ASUS PDA TÜM DONANIM VE YAZILIM SORULARINIZI SORUN

delikanli53
30-03-2008, 11:32   |  #51  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

uğur bey merhaba;
öncelikle söylemem gerekirse benim burada yapmış olduğum forum üyelerine yardımcı olmak Asus veya Hp vede herhangi bir firmayı kötülemek, özeleştiri yapmak değil.
Pda nız hayırlı olsun, ikinci el almanız bir şeyi değiştirmez fakat değişim hakkı kazanmayacağını biliyorum, Bende P535 var okumuşsunuzdur belki :) bir kez gönderdim servise ama hiçde 2 ayda geri gelmedi :D 10 gün gibi bir süreyle geri gönderdiler. Sizin Pda nızdaki sorun bana kalırsa ana kart sorunu umuyorum ki satın aldığınız kişi telefona su teması yapmamış olsun, eğer öyleyse yüklü bir miktarda ücret çıkacaktır. Bana kalırsa bu yazınızı aynene destek@asus.com.tw adresine mail atın bakalım ne diyecekler. cevabı mutlaka buraya yazın, bu benim yazdıklarımı da ekleyebilirsiniz.

Asus global garanti yapıyor ama Pda larda böyle bir sistem yok, Global garanti şu dünyanın neresinden alırsanız alın Notebook ve lcd lerde garanti sağlıyor. Anladığım kadarıyla sizin böyle bir durum yok Türkiye'den alınmış bir Pda, o yüzden arkasındaki seri numarasından kontrol yapıyor (yanıltmış olmayayım benim bildiğim bunlar) Yapılan yorumların doğru olup olmadığını gönderdikten sonra göreceksiniz :) umarım sizi üzmezler,

İYİ HAFTA SONLARI.

delikanli53
30-03-2008, 11:40   |  #52  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
general123
merhaba forumu inceledim ve gerçekten faydalı bilgiler edindim. ben de yeni bir 526 kullanıcısıyım. kurulum ve programlarda bir sıkıntı yaşamadım ancak gps özelliğini kullanabilmek için nereden hangi programı edinebileceğimi bilmiyorum yardımınız için teşekkür ederim...
general123 merhaba,

Asusun satmış olduğu ve benimde kullandığım P535 Pda larda ücretsiz olarak destinator adlı bir navigasyon programı veriliyor, fakat bu P526 larda mümkün değil, hevesinizi kırmak istemem ama keşke P535 alsaydınız. Sorununuz çözülmeyecek mi elbette çözülecek. Şimdi yapacağınız şey şu www.google.com amcaya sormak o size nerden P526 cihazlarına navigasyon sistemi yükleyeceğinizi gösterecektir. Burada yayınlamam mümkün değil elbette. ama özel olarak sorarsınız bende cevaplarım o ayrı. Yada ben parasını veririm kullanırım diyorsanız, size önereceğim programlar arasında IGO, TOMTOM, DESTINATOR ve yeni piyasaya çıkacak olan NAVKING son söylediğim yakında çıkacakmış, P535 ile gelen ücretsiz programı yükleyebilir miyim sorusunu sorarsanız cevabım kesinlikle hayır, çünkü donanım özellikleri uymadığı için hata veriyor ve çalışmıyor.

İYİ HAFTA SONLARI DİLERİM.

ugur426a
01-04-2008, 12:43   |  #53  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

buraya yazdığım sorunu aynen asus servisine mail olarak ilettinm ve verdikleri tek cevap şu oldu
""""
Merhabalar

Sahip olduğunuz Asus dizüstü bilgisayarınızı onarım ve bakım merkez  servisimize gönderebilirsiniz
""""""

ben diyorum inağzı,asus diyor çatalağzı :-D

ceyhun_akkas
06-04-2008, 14:28   |  #54  
Taze Üye
19 mesaj

bende p535 var satmak istiyorum 2 aylık telefom ful aksesuar ihtyacı olan varsa ceyhun_akkas@hotmail.com adresine mail atabilir 0538 796 35 85

ceyhun_akkas
06-04-2008, 15:29   |  #55  
Taze Üye
19 mesaj

yaw ben core player yükleyemedim bide ücretli program

ceyhun_akkas
11-04-2008, 21:01   |  #56  
Taze Üye
19 mesaj

yawww kimse cvp yazmadı şu core player ın setabını şuraya allah rızası için koyun varsa tabni

delikanli53
13-04-2008, 23:55   |  #57  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ugur426a
buraya yazdığım sorunu aynen asus servisine mail olarak ilettinm ve verdikleri tek cevap şu oldu
""""
Merhabalar

