avira free

serdar_ayberk
16-01-2009, 02:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
338 mesaj

kis yüklüydü sistem restart etti mecuren formatlamak zorunda kaldı. önceden kis ve ad-aware yüklüydü. şimdi avira free'yi yükledim yanına zone alarm pro 1 senelik yükledim pişman oldum (bilgisayarda hoşgeldiniz yazısı 30-40 saniye kalıyor sonunda revo ile kaldırdım kalıntı kalmıştır yoksa daha yeni formatladım hemen açılmaya başladı şimdilik korkum yok) onun yerine ne yükleyebilirim. kis 2009 hiç kasmıyordu (kasıyor zone alarm diyorlardı kise deniliyordu yüklediğim için kasmadığını zannetim tam tersi sisteme 10 oyun yüklesem 30 saniyede açılmazlık yapmaz herşeyede uyarı verince birde ona sinirlendim.) yanına ne yükleyeyim. kisi yüklemenizi öneririm fakat zone alarm'ı yüklemeyin bence.

Banned
16-01-2009, 02:42   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bahsettiğin zone alarm  bir sene beleşten bende de şu an kurulu ve hiç bir kasma yok yanınada bu linkteki kampanyadan Avira Premium Security Suite kurulu gül gibi geçiniyorlar.. ama benim ağzım bir kere zone alarmdan yandı uzak dursun dersen comodo firewalli öneririm.

serdar_ayberk
16-01-2009, 04:15   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
338 mesaj

anlamadım belki ayarlarda kaynaklıdır korkunç kastı revo ile kaldırınca da bir anda yeni sistem haline döndü. kis kasmadı kasınca şaşırdım birde yeni kurduğum sistem. premium security suite kurayım yoksa free'nin yanına bir anti spy mı kurayım. free'ye dönünce sorun olmazsa forumda bir kaç kişinin sorunu olduğu yazıyordu. free olarak avira dışında iyi bulduğum yokta o yüzden. 3 ayda formatlamak için az süre. firewall onu yüklersem halletmişte olurum. comodo kullandın mı? kasmıyor dimi birde soruda sormuyor çok fazla.(kota sorunu yok 512 kb sınırsız var uydunet)

serdar_ayberk
16-01-2009, 04:24   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
338 mesaj

güvenlik açısından önerilerinde bulunurken internet kullanımımı açıklayayım.birde bilmediğim sitelere giren müzik video paylaşımı yapmıyorum. msn kullanıyorum haber siteleri bildiğim bir de facebook (tek sorunlu o zannederim application reklamları güven vermiyor açmasam da tümünü kaldırmak lazım aslında ama çete savaşları oyunu da takıntı haline geldi.)bir sorunu da halledemiyoruz devlet kurumlarının sitelerinden antivirüs tarafından engellenen virüsler ya da kapılan virüsler. mecburen işimiz olunca da giriyoruz.

serdar_ayberk
16-01-2009, 14:28   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
338 mesaj

hangisini kullanayım? şimdiden teşekkür ederim.

Banned
16-01-2009, 14:38   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

arkadaşım hiç kafan karışmasın sen linkten premium security suite'i indirip kur ama önce diğer free avirayı kaldır ve bilgisayarı yeniden başlat ve avirayı tekrar kur:: daha sonra o kaldırdığın zone alarmı yeniden kur yanınada spybot ve Malwarebytes' Anti-Malware ekledinmi tamamdır trojan programını kurup kurmamak sana kalmış ama ben onuda kurmalısın derim.tüm bu programlar bende de var ve herhangi bir kasma olayı yok.
internet ortamında ne kadar dikkat edersen et her zaman saldırılara açıksındır güvenli ortam diye bir şey yok maalesef bu önlemleri alman iyi olur.

serdar_ayberk
16-01-2009, 15:04   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
338 mesaj

çok sağol ilgin için.avira premium security suite'i kurarım spybot,malwarebytes, trojan remover'ın kasmadığını biliyorum onları daha önce de kurmuştum tarama amaçlı onları da kullanırım. zone alarm pro'dan ise 5 kez açıp kapayıp açılışta kastığını gördüm onu artık kurmayayım. ilgilendiğin için tekrar çok sağol. Formattan sonra çok ihitiaçlar oluştu (dvd,cd kopyalama ile pdf reader) ihtiyaçlarımı da sonra sorarım.

Banned
16-01-2009, 18:15   |  #8  
Banlandı
5,024 mesaj

o zaman yanına comodoyu kur sen o kasma yapmaz firewall olarakda çok iyidir bende zone alarmdan önce comodo vardı oradan biliyorum.

serdar_ayberk
16-01-2009, 19:44   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
338 mesaj

oldu çok sağol.