au_.exe??

özkan_oktay
07-08-2010, 17:41   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Arkadaşlar, Kaspersky'de dün uygulma etkinliğine bakıyordum au_.xe diye bir uygulama gördüm çalışır durumda değildi kasper sarı olarak işaretlemiş ben güvenilmez olarak ayarladım ne olduğunu bilmediğim için internetten baktım güvenli bir dosya değilmiş galiba tam bir açıklama yoktu zaten sonra tam tarama yaptım sistem temiz çıktı.
Malwarebytes ile bir de tarama yapıcam ama önce bir sorayım dedim au_.exe zararlı bir uygulamamıdır yoksa başka bir programın dosyası falan mı?
Bu da ekran görüntüsü:

Atilla Sarıtaş
07-08-2010, 18:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Google de arattım LimeWire ile ilgili felan diyorlar. Kaldır bence. Kaç senedir Lime Wire kullanıyorum bana denk gelmedi.

özkan_oktay
07-08-2010, 19:59   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Limewire bende hep yüklü ama bu uygulama yeni çıktı.. Listeden kaldırsam sistemden de kalkmış mı olacak hangi klasörde veya nereye kayıtlı bilmiyorum.. Aıyım biraz bilgisayarı o zmn.

Atilla Sarıtaş
07-08-2010, 20:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Prefetch klasöründe bulan olmuş. Arama yap sen bi bilgisayarda :)

berna_
27-01-2012, 17:02   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

bende bulamadım dosyasını ama comodo fire wall sürekli zararlı uygulamaları için uyarıyor ve özellikle unninstal yapacağım zaman çıkıyor, gereksiz bir dosyayı unnistal yaparken au.exeye mecburen izin veriyorum yoksa onu silmiyor, ikisinden birini seçmek zorundayım.Yani sonuç olarak nasıl au.exeyi kaldırabiliriz veya nedir bu ? :D