Asus notebook hakkinda bilgiye ihtiyacim var

bluetrojan
23-02-2013, 22:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadas forumda yeniyim ve kucuk bir bilgiye ihiyacim var.
Birkac gun once Asus i 5 3210 m islemci ve geforce 610 m ekran kartli bir notebook aldim.
Her ne kadar oyunkolik olmasamda ferformansi icin i5 islemci sectigim makinanin klavye sistemi hakkinda kafam karisti.
Daha once sony vaio kullaniyordum ve klavye sistemi:

seklinde aralikli klavye sistemi idi lakin simdi almis oldugum asus pc ekran dizilimi ise su sekilde:

Yani simdiki araliksiz gomme seklinde resimde goruldugu uzere.
Birkac arkadasimda hp pc klavye dizilisi bu sekildeydi ve kopmalar vs gibi sorunlara sahit oldum.
Kafam bu konuda biraz karisti hangisinin daha kullanisli oldugu hakkinda kullanmis ya da kullanmakta olan arkadaslarin yorumlarina ihtiyacim var.
Simdiden tesekkur ederim saygilarla...

Sakbag
23-02-2013, 23:27   |  #2  
Sakbag avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
22 mesaj

Kopmalardan kastın ne? tuşları yerinden mi fırtlattınız naptınız?

Sakin sakin kullanırsan eğer hiç bi sıkıntı yaşamazsın,mesela ne bileyim oyun oynarken vs.heyecanla pat küt girersen klavyeye ömrü kısa olur tab :)

Sakbag bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Qromodynmc
24-02-2013, 01:44   |  #3  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Sonynin klavye tarzı Chicklet diye geçen tarz,Kullandığım 2 laptoptada bu tarz klavye mevcuttu,Aldığınız asusta bitişik tuşlu klavye var,Ablamın laptopunda ise bu klavyeden vardı,2 tarzıda kullanmış biri olarak rahatça diyebilirimki Ayrık tuşlu klavyeler kullanım olarak daha rahatlar..

Qromodynmc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
bluetrojan
24-02-2013, 03:28   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Kafamda soru isareti birakan konu diger klavye sistemini kullandigim icin sanki emanet gibi duruyor bu sistem ne bileyim sanki cabuk kopacak hissi veriyor yoksa paldir kuldur bir kullanicida degilim.Yorumlariniz icin tesekkuler...