Ati Rodeon sapphire x850 pro 256mb de fps

CanDark
07-06-2006, 15:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Gereksiz  Entry :  Yazı biraz uzun oldu ama kusura bakmayın arkadaşlar!..

Merhaba Hardware kankaları!..
ben  bundan 1 ay önce x850 pro aldım kartı taktım kullanmaya başladım fakat kartta bir tuhaflık var. En meşhur  aksiyon oyunlardan biri olan counter-strike'de bile directx de yada sebebini henüz bilemediğim bir sorundan dolayı fps cok düşük veriyor taaa 29 fpslere kadar düşüyor... :-[ ki diğer oyunlarda da öyle yapıyor tabi şöylede bir cins durumda olmuyor değil oyunlarda tüm özellikleri kısıyorum  fps yine aynı, tüm özellikleri high yapıyorum aa (antialiazing) yı açıyor 6 x bile yapıyorum tüm detayları fulluyorum yani buna rağmen kart aynı fps yi veriyor. bilgisayar bilgisi olarak kendi bilgimle şunları yaptım fakat sonuç alamyınca sizlerin fikirlerini öğrenmek istedim yardımcı olurmusunuz?

İşletim sistemim: windows XP sp tr
İşlemcim           :p4 ht 2.8 800 fps cpu
Ram                  :Twinmos 512 * 2  (1gbRam) dual channel
Ekran kartım      :x850pro rodeon sapphire 256 mb lık ati teknolojisi ekran kartı
Monitör             : 793DF syncmaster Samsung
Ses akrtım         :creative soundblaster 5+1 dijital
Harddisk            : 120+200 gb seagate baracuda 8 chache sata
Güç kaynağım     :Gerçek 350 olduğuna emin olduğum bir powersupply
Anakart              : Asus p4 p800 SE intel chipsetli
sanırım bu donanım özellikleri yeterli şimdi size yüklü yazılımlarımı aktarmak istiyorum çünkü yapılması gereken tüm şeyleri yaptığımı düşünüyourm fakat gözümden kaçan bir şey vardır belki
bakınız:

DirectX (Dxdiag)   :   9.0c  (4.09.0000.0904)
Bios versiyon:  12/13/2005 tarihli sürücüsü, asusun kendi siteisnden indirdim
Ekran kartı sürücüsü  : Ana sürücü: ati2dvag.dll
                               sürüm : 6.14.0010.6614  (ingilizce)
                               Tarih  : 03.05.2006  19:51
Opel gl                    :Driverle birlikte gelen opengl in yanında internetten indrdiğim Free poenGL2.0  software'da kurdum.
Ve son oalrak 3Dmark 2005 testinde kartım 4996 Puan verdi. 3Dmark 2003 te ise 10467 puan aldım. Aqua markta ise 55,251 puan aldı. sürücüler güncel bri durumda ve sistem sağlam bir şekilde çalışırken sebep ne olabilir sizce?
    Sizce benim yapmam gerken nedir kartın donanımsal olarakta bir sorunu olduğunu düşünmüyorum gayet iyi çalışıyor çünkü başka bir sistemde kullanıldığında kendinden beklenen performansı veriyor yani sorun benim bilgisayarda diye düşünüyourm ama eksik olan ne??? Bende fikir kalmadı lütfen rica ediyorum bilgisi olan arkadaşlar varsa bir iki cümle söylesin ben saatlerce uğraşırım onun yardımcı olduğu bir iki cümle için :(  Şimdiden Saolun Kankalar  :melek: