Atlantis Evolution da takıldınız mı?

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
DVD
02-05-2008, 18:08   |  #1  
DVD avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Oyunun a'dan z'ye adım adım tam çözümü çok yakında www.chip.com.tr/dvd adresinde yayınlanacak ancak o zamana kadar takıldığınız noktalarda bu forumda diğer kullanıcılardan yardım alabilir, onların takıldığı noktalarda da siz yardımcı olabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin...

Son Düzenleme: DVD ~ 02 Mayıs 2008 18:09
berryberry
03-05-2008, 17:55   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar bu oyunu kurdum fakat o odadan çıkamadım, bir kibritim var birde sandığım fakat ne yapacağımı bulamadım. sadece mouse sağ ve sol tuşlarını kullanabiliyorum başka birşey yapamıyorum. keşfettiğiniz herhangi bir klavye tuşu varmı nasıl çıkacaz o odadan??

cbilgen13
03-05-2008, 18:59   |  #3  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

dostum sandığı almadan odadan çık biraz ilerleyince koridorun sonundaki kapıya tıkla kaptan çıkacak gemi'nin gidişatının berbat olduğunu söyleyecek ara video'dan sonra odaya geri dön ceyizini topla (sandık) odadan tekrar çık araya bir video daha girecek kendini okyanusun ortasında bulacaksın sandalda bir el feneri var onu al sonra uzaylı amcalar gelip kaçırıyorlar gözlerini açtığında uzay gemisinin içinde karanlık bir ortamda olacaksın kibrit ve el fenerini kombine ederek kullan etraf aydınlanınca sandalın üstündeki çakıyı göreceksin çekinmeden alabilirsin istersen odanın etrafında tur atıp duvardaki resimlere bak oyunun hikayesi ile alakalı yardım cı olacaktır gerçi ileride bir makina geçecek eline bayağı yardımcı oluyor sana neyse konuyu dağıtmayalım istediğin taraftan gidebilirsin odanın bir yerinde kapı var düdüklü tencereye benzer aletinin yanında kapının düğmesi var. basınca diğer odaya geçebilirsin bu odada düdüklü tencereye benzer yuvarlak başka bir cisim daha var üstündeki kapıya tıklayınca kilitli olduğunu söyleyecek ama elemandaki çakı ile kapağını açabilirsin gözüne kestirdiğin mesala sağdan altta ki parçayı al aynı odanın diğer köşesinde uzak üsulü klozet var aldığın parçayı ona tak sifona bas başka bir mekana ışınlanacaksın...o mekanda seni gardiyanlar bekliyor mümkün olduğunca nazik ol yanlış bişe yapınca plasma silahı ile kafana sıkıyorlar çok güzel bir olay değil açıkçası neyse etrafını biraz incele sağa sola bakın gardiyana tüm soruları sor  ama mabed kılıklı yere girme girsende bişe olmuyor zaten kafana sıkıyorlar :D:D bir süre sonra başka bir gardiyan geliyorlar kendi aralarında bir süre konuşacaklar "-abi kim bu? -meraklanma yeni düştü? -parlakta bir çocuğa benziyor" gibi sonra sana ne yapacaklarına karar veriyorlar en iyisi bir topa bindirelim bunu salalım labirentte kurtulabilirse ne ala..labirent olayı basit yapman gereken kırmızı dikdörtgenlerin önünden GEÇMEDEN labirenttin sonuna gitmek...labirent bitince kendini güzel bir bahçe ortamında bulacaksın ilerde çiftçiler bide manita var eğer anlıyorsan ecnebice ortam hakkında sorular sor..sonra yolu takip edip köye kadar ilerle köyle etrafındakilerle konuşup yine bilgi alabilirsin köyün tam ortasında bir kuyu var kuyunun başındaki heykellere tıklayarak ne diye orda olduklarını öğrene bilirsin..şimdi ayrıntıya girmeye gerek yok...kuyunun başındaki elemanla biraz sohbet et çok konuşkan bir tip değil ALLAH RIZASI için bir bardak su iste elin atlantislisinden sinirlenip uzaklaşıyor dallama kendi başının çaresine bakman gerekecek bu durumda etrafına bakın bir kova bulacaksın herifin bıraktığı iple kovayı kombine et kuyudan kana kana su iç....diyecem ama içmesen daha iyi ama içmiş bulunduk artık yaşlı muhtar emmi aaa oğul sen ne yaptın kutsal kuyumuzun kutsal suyundan içmek olurmu diye zerzenişte bulunacak bu durumda yapman gerekeni söylememe gerek yok.. tabana kuvvet kaçacaksın çünkü bir süre sonra köye gardiyanlar geliyor...kısa bir kaçış olayından sonra ormanın derinliklerine dalıyorsun ahanda tam olarak burdayım sopa'yı falan bulduk ama oyun biraz sıktığı için bıraktım sende bir gelişme olursa cbilgen13@hotmail.com bilmem anlata bildim mi ?

skrespin
04-05-2008, 04:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
261 mesaj

sopayi alabilen var mi
ustune tiklaniyor ama islev yok..
ben birde oraya gelirken yarim bir deniz kabugu buldum
ve sopanin orda takildim!

laedri
04-05-2008, 09:51   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar ben dvd yi aldım fakat karşıma not defteri çıkıyor ne yapmalıyım yani otomatik açmıyor bu dvdde bana çok lazım. yardımmmmm ...

CALYPSO_07
05-05-2008, 01:36   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

sopayı bulduktan sonra yengeç benzerei olan yaratıkların olduğu yere gidiyoruz. ortadan ilerledikten sonra bukelemunla konuşuyruz. bukelemun bulunduğu yerden iniyor. bulduğumuz sopa ile bukelemunun indiği sopayı hareket ettiriyoruz böylelikle yengeçlerin yolu değişiyor.
ilerdeki şekle doğru gidip yüzün diğer yarısını yerleştiriyoruz. bi çukura düşüyoruz. oradan ilerleyince karşımıza orman çıkıyor.  ve ben ormanda kaybolmuş durumdayım. daha  fazla ilerleyen ark varsa yardım

skrespin
05-05-2008, 01:38   |  #7  
Yıllanmış Üye
261 mesaj

yengecin orda ki sopadan bahsetmiyor muyuz
benim bildigim tek sopa o

skrespin
05-05-2008, 02:06   |  #8  
Yıllanmış Üye
261 mesaj

sopayi nerede buldunuz arkdaslar ?

ronnie
05-05-2008, 17:49   |  #9  
Yeni Üye
30 mesaj

Gardiyanlar Report meport diyor. Bir yere gidiyorum taşların arasından geçip. Başka gideck yer yor. Ne oluyor?

erkankoyun74
06-05-2008, 00:42   |  #10  
Taze Üye
8 mesaj

yengeçlerin yönünü değiştirdikten sonra ormana giriyon küçük heykelin yanındaki kurtçukları topla onları kuşa ver kuş gidince alttaki dalı al sonra adam yiyen bitkinin ağzına ver

skrespin
06-05-2008, 01:48   |  #11  
Yıllanmış Üye
261 mesaj

Arkdaslar su sopayi nerden buldugunuzu solemeyecekmisiniz
yengecleri gecemiyorum bir turlu
elimde gozluk o tanrilari bilgiin veren alet ve yarim deniz kabugu var
sopa nerede ?

cbilgen13
06-05-2008, 10:09   |  #12  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

dostum ormanda yol ikiye ayrılıyor... kayaların arasına doğru giden bir yol war. sopa o yolun sonunda...

baryu
06-05-2008, 14:28   |  #13  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

Evet arkadşlar bu oyunun türkçe yamasını buldum işinize yarar diye buradan veriyorum...

Kolay gelsin

seyyah01
06-05-2008, 16:42   |  #14  
Taze Üye
10 mesaj

bu oyunu sevmedim onun için silmek istiyorun fakat nasıl   silebiliz silinmiyor bilen varsa yardım etsin  lütfen.

vhkm
06-05-2008, 16:46   |  #15  
Taze Üye
19 mesaj

arkadaşlar ben  bugun aldım dergiyi ve oyunu kurdum.. oyun  başladığı anda  yaşlı adamdan sonra tamoyuna gırecegı zaman oyun kapanıyor  nerden kaynaklarnır bu?

ronnie
06-05-2008, 21:31   |  #16  
Yeni Üye
30 mesaj
erkankoyun74
yengeçlerin yönünü değiştirdikten sonra ormana giriyon küçük heykelin yanındaki kurtçukları topla onları kuşa ver kuş gidince alttaki dalı al sonra adam yiyen bitkinin ağzına
Yengeç nerde? Kurtçuk nerde? Kuş nerde? Dal nerde? Bitki nerde? Deli

Buraya geldim bir yere gidince yengeç ısırıyor. Başka birşey yok. Neolucak? Sopayı alınca yazan şey çıkıyor (Türkçe yamayı kurdum)

Son Düzenleme: ronnie ~ 06 Mayıs 2008 21:58
skrespin
07-05-2008, 00:17   |  #17  
Yıllanmış Üye
261 mesaj

arkdaslar su sopayi hala bulamadim. kopruyu gectikten sonra mi buluyoruz kopruuy gecmeden evvel mi ?

skrespin
07-05-2008, 00:23   |  #18  
Yıllanmış Üye
261 mesaj

arkdaslar su sopayi hala bulamadim. kopruyu gectikten sonra mi buluyoruz kopruuy gecmeden evvel mi ?

yeraz
07-05-2008, 01:03   |  #19  
Taze Üye
1 mesaj

İmdat sopa nerede?

baryu
07-05-2008, 18:50   |  #20  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

sopayı bulan arkadaş kimse nerede buldugunun fotografını çekerse iyi olur çünkü orman baya büyük yer git git bitmiyor

arıyorum fakat fazla bekliyimce adamlar halt deviant yapıyor :)

baryu
07-05-2008, 19:16   |  #21  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

Arkadaşlar sopayıda buldum :) şimdi köprüye geldikten sonra köprüye girmeden arkanıza bakın iki tane yol var büyük taşlı degilde diger yola gireceksiniz yolun sonunda sopa var onu alıp geriye gelin

bende şuan burada takıldım çözebilirsem devamınıda yazacagım
kalın saglıcakla ;)

skrespin
07-05-2008, 19:50   |  #22  
Yıllanmış Üye
261 mesaj

nolur bir resmini cekip yayinlayin surda su sopanin yerini

ronnie
07-05-2008, 20:34   |  #23  
Yeni Üye
30 mesaj

Biraz bekle. Adamlar Halt deviant desin. Kaçarken köprüden geçme. Soluna git. Kayanın üstünde. Sonra geri git. Adamlar halt deviant ederse takma hala cebinde sopa. Sonra köprüden geç her zamanki gibi yengeçlere...
Kuşa ne vereceğiz, nerede var?

Son Düzenleme: ronnie ~ 07 Mayıs 2008 20:38
skrespin
07-05-2008, 21:10   |  #24  
Yıllanmış Üye
261 mesaj

kusa galiab o sopayi aldigin yerden soaldonunce toprak yol var oredan devam et tastan bir oyugun icinde yarim deniz kabugu var
onu vereceksin

skrespin
07-05-2008, 21:32   |  #25  
Yıllanmış Üye
261 mesaj

buldum ya ne lanet seymis o oyle :D