Audi'den geleceğin otomobili: Audi James 2025

CHIP Online
29-03-2014, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Otomobilinizin kokpiti 10 sene sonra nasıl görünecek? Cevabı Audi'nin bu müthiş tasarımında gizli...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/aud ... mes-2025_46080.html

Otomobil üreticisi Audi, geliştirdiği sanal kokpitin gelecekte önem kazanacağından şüphe duymuyor. Ortadaki ekranı ve göstergeleri ortadan kaldırıp sürücünün tam karşısına bir ekran yerleştiren sanal kokpit, yeni 2015 Audi TT ve en az üç yeni otomobilde kendini gösterecek.


Peki otomobilinizin kokpiti, önümüzdeki 10 sene içinde nasıl görünecek? Audi'nin bu konuda da bir fikri var ve bu fikirlerini 2014 CeBIT tüketici gösterisinde sergiledi. Videomuzda da izleyebileceğiniz Audi James 2025 konsepti, şimdilik sadece bir tasarım çalışmasından ibaret ancak akla yatkın görünüyor ve bizce önümüzdeki senelerde otomobillerin izlemesi gereken yolu işaret ediyor.


Konsept, ihtiyaç duyduğunuzda ortaya çıkan 3 farklı ekrandan, elle kontrol edilen menülerden ve bir otomatik pilot sisteminden oluşuyor. Ekranlar gibi bardak tutucularınız da, sadece siz ihtiyaç duyduğunuzda ortaya çıkıyorlar. Konsept biraz karmaşık görünüyor ancak bugünkü otomobil sistemlerine ve dijital göstergelere baktığımızda çok da uzağımızda olmayabilir.

Tüm Konu: Audi'den geleceğin otomobili: Audi James 2025

Kaynak: www.chip.com.tr