Sahip olduğunuz Asus dizüstü bilgisayarınızı onarım ve bakım merkez  servisimize gönderebilirsiniz
""""""

ben diyorum inağzı,asus diyor çatalağzı :-

ARKADAŞLAR GEÇ CEVAP YAZDIĞIM İÇİN ÇOK ÖZÜR DİLERİM AMCAMI KAYBETTİM O YÜZDEN AYRI KALDIM FORUMDAN

uğur bey,
Gerçekten gülünecek bir cevap yazmışlar destek mailine bakan insanların bu kadar basit cevaplar vereceğini tahmin etmemiştim ayrıca Asus gibi köklü bir firmanın bu kadar basit cevap vereceğine ihtimal bile vermezdim ama size gelen mail bunun basitliğini açıkça gözler önüne seriyor. Yönlendirmem için gerçekten kendimi suçlu hissettim :(

destek mailine tekrar yönlendirmek istemem ama yinede başka çare yok gibi pda sorumlusunun mailini isteyin o kişi bu kadar sorumsuz cevap vereceğine ihtimal vermem ben çünkü bahsi geçen kişi ile ben mailleştim burada yazarsam ayıp olur diye düşünüyorum. siz öğrenmenizi rica ediyorum. tekrar özrümü kabul edin. :(

Son Düzenleme: delikanli53 ~ 13 Nisan 2008 23:56
delikanli53
13-04-2008, 23:59   |  #58  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ceyhun_akkas
bende p535 var satmak istiyorum 2 aylık telefom ful aksesuar ihtyacı olan varsa ceyhun_akkas@hotmail.com adresine mail atabilir 0538 796 35
ceyhun bey burası satış bölümü değil ama illede satacağım diyorsan vatan bilgisayarın yapmış olduğu kampanyayı hatırlayın 350 $ a Asus P526 sattılar ona göre fiyatını belirleyin delikanli53@mynet.com mailinizi bekliyorum

ikincisi core player ile ilgili açıklama yapmışım www.google.com dan araştırma yapın warez paylaşımı burada yapamam

üçüncüsü burası anında cevap verilecek chat bölümü de değil lütfen sabırlı ve üyelere saygılı olunki saygı göresiniz.

MaeAres
22-04-2008, 19:49   |  #59  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaslar merhabalar,

asus 535 cihazima acaba linux debian kurabiliyor muyum, debian olmasi sart degil, sadece debian p525 icin bir kac paket cikarmis diye gordum bi kac yerde o yuzden debian diye sordum,  kisacana p535 e linux kurabiliyor muyum ?
kurabiliyor isem ne kadar verimlidir ?
simdiden tesekkurler.

ceyhun_akkas
27-04-2008, 15:27   |  #60  
Taze Üye
19 mesaj

öncelikle basın saolsun kardeş kusura bakma core player arıyorum buluyorum ama dosya desteklenmiyo açmıyo tel kurulmuyo yani pencere resimli dosyaları açmıyo sorum nasıl yüklicem onu takıldığım tek yer burası bir türlü beceremedim usb taktım yine yükleyemedim

ozeratilla
02-05-2008, 08:53   |  #61  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba benim bir sorum olacak
bende asus p 526 var baen igo yu açatken hafıza yetersiz diye uyarı veriyor  ne yapmam gerekiiyor ?
bu arada ben igo yu tekrar nereden yükleyebilirim?
delikanlı 53 reset anlatımın içinde saol çok işime yaradı:)

sertyu
03-05-2008, 13:52   |  #62  
Taze Üye
1 mesaj

Asus P525 kullanıyorum. telefonda 5 tuşu önceleri çok zor basılıyordu. şimdide çalışmıyor. servise götürsem çok beklermiyim acaba

ceyhun_akkas
04-05-2008, 18:14   |  #63  
Taze Üye
19 mesaj

30 iş günü içinde geri verirler ama şansın varsa sıra yoksa 2 hafta içinde elinde olur

ugur426a
06-05-2008, 13:28   |  #64  
Taze Üye
8 mesaj
delikanli53
ugur426a
""""
Merhabalar

""""""

ARKADAŞLAR GEÇ CEVAP YAZDIĞIM İÇİN ÇOK ÖZÜR DİLERİM AMCAMI KAYBETTİM O YÜZDEN AYRI KALDIM FORUMDAN

uğur bey,
Gerçekten gülünecek bir cevap yazmışlar destek mailine bakan insanların bu kadar basit cevaplar vereceğini tahmin etmemiştim ayrıca Asus gibi köklü bir firmanın bu kadar basit cevap vereceğine ihtimal bile vermezdim ama size gelen mail bunun basitliğini açıkça gözler önüne seriyor. Yönlendirmem için gerçekten kendimi suçlu hissettim :(

destek mailine tekrar yönlendirmek istemem ama yinede başka çare yok gibi pda sorumlusunun mailini isteyin o kişi bu kadar sorumsuz cevap vereceğine ihtimal vermem ben çünkü bahsi geçen kişi ile ben mailleştim burada yazarsam ayıp olur diye düşünüyorum. siz öğrenmenizi rica ediyorum. tekrar özrümü kabul edin. :(

Rica ederim.Bu sizin değil Asus Yetkililerinin terbiyesizliği.size de tüm yardımlarınız içn çok teşekkürler.
yalnız benim bir sorum daha var.İlk önce asus p525 i aldığımda wireless bağlantı ayarlarında adhoc channel bölümü vardı buradan 1 den 13 e kadar kanal seçebiliyorduk. ben bu cihaz sorunlu çektığı için değiştirdim ve şuanki p525 imde bu rada sadece 1 den 11 e kadar numaralar var.Ama wifi ağlara baglanmada sorun yaşamıyorum.Merak ettiğim bu numaraların 1 den 11 e kadar olması veya 13 e kaar olması bişey fark edermi.

delikanli53
07-05-2008, 14:34   |  #65  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
MaeAres
Arkadaslar merhabalar,

asus 535 cihazima acaba linux debian kurabiliyor muyum, debian olmasi sart degil, sadece debian p525 icin bir kac paket cikarmis diye gordum bi kac yerde o yuzden debian diye sordum,  kisacana p535 e linux kurabiliyor muyum ?
kurabiliyor isem ne kadar verimlidir ?
simdiden tesekkurler.

MaeAres merhaba,

öncelikle farklı bir rom yükleme sistemlerini yetkili servisler haricinde yüklendiğinde Asus bunları servis dışı bırakıyor bunu iyi düşün. örnek veriyorum görüntü değişikliği falan yapabilirsin onlarda sorun yok mesela ipod touch yüklersin formatla silinir ama mobile 5 den 6 ya yükseltirsin garanti dışı (sadece p535 lerde garanti dışı kalmıyor) şimdi gelelim senin yükleyeceğin programa. öncelikle programmı rom mu onu bilmem lazım çünkü programlarla garanti dışı kalmaz ama romla garanti dışına kalır çok karışık anlattım kusura bakma :)

delikanli53
07-05-2008, 14:35   |  #66  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ceyhun_akkas
öncelikle basın saolsun kardeş kusura bakma core player arıyorum buluyorum ama dosya desteklenmiyo açmıyo tel kurulmuyo yani pencere resimli dosyaları açmıyo sorum nasıl yüklicem onu takıldığım tek yer burası bir türlü beceremedim usb taktım yine yü
:) özür dilerim demekki yanlış anlamşım. şöyle açıyorsun core player i önce açıyorsun sonra dosya aç tan o açacağın dosyayı buluyorsun ve açıyorsun bu işlemi bir kaç kez tekrarlayınca otomatik açılmaya başlıyor zaten :)

delikanli53
07-05-2008, 14:37   |  #67  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ozeratilla
merhaba benim bir sorum olacak
bende asus p 526 var baen igo yu açatken hafıza yetersiz diye uyarı veriyor  ne yapmam gerekiiyor ?
bu arada ben igo yu tekrar nereden yükleyebilirim?
delikanlı 53 reset anlatımın içinde saol çok işime yaradı:)
anlatımlarımın işine yaraması beni mutlu etti yeterki işinize yarayacak bilgiler vereyim hep burdayım ben. şimdi gelelim senin sorununa

duyumlarıma göre P526 larda igo problemi var. Servise göndermeni tavsiye edebilirim veya www.asus.com.tr den telefonlarını arayabilirsin. pda bölümündeki kişi güzel cevaplar verebiliyor. iyi kullanımlar.

delikanli53
07-05-2008, 14:39   |  #68  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
sertyu
Asus P525 kullanıyorum. telefonda 5 tuşu önceleri çok zor basılıyordu. şimdide çalışmıyor. servise götürsem çok beklermiyim
ben açtım o telefondan eski telefonum ondandı çok basit bir tuş takımı sistem var değişimini kısa sürede yapabiliyorlar ama oraya götürmeniz lazım kargoyla 4 gün gibi bir süre bekleyebilirsiniz, tabi şunuda söyleyeyim servis bu ben hemen yaparlar dedim diye yapacaklar anlamına gelmez sonuçta ordada çalışan birisi değilim bende sizin gibi bir kullanıcıyım.

delikanli53
07-05-2008, 14:40   |  #69  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ceyhun_akkas
30 iş günü içinde geri verirler ama şansın varsa sıra yoksa 2 hafta içinde elinde
ceyhun bey bu kadar kısa bir işlem için 30 iş günü bekleteceklerini sanmıyorum tabi sonuçta orası Türkiye'deki tek servis birde Ankara da var tabi ama orası pda tamiri yapmıyor.

delikanli53
07-05-2008, 14:43   |  #70  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj
ugur426a
delikanli53
ugur426a
""""
Merhabalar

""""""

uğur bey,

Rica ederim.Bu sizin değil Asus Yetkililerinin terbiyesizliği.size de tüm yardımlarınız içn çok teşekkürler.
yalnız benim bir sorum daha var.İlk önce asus p525 i aldığımda wireless bağlantı ayarlarında adhoc channel bölümü vardı buradan 1 den 13 e kadar kanal seçebiliyorduk. ben bu cihaz sorunlu çektığı için değiştirdim ve şuanki p525 imde bu rada sadece 1 den 11 e kadar numaralar var.Ama wifi ağlara baglanmada sorun yaşamıyorum.Merak ettiğim bu numaraların 1 den 11 e kadar olması veya 13 e kaar olması bişey fark edermi.
emin olmamakla beraber onun programsal birşey olduğunu söyleyeceğim şöyle ki yüklemiş olduğunuz wifi programlarının buradaki kanallara etkisi verdır.

ama bu konu ilgimi çekti bir iki gün içerisinde size detaylı bir konu çıkartacağım :)

aydin618
17-05-2008, 01:53   |  #71  
Taze Üye
1 mesaj

ben p525 modelini kullanıyorum
1-)sesim karşı tarafa gidiyor ama karşı tarafın sesi  gelmiyor
2-)birde ses problemi var gelen aramalarda telefon dışarı ses veriyor ama diğer zamanlarda dışarı hiçbi ses vermiyor ......
telefonu formatladım ama yine aynı
telefonun garantsi bitti.... telefonun tamiri olurmu olursa kaça patlar
yoksa çopemi atayım

delikanli53
17-05-2008, 14:34   |  #72  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

aydın bey merhaba;

bahsettiğiniz problem ana kart problemidir, P525 lerde o sorunla karşılaşan onlarca insan var internette yorum yapan. garantisi yoksa problem yaşarsınız yaklaşık 200 $ gibi bir rakam tutabilir. tabi sıfırı ile kıyaslanırsa bayaa bir fark ediyor. ama yinede asus servisine gönderin veya götürün size detaylı bilgi vereceklerdir. tekrar geçmiş olsun.

muroist
20-05-2008, 09:50   |  #73  
Taze Üye
1 mesaj

asus p526 aldım ve igo gps yazılımnı yükledim program düzgün çalışıyor. uydu simgesi kırmızı ve üzerine tıkladığımda GPS sinyali yok diyor.

delikanli53
20-05-2008, 11:14   |  #74  
delikanli53 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

merhaba;

Öncelikle P526 mobile telefonlarda İGO sorunlu ama eğer çalıştırmayı başardıysanız GPS çalışabilmesi için yaklaşık 4 uyduyu görmesi gerekiyor bu da, açık bir alanda olmalısınız demektir. Biliyorsunuz ki arkasında bir GPS anten kısmı var ama Asus bundan satmıyoruz diyor, dışarıdan alabilirsiniz bu anten gps sinyalini arttırıyor. Açık alandasınız ve uyduları görüyor ama yine de gps çalışmıyor bu da program arızalı demek değildir donanımsal büyük ihtimalle donanımsal arızasıdır. Asus teknik servisine gönderin derim. programsal bir yardım yapmak isterdim ama şu anda öyle bir program çıkmadı. kolay gelsin.

sabanslk
27-05-2008, 16:48   |  #75  
Üye
69 mesaj

merhabalar.
bir sürü form sitesi var ama chipe güveneyim dedim.
amacım almak değil ama pda lar hakkında bilgi almak istedim.
biraz araştırınca normal bir cep telefonu özelliklerine sahip mini bir bilgisayara benziyorlar.
telefon alacağıma onu alırım daha iyi diye düşünüyorum fiyatları çok ucuz çünkü.
sizlerce hangi pda yı almam daha yararlı olur.
garfiyıld cevaplarsa sevinirim. onun oyuncağı var mıydı yaa.