Ati 5730 Ekran kartı sorunu

Arif Aydin
18-03-2017, 20:44   |  #1  
Arif Aydin avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba. Forumda yeniyim ama bilgisayar için çok da acemi sayılmam. Sorunum şu; MSI AE2430 windtop AIO win7 64 bit işletim sistemli bilgisayarım var. 3 senedir sorunsuz kullandım. Ancak malumunuz yakın zamanda Win7 yi ücretsiz win 10 güncellemesi verildi. Sorunum bundan sonra başladı. Aşağı yukarı ağustos ayından beri bilgisayarım ilk açılışta normal çalışıyor, oyun oynama, video film izleme, internette gezinti hepsi sorunsuz normal ancak bir an sonunda ekran da acaip çizgiler eski TV lerdeki karınca görüntüsü gibi görüntüler belirip siyah oluyor ekran. Bu sırada Windows ekran kartı driveri çalışmayı durdurdu ancak bundan kurtulundu gibi bir uyarı veriyor ancak bu bilgisayarın restart atmasına engel olamıyor. Bilgisayar restarttan sonra aynı şekilde açıldığında hemen bu hataları tekrar verip restart atmaya devam ediyor kapatıp bir süre dinlenince açılıyor ama bu hatayı 1 gün beklese ikinci gün gene yapıyor. Güncel sitesinden driverlerini indirdim denedim yine aynı sorun oldu. Şuan ki driver  4.11.2015 / 15.201.1151.1008 bir çözüm arıyorum bulamadım bir fikri olan var mı? Ha şu an nasıl yazıyorsun derseniz açılır açılmaz sürücüyü devre dışı bıraktım.

excel_mustafa
19-03-2017, 13:24   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

ekran kartı çipi yıpranmış.yani anakartla ilgili ve tamiri biraz tuzlu olur.tavsiyem satıp yeni pc al

dipnot:windows10 veya  driverla alakası yok.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Arif Aydin
19-03-2017, 19:25   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle teşekkür ediyorum cevabın için. Aslında sistemim gayet iyi. Ancak AIO olduğundan ekran kartı komple değiştirilir mi bilemiyorum. Böyle bir durumda bilgisayardan çok ekran kartını değiştirmek mantıklı duruyor. Acaba değişir mi? Anakarta lehimli diye biliyorum.