avira ve kaspersky belanın ta kendisi.

zıpkın
07-05-2007, 23:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

yeni bir internet kafe açtım virüs programı olarak önce avast ı kurdum fakat daha iyi birşey bulabilirmiyim diye ararken chip sitesindeki(kusura bakmayın daha önce chip dergisindeki şeklinde yazmıştım)bir yazıya istinaden avira antivirüs ü indirdim bir deneyeyim dedim programı kurdum tabii bir hata yaptım bunu ana bilgisayara kurdum bu esnada ana pc'ye yedek hd olarak kullandığım hd de bağlıydı hard diskin bütün sürücüleri kilