Ati HD5470 siyah ekran sorunu

teknofur
10-02-2014, 16:44   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
220 mesaj

Merhaba, HP G62-B11ET model laptop kullanıyorum. İlk olarak onda windows 7 x64 yüklüydü, ben ona windows 8.1 x64 kurdum. Bilgisayarda intel ekran kartı da var. Onda bir sorun yok fakat ati ekran kartında sorun var. Bilgisayarı ati ekran kartı ile açtığımda herşey normal fakat uykuya veya hazırda beklete geçince ekran siyah oluyor, aynı şekilde intel ekran kartına geçip tekrar atiye dönünce de siyah ekran oluyor. Bunun çözümü var mı? Teşekkürler.

Sistem Bilgilerim
  • HP G62 B11ET
  • Windows 7 Home Basic 64-bit
  • Intel Core i5-460M
  • - Bilmiyorum -
  • Mozilla Firefox
  • NOD32 (Eset)
DiamondMines
14-02-2014, 00:30   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: teknofur  
Merhaba, HP G62-B11ET model laptop kullanıyorum. İlk olarak onda windows 7 x64 yüklüydü, ben ona windows 8.1 x64 kurdum. Bilgisayarda intel ekran kartı da var. Onda bir sorun yok fakat ati ekran kartında sorun var. Bilgisayarı ati ekran kartı ile açtığımda herşey normal fakat uykuya veya hazırda beklete geçince ekran siyah oluyor, aynı şekilde intel ekran kartına geçip tekrar atiye dönünce de siyah ekran oluyor. Bunun çözümü var mı? Teşekkürler.

Windows 8 desteklemiyor HP G62-B11ET modeli fakat yinede kurmuşsun sorun yaşayabilirsin. Sürücüleri kontrol et ve hibernation olayını kapat. Bios güncellemesi gerekebilir.