Avg Güncelleme Sorunu

13. Man
11-12-2008, 16:57   |  #1  
13. Man avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
256 mesaj

Selam arkadaşlar Avg antivirüs kullanıyorum ama nedense bu bir haftadır güncelleme yapmıyor (You are not protected! Please, check the following) ve şöyle bir hata veriyor ''update failed Invalid Update Control CTF file'' bu arada vista kullanıcısı olduğum için güvenlik duvarıda var bu konuday yardımlarınızı bekliyorum.

Benetton
11-12-2008, 17:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

Operating System (Vista) ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum..."Güvenlik Duvarı hiçbir antivirüs'ün güncellenmesini engellemez".. (manuel olarak değiştirmediysen).. Sanıyorum ki.. AVG'nin server i ile ilgili bir sorundur.. Buna benzer bir sorun "Kaspersky LAB" de de yaşandı.. 15 gün süren bir olaydı neredeyse.. Siteyi kontrol et.. varsa forumlara bir göz at.. Genel bir sorun ise orada forum yetkilileri belirtmiştir.. Eğer öyle bir sorunsa.. Manuel Update için pack ler bulabilirsin aynı siteden.. Kolay Gelsin..

Feel Good
11-12-2008, 17:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Bence bilgisayarınızdan avg antivirüsü kaldırıp buradan en son sürüm olan avg'yi indirip tekrar kurun.

13. Man
11-12-2008, 19:32   |  #4  
13. Man avatarı
OP Yıllanmış Üye
256 mesaj

Ben 8.1 kullanıyorum sanırsam en son günceli ama indir dediğin yerdeki Avg'nin program resmi daha değişik gibi geldi..

quorkie
18-12-2008, 10:22   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Eğer AVG Antiviru yazılımını güncellemek istediğinizde "Invalid Update Control CTF File" hatasını alıyorsanız, çözümü için; "C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Avg8\update\download" klasörü altındaki .ctf uzantılı tüm dosyaları siliniz ve uygulamayı tekrar güncellemeyi deneyiniz.

ahmettaskin
07-01-2009, 22:35   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

aynı sorunu bende yaşıyordum bir hafta boyunca uğraştım ve çözdüm bunun sebebi bir virüs daha doğrusu malware kaçtana antivirüs denedim ama hiç biri kalıcı olarak silemedi ama sonunda birtanesi çözdü olayı combofix üreten programı buldu ve sildi sorun yaratan virüsün konumu da şudur

c:\windows\msvrc20.dll
c:\windows\system32\drivers\msqpdxweobsebn.sys
c:\windows\system32\msqpdxcobeinit.dll