Asus M2NPV-MX Anakartı Vista Çalıştırır mı ?

Jetaime
08-01-2008, 22:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar benim sistemim şu ;
Asus M2NPV-MX  940 soket anakart
250 gb Samsung SATA harddisk
1 gb Ram
GeFroce 6150 onboard ekran kartı
AMD Athlon 3200 2,2 ghz

bu sisteme bi kaç kez vista yüklemeyi denedim ama başarısız oldu , şöyleki herşeyi normal güzel yüklüyorum ama boot etmeden XP nin masaüstünden  kurulumu başlatıyorum, daha sonra vista kurup 2-3 saat falan kullanıyorum , sonra bi anda  makineye mavi bi ekran gelip  bi yazı cıkıyo donanımsal bi sorun var diyo, ve yeniden başlatıyo sistemi , bunun devamındada sürekli bi şekilde yeniden başlatıyo acıyorum 15 dk duruyo sonra yeniden başlıyo 15 duruyo sonra yeniden başlıyo her seferindede aynı ekran geliyo , şimdi benim merak ettigim bu sistemde  vistayı desteklemeyen bişeylermi var yoksa vista dvd sindemi sorun var , mesela ben anakarttan şüpheleniyorum :) bu anakartı kullanıpta vista kurup kullanan birileri varmı aranızda ?

son olarak vistayı yuklerken son adımlarında ekran gidip geri geliyodu ama bozuk geliyodu geri ,sonra takılmadan işlemler devam ediyodu buda ince bi detay belki bunlada alakalı olabilir diye düşündüm :)

Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum , şimdiden Teşekkürler :)

Jetaime
09-01-2008, 23:25   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

bu konuda bilgisi olan kimse yokmu arkadaşlar ?

Klasnic
09-01-2008, 23:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

mavi ekran ramden dolayı gelir.
Kaç adet ram var pc de ?

Jetaime
09-01-2008, 23:49   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

o denemeler sırasında tek bi tane 1 gb ram vardı 800 mhz şimdi 2 tane var aynısında twinmos , mavi ekran ama sadece mavi ekran degil yazılarda vardı sonra 100e kadar bişey sayıp resetliyodu bilgisayar kendini. daha sonra hep bu şekilde devam ediyodu 10 dk da bir reset.