Aver Tv kartı sorunu??çözemedim bi türlü

KoRn_feel
14-10-2006, 07:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Pc de tv kartım sorunsuz çalışıyordu..pc ye format 2 yıldır 4-5 defa format attım..driver leri kurdum bi sorun yoktu..en son formattan sonra aver tv kartının tam driver ini yüklerken ,kopyalama sırasında mavi ekran çıktı..daha sonra pc bi daha açılmadı..açılırken devamlı o mavi ekran çıkıoo..tv kartını söktüm, yine açılmadı.. tekrar format attım..pc de sorun yok.. tv kartının slotunu değiştirdim(bütün slotları denedim) ..yine aynı sorun devam etti..tv kartında da sorun yok.çünkü başka pc ye de takıp denedim..Sorunsuz çalışıyor.Sorun nerde anlayamadım..ama çıkan mavi ekran;Donanım çakışmalarında çıkan mavi ekrana benziyor..sorun donanım çakışması olsa bile ..tv kartı hangi parça ile sorun çıkartabilir ki?Yardımcı olursanız sevinirim..bu Tv kartı yüzünden 1 günde 4 tane format attım pc ye..En sonun da 6-7 aydır takmadım artık bi daha..

corsair1gb
14-10-2006, 09:40   |  #2  
Taze Üye
7 mesaj

Format işini birde pqmagıc programıyla dene hdd2yi tekrar biçimlendir fabrikadan çıktığı hale dönsün öyle bi windowsxp sp2li bi cd ile kurmayı dene

corsair1gb
14-10-2006, 09:42   |  #3  
Taze Üye
7 mesaj

Tv kartını tanıtırken Bilgisayarım ->Araçlar->Klasör seçeneklerinden Gizli dosyaları göster seçeneğini seç gizli bir dosyayı kopylamadığı için olabilir.Avertv nin güncel driverini indir ve kur

egemengiga
14-10-2006, 11:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

önce bir BIOS u resetle. daha sonra isletim sistemini kur. butun suruculeri yukle. ve sonra TV kartini tak. suruculeri yukle. bu arada sorun ram den de olabilir. ram i cikartip tekrar takmayi dene iyice bastirip oturduguna emin ol. iki mandaldan da ses ciksin.
bir de hdd yi hizli bicimlendirme. tam bicimlerndir.

Son Düzenleme: egemengiga ~ 14 Ekim 2006 11:19