[YAZILIM] autochk.dll sorunu ve sadece güvenli modda ..

HPQ-User
01-02-2013, 11:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

MERHABA

DÜN BİLGİSAYARIMI AÇARKEN SİYAH EKRANA ŞU HATA ÇIKTI
c üzerindeki dosya sistemi denetleniyor
dosya sistemi türü ntfs
disklerinizden birinde tutarlılık gözden geçirmesi yapılması gerekmekte.bu disk gözden geçirmesini iptal edebilirsiniz ancak devam etmeniz kesinlikle önerilir.
windows suan diski gözden geçirecek.
doğrudan erişim için birim açılamadı.
autochk yakın zamanda yüklenmiş bir yazılım paketinin neden olduğu bir hata yüzünden çalışamıyor.
sistemi bu yazılım paketinin yüklenmesinden önceki bir noktaya döndürmek için denetim masasından sistem geri yüklemeyi kullanın.
belirlenmemiş bir hata oluştu hata kodu 766f6c756d652e63 3f1
bilgisayar sonra açılıyo fakat sadece siyah ekran olarak ve sadece fare imleci var o kadar
şu an güvenli modda yazıyorum
sistem geri yüklemeyi denedim fakat sistem geri yüklemeye izin vermiyo
yerel disk c hatalarını düzelt dedim yine sorun çözülmedi autochk.dll dosyasında hata var ve dll dosyası düzeltme programları indirdim tarama yapıyo sonra dosyaları düzeltmek için para istiyolar ve en ucuz program 45 euro
bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: HPQ-User ~ 31 Mart 2013 16:21
badwizard
31-03-2013, 16:47   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Güvenli modda komut satırına chkdsk c:/r komutunu yazıp enter yap, bu işlem diskindeki hataları onarmayı dener işlem diskin durumuna göre oldukça uzun sürebilir. eksik dll hatasını almaya devam edersen windows diski takılı iken komut satırında sfc /scannow komutunu kullanarak windowsun eksik dosyaları yeniden yüklemesini sağlayabilirsin.