asus P5VD2-VM SE dvd writer driver

daniele_coupet
09-06-2009, 21:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

arkadaslar bır hafta once bılgısayarıma format attım dvdm calısıyordu ama bugun fılm ızlemek ıcın bır dvd taktım ama bırden drd-rom ıkonu kayboldu ve bır turlu de gerı getıremıyorum. durucuyu kaldırıp bılgısayara rest attım ama yıne gelmedı guncelle dedım daha ust surumu bulunamadı dıo. surucu ayrıntılarına gırdıgımde GEARAspiWDM.sys nin yanında ok tik'i yok..bana yardımcı olabılır mısınız? driverini yeniden mı yuklemem gerekıyor yoksa bır tamır yolu var mıdır? umarım derdımı acıkca dıle getırebılmısımdır ve sız de bana yardımcı olabılırsınız.simdiden tesekkurler..

xmenevren
09-06-2009, 21:48   |  #2  
xmenevren avatarı
Yıllanmış Üye
916 mesaj

biosu kontrol ettinizmi?biosun pilini çıkartıp takın

daniele_coupet
09-06-2009, 21:55   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

nasıl yapılacagını anlatarak tavsıyede bulunursanız sevınırım bu konuda bıraz cag dısı kaldım..

xmenevren
09-06-2009, 21:59   |  #4  
xmenevren avatarı
Yıllanmış Üye
916 mesaj

bilgisayarı açın siyah ekran çıkarken del tuşuna basın.tabi bios türüne göre değişiyr f8 tuşu felan da olabilir.oradan biosa ulaşırsın.sayfanın en souna git default bıos seçeneğine aktif yap kaydet ve çık.eğer bundan bir şey anlamadıysan.bilgisayarın garantisi bitmiş ise kasayı aç biosun pilini çıkar ve tak.

daniele_coupet
09-06-2009, 22:18   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

kasanın icinde nerededır bıos onun nerede oldugunu bılmıyorum ben yaa:((( biliyorum biraz fazla oluyorum ama sorunumu cozmeye calısıyorum..