gelmeye başladı, hemen fişi çektim bataryayı çıkardım daha önce de bozulduğu için yine power jack bozuldu herhalde dedim, gidip power jack alıp yeniden değiştirdim, bilgisayarı toplamadan elektrik alıyor mu diye bi deneyeyim dedim, power jack'e adaptörü taktım ama hafif bi duman geldi ve adaptördeki elektriğide kısa devre yaparak kesti. 2-3 kere böyle denedim ama bi türlü olmadı. Anakartın power jack olan kısmı biraz hasar görmüş acaba yollar mı hasar gördü de çalışmıyor. Bilgisayar çalışıyor, dün bataryayı takarak açtım, anakarta bi zarar vermemiş. Elimden geldiğince netleştirerek fotograf çektim. Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Son Düzenleme: Yusuf6464 ~ 13 Aralık 2015 16:29 Neden:
ttbpc
13-12-2015, 18:48   |  #2  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

öncelikle geçmiş olsun :(

prizde elektrik almayıp bataryayla normal çalıiıyorsa bir power jack değişimi daha gerekebilir. orijinal parça kullanmalısın. adaptörün de orijinal olmalı (sadece servis satar bu adaptörleri)

ancak sorun anakart değişimine kadar gidebilir. prizden elektrik alıyorsan hiçbir şey yapmadan kullanabilirsin ancak yine de işini bilen bir tamirciye göstermekte fayda var.

EKLEME: Bir daha okudum yeni power jackte de sorun olmuş büyük ihtimalle anakart değişiimi gerekecek. Tekrar söylüyorum bir tamirciye göster.

Son Düzenleme: ttbpc ~ 13 Aralık 2015 18:51
ttbpc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Yusuf6464
13-12-2015, 19:04   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

cevap için teşekkürler. öyle yapıcam artık zaten elimden fazlası gelmiyor uğraşıpta daha çok berbat etmek istemiyorum.

ttbpc
13-12-2015, 20:06   |  #4  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

rica ederim. inşallah power jack ile kurtarırsın.  Üzgün