Asus k61ic görüşleriniz ve küçük bir problem

DuaLCore
22-03-2010, 20:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
125 mesaj

Merhaba değerli arkadaşlarım  sizlerden 2 istirhamım olacak.
Bir kaç gündür 2 hafta önce aldığım asus k61ic pc nin takıldığını bunu sadece power4gear quiet office modunda yaptığını farkettim.Acaba bu modda seri işlem yaparken işlemci gücü kıstığı için mi takılma oluyor quiet office modu dışında batarya dayanmıyor bana.

Birde pc mini özelliklerini yazdım ileriye dönelik autocad yada 3d grafik uygulamaları şu an uzun bir dönem içinse sadece flash 8 için kullanacağım.Bana bu sistem için mümkünse hayal kırıklığına uğratmayacak ağırlıkta eleştiriler yaparsanız çok memnun olurum.Pc teknik öğrenciyim ve ileri seviye ancak donanım konusunda yetersizim sizlerin görüşlerine çok ihtiyacım var.
Sabit Disk
320 GB - 5400 RPM - SATA
Çekirdek
Intel
edit işlemci t6600 core2duo yazmamışım alıntı yapınca
İşlemci
Intel Core 2 Duo 2.2 GHz
Bellek
4 GB DDR2
Bellek Tipi
DDR2
Ekran Ölçüsü
16 inch (15.6 yı galiba)
Ekran Kartı
NVIDIA GeForce GT 220M (cuda ve physx)
Veri Yolu Hızı
1066 MHz
dediğim gibi kullanım amacı şu an flash 8 için sorun çıkarmayacağını biliyorum ancak ileride 3d uygulamalar için fazlasıyla yeterli olduğu söylediler fakat donanım bilgim neredeyse 0.
Teşekkürler...

Son Düzenleme: DuaLCore ~ 22 Mart 2010 20:13
DuaLCore
22-03-2010, 20:42   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
125 mesaj

konu güncel

nonpasaran
22-03-2010, 22:12   |  #3  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

kullandığın güç modu işlemciyi kısıtlar doğrudur 

Batarya ömrü için ekran parlaklığını azlatmaktan başka şansın yok yada entertainment modunu kullanacaksın
bendede  aynı kasa aynı pil var n61vn fakat ddr3 bellek in az güç tüketmesi,işlemcinin 45nm olması sayesinde 3 saatten fazla gidiyor 

3d performansını sormuşsun ekran kartın giriş seviyesi fakat 3d uygulamaları rahatlıkla kaldırır 
ama iş oyuna gelince ortalama bir performansa ancak ulaşır 
performans almak istediğinde makinayı elektriğe bağlı olarak çalıştır pil de iken  bütün modlar performansı kısar

edit: Şimdi baktımda kasa aynı değilmiş

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 22 Mart 2010 22:15