Asus M50VC240DV

enjoyquality
18-03-2009, 11:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Arkadaşlar merhabalar. Bu ürünü yeni aldım fakat özellikleri konusunda tam bir fikrim yok. Acaba nasıldır? Oyun oynamak için idealmidir? Birde kullanan arkadaşlardan belki yardım eden birileri olabilir. Vista Logon'da yalnızca parmak izi ile giriş yapabiliyormuyuz? Yani iki seçenek olarak çıkıyor! Parola ve Parmak izi ile giriş seçeneği. Ben bunu yalnızca Parmak izi yapmak istiyorum. Ayrıca zaman zaman Winamp yada başka bir player aracılığı ile dinlediğim müziklerde, başka işlem yaparken (fotoğraf, outlooktan e-mail okuma vb.)takılmalar meydana geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Notebook'u yeni aldığımdan birkaç gün önce kurulumu yapıldı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

elsad
19-03-2009, 00:50   |  #2  
Üye
71 mesaj

ONCELIKLE HAYIRLLI OLSUN
OYUN ICIN G50 VE G70 VARKEN IDEAL DIYIL
bendede bu makinanin benzeri vn var simdiye kadar hic parmak iziyle ilgilenmemisdim simdi kendimdekini kurcaliycam ise yaradigini gorursem yazARIM

Banned
19-03-2009, 01:36   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

he he he tam uzmanına denk geldin
öncelikle asus securıty protect menageri aç register fingerprints de sonra hangi parmağını kullanmak istiyorsan onu işaretle tam yeşile dönünceye kadar sanırım 5 kere parmak izini okut bunu iki elinde birer parmak için yap sonra son demeden önce "yes i want to logon....."diye başlayan seçeneği işaretle ve son de
sonra multifactor authentication sekmesinden fingerprint or password u seç uygula tamam de sonra aynı yerden credentials a gel fingerprint authenticationu seçip properties i seç biometrics tende 1/10000 e getir işlem tamam ayrıca windows içinde bir parola belirle bunu sebebide olur ya program çökerse veya okuyucu arızalanırsa bu parolayı kullanacaksın normalde sadece parmak izini kullanıp girebilirsin artık
1/10000 mevzusuda şu çok hassas ayarlarsan bu seferde defalarca okutman gerekiyor
ayrıca bu program bütün şifrelerinide kaydeder ve heryere şifre girmek zorunda kalmadan girersin

Son Düzenleme: aapociapo ~ 19 Mart 2009 01:37
enjoyquality
20-03-2009, 11:08   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

Yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Özellikle @aapociapo. Aynı notebook'u kullanıyoruz sanırım. Birde benim şöyle bir sıkıntım. Touchpad üzerinde biliyorsun, Müzik çalarlar için İleri, Geri, Durakla - Oynat ve Durdur butonu var. Mode yazan kısma dokununca aktif oluyor. Şimdi bu butonlar yalnızca Media Player'damı çalışıyor. Yani Winamp'ta bunu yapamazmıyız? Öyle bi şansımız yokmu? Çünkü bilgisayar ilk gününde bahsettiğim butonları Winamp'ta kullanabiliyordum fakat şimdi olmuyor. Yalnızca Media Player'da oluyor!

Teşekkürler. Beklemedeyim.

Banned
20-03-2009, 15:40   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj
enjoyquality
Yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Özellikle @aapociapo. Aynı notebook'u kullanıyoruz sanırım. Birde benim şöyle bir sıkıntım. Touchpad üzerinde biliyorsun, Müzik çalarlar için İleri, Geri, Durakla - Oynat ve Durdur butonu var. Mode yazan kısma dokununca aktif oluyor. Şimdi bu butonlar yalnızca Media Player'damı çalışıyor. Yani Winamp'ta bunu yapamazmıyız? Öyle bi şansımız yokmu? Çünkü bilgisayar ilk gününde bahsettiğim butonları Winamp'ta kullanabiliyordum fakat şimdi olmuyor. Yalnızca Media Player'da oluyor!

Teşekkürler. Beklemedeyim.

Vallahi aldığımdan beri çok mecbur kalmadıkça touchpad i kullanmıyorum mouse kullanıyorum o yüzden bu konuda bi fikrim yok kusura bakma ben f3sv240 kullanıyorum ama yazılımlar aynı takıldığın bişi olursa özel msj at yardımcı olurum

enjoyquality
06-04-2009, 14:43   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

Arkadaşlar, tekrar merhaba. Bu bilgisyarda bir sorun daha yaşıyorum yada yaşadığımı zannediyorum. Gece inanılmaz karanlık gösteriyor kamera. Yani ışık kapalı olduğu zaman. Daha önceki asus'un eski modellerinde böyle bir problem yoktur. Birde ışığı yaktığım zamanda uzunca bir süre renkli renkli gösteriyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim? Bilgisi olan varsa çok sevinirim. İyi günler.