Asus M5A78L-MUSB3 ATX am3+ Anakart için ram soru

Dj Ada Jr
07-05-2021, 03:58   |  #1  
Dj Ada Jr avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Dostlar merhaba ,

Asus M5A78L-M/USB3  ATX am3+ Anakart sahibiyim.

2x 8 GB ddr3 1600Mhz ram mevcut.

2x daha söyledim , Total 4x 8GB oldu.

Soru 1: yenileri takmadan önce herhangi bir ayar yapmak gerekli mi ? Varsa nedir ?

Soru 2: bu anakart ile oyun oynarken CPU %100 e çıkıyor , fan bir anda çok hızlanıp kısa süre sonra Drop veriyor. Dolayısı ile FPS Drop alıyorum 250 den 30-40'a düşüyor (kısa süreliğine)

CPU kullanımını düşürmek için RAM'e daha fazla yüklenme yapılır mı ? Yapılırsa da mantıklı mı ? 

Ayrıca CPU sıcaklığı oyunda iken 84-85 derece stabil devam ediyor.

Son bir şey , bu anakart tan çok iyi anlıyorum,uzaktan bağlanıp  PC performansini en iyi seviye seviyeye getirir , oyun performansı için yazılımsal tüm ayarları yapabilirim diyen birisi de varsa , ücretini verebilirim. Lütfen bana ulaşsın. (adajrofficialgmail.com)

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

excel_mustafa
07-05-2021, 05:21   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

fps drop veriyorsa muhtemelen aşırı ısınma vardır. kasayı temizleyip termal macunları yenileyince düzelir. 4 tane ram takmak performansı arttırmaz sadece kapasite az geliyorsa fayda eder. ramları taktıktan sonra siyah ekranda kalırsa biostan ram voltaj, frekans ve cl değerlerini autoya ayarla.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Dj Ada Jr
07-05-2021, 08:21   |  #3  
Dj Ada Jr avatarı
OP Taze Üye
8 mesaj

öncelikle yanıt için teşekkür ederim. evet ısınma mevcut. yukarıda'da belirttiğim üzere oyuna girdiğim saniye CPU sıcaklığı 85 Dereceye çıkıp stabil kalıyor.

öte yandan termal macunlar yeni çekildi  bilgisayarcıda. sanırsam iyi yapılmadı tekrar yaptırmam gerek.

CPU kullanımı %100'e çıkıyor. bunun bir kısmını RAM'e yükleme gibi bir imkan varmı ?

Dj Ada Jr
07-05-2021, 12:19   |  #4  
Dj Ada Jr avatarı
OP Taze Üye
8 mesaj

Güncel

Dj Ada Jr
08-05-2021, 06:09   |  #5  
Dj Ada Jr avatarı
OP Taze Üye
8 mesaj

ARKADAŞLAR ÖZÜR DİLEYEREK KONUYU GÜNCELLİYORUM.

CPU KULLANIMI%30'LARDA. ORADA PROBLEM YOKMUŞ  .  GPU YANİ EKRAN KARTI %100'Ü GÖRÜYOR AMA SABİT DURMUYOR GERİ DÜŞÜYOR SÜREKLİ. TEK SORUNUM BU.