Asus VP247T monitör hoparlöründen cızırtı geliyor

BatuhanKahraman
13-08-2016, 12:48   |  #1  
BatuhanKahraman avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar.
Geçen hafta Vatan Bilgisayar'dan sistemi ve Asus VP247T 24" 1080p 1ms monitörü aldım.
İşletim sistemini driverleri vb. yükledim ve Aygıt Yöneticisinde de herhangi bir ünlem görünmüyor.
Monitörün üzerinde Ses girişi , dvi ve vga girişleri mevcut ve ben dvi kablosunu ekran kartına, ses kablosunu da kasanın arkasınadaki ses çıkışına taktım.Sorun da burada başladı.Özellikle günlük kullanımda facebook tarzı sitelerde takılırken sayfayı aşağı yukarı kaydırdığımda monitörün hoparlöründen acayip bir cızırtı çıkıyor.Oyun oynarken de arkadan bir cızırtı geliyor.Ayrıca nedendir ki windowstan güç seçenekleri bölümüne girdiğimde güç tasarrufuna aldığımda en az,dengeli de orta,yüksek performans ta en çok cızırtı geliyor.
Ses kablosunu monitörden çıkardığımda ise cızırtı gidiyor ancak haliyle ses gelmiyor.
Ayrıca ses kablosunu kasanın arkasından çıkarıp ön ses portuna taktığımda da aynı cızırtı devam ediyor.
Bir de ses kablosunun bir ucu monitöre takılıyken diğer ucunu çıkarıp elimle dokunduğumda yine daha yüksek bir cızırtı geliyor monitörden.
Çözümü nedir nasıl düzeltebilirim? Driverler yüklü ve monitörün kendi kutusundan çıkan ses kablosunu kullanıyorum.

Son Düzenleme: BatuhanKahraman ~ 13 Ağustos 2016 12:49 Neden: kasadanın > kasanın