Asus P5KPL-SE USB yazdırma sorunu!

blackstick
06-04-2010, 00:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

Çalıştığım şirketin masaüstü bilgisayarına bağlı Samsung SCX-4521F marka ve modelli çok fonksiyonlu bir yazıcımız var. Belgelerimi yazdırmakta zorlanıyorum. Küçük dosyaları yazdırırken sorun yok. Ama ortalama 500 KB'ın üzerindeki ofis belgelerini yazdırırken "USB yazdırma modu hazır değil gibi bir hata mesajı alıyorum ve belge yazdırılamıyor. Format attım yine olmadı. Biraz araştırma yaptım. BIOS'u güncellemem gerektiğini sölediler. Onu da yaptım. BIOS'un En güncel yazılımını flash ettim. Yazıcının da en güncel sürücüsünü indirip kurdum. Birkaç başarılı yazdırmadan sonra yine eski haline döndü. Farklı portlarda denedim olmadı. Kendi laptopumda sorun vermedi. Sistem özelliklerine gelince:

Microsoft Windows XP SP2 kullanıyorum.
Asus P5KPL SE  marka ve modelli anakartım var. (En güncel sürücüyü kurdum)
Intel P4 2.8 GHZ İşlemci
1 GB RAM
80 GB Hard disk
128 MB Ekran kartı var 

Ben bilgisayar bölümü mezunuyum. Ama ilk defa bu kadar çaresiz kalıyorum. Lütfen yardım edin. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

Son Düzenleme: blackstick ~ 06 Nisan 2010 00:12
Süleyman.
07-04-2010, 00:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Hata mesajını internette arayın. Teknik servisle de irtibata geçebilirsiniz.

blackstick
07-04-2010, 15:33   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Hata mesajını aramadığım yer kalmadı. Son olarak yardımcı programları ve yazıcı sürücüsünü kaldırdım. Sonraki aşamada yardımcı programları kurmadan sadece sürücüleri yükleyerek çalıştırmayı denedim. Yazıcı ayarlarından dosyanın ön belleğe alınması ile ilgili ince bir ayar var. Onu yaptım. Şimdilik sorun yok gibi. Ama belli bir süre sonra tekrar aynı hatayla karşılaşacağımdan hiç şüphem yok. Yazıcı firmasının teknik servisiyle irtibata geçmek anlamsız olur. Çünkü başka bilgisayarda böyle bir sıkıntı yaşamıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Yine de öneriniz için teşekkür ederim.

blackstick
07-04-2010, 16:35   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

Ve dediğim oldu. Bu seferde belge yazdırılamadı hatasını aldım. Sağlık olsun bakalım. Sorunu çözecek kimse yok galiba.