Asus Marka Laptop Kapanma Sorunu. Lütfen Yardım

director_85
23-06-2014, 10:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Herkese iyi günler. Asus marka laptopum var. 2gb nvida ekran kartı, 500gb hdd, i7 işlemci, 6gb ram var. Bu laptopla cinema 4d yada vue gibi tüm 3d animasyon programlarını ( hem ram hem işlemci hemde ekran kartı kulanır bu programlar) çok iyi bir performansla çalışıtırıyorum, tüm adobe programlarınıda çalıştırabiliyorum. Sorun şurada başlıyor, Call of duty modern warfare - Call of duty ghost oyunlarını açtığımda daha start dememle jeneriğin gelmesi arasında bilgisayar kapanıyor. Simcity 2013 çalışıyor. age of empiers hd çalışıyor. arada birde europa universalis 4 çalışıyor ama arada da onda da kapanıyor bilgisayar. açtım falnlara baktım temiz ama yinede içini temizledim hem komresörle hemde süpürgeyle, sonuç aynı. Şimdi anlamadığım nokta bu kadar laptop'u kasacak programda kapanma yaşanmazken neden bu oyunlarda kapanıyor bu bilgisayar. bilgi işlemden bir arkadaş düzgün format atıp windows 8'i yükleyememişsindir, sana windows 8.1 vereyim tekrar kur dedi. sizce neden bu olabilirmi. biliyorsunuz eskiden format atmak zevkliydi ama şimdi her formattan sonra yüzlerce program codec plug-in yüklemek gerekiyor. durduk yerede format atmak istemiyorum. bilgisi olan arkadaşlar varsa cevap verirse gerçekten çok sevineceğim...

Sistem Bilgilerim
Usbehci
28-06-2014, 22:18   |  #2  
Usbehci avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
331 mesaj

Merhaba, 

Konunu sabahta gördüm ama yapacağım yorum kendi karşılaştığım bir sorun üzerinden tahmin yürütme olacağından dolayı yorum yapmadım. Baktım ''hala'' kimse bir şey yazmamış bari ben yazayım dedim. GTX 275 ekran kartımla Battlefield 3'ü bile high ayarlarda oynarken Team Fortress 2' de ekran kartım hata verirdi: oyundan masaüstüne atar ve ekran kartının bir hatadan kurtarıldığı mesajını verirdi. Bios güncellemesi yaptım sürücü değişikliği yaptım sorundan kurtulamadım, Bazen böyle şeyler olabiliyor. Belki seninkinde de bir kaç oyunda oluyordur. Bir de Windows 7'yi dene, elinde orijinali yoksa bile bir şekilde bul ve sadece oyunları dene. Tek tavsiyem bu. Yardımcı olamadığımı biliyorum ama belki biraz yol gösterebilmişimdir.

Son Düzenleme: Usbehci ~ 28 Haziran 2014 22:24