Asus P5SD2-X Anakart & True Image Programı

tektusibox
18-04-2006, 12:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba.
Elimde Asus P5SD2-X Anakartlı bilgisayar var.
Bilgisayarın özellikleri:
512 DDR2 Ram - 256 MB Asus Geforge 6200 Ekran Kartı - 80 GB Samsung SATA2 HDD.
Ben bu sistemden Ghost alıp tekrar Ghost çekmek istiyorum. Norton Ghost 9 ve ya 10 sürümüyle Ghost alırken sorun yok. Ama Ghost çekerken mecburen hariçten bi Hardisk daha olması gerekiyo. Ghost çekeceğim makin bi tane değilki sök tak yapıyım. Elimde 50 tane bilgisayar var. Onun için araştırmalar sonunda Acronis True Image programını buldum. Programın en güzel özelliği Kendine ait BOOT CD'si yapması. Bu sayede Image'sini aldığım sisteme başka bi Harddisk takmadan kendi Harddiskiyle Ghost çekebiliyorum.
İşte soracağım şey burda başlıyo. True Image programının oluşturduğu BOOT CD ASUS P5SD2-X Anakartta açılmıyo. Bilgisayar kilitleniyo. BOOT CD yi Başka anakartlarda denediğimde sorun çıkmadan açılıyo. Acaba bu anakartta fazla bişelermi var. Biosdan bişeylerimi iptal etmem gerekiyo. Bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerini bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

egemengiga
18-04-2006, 14:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

hayret. ben de tru image kullaniyorum. bi sorun yok. anakart farkli tabiki. BIOS u guncellemeyi dene istersen.

Screamer
27-04-2006, 15:15   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

Selam, konuyu açalı çok olmuş hala ihtiyacın var mı bilmiyorum ama;
Sorun her bilgisayarı tek tek açıp disk takıp Ghost imajı atmak zorluğuysa, Ghost ile de direkt imajı cdye atıp diğer bilgisayarlara da bu cd(ler)den kurulum yapabilirsin. Bunun için Ghost içinde imajın oluşturulacağı yeri CD-RW sürücün olarak seçmen yeterli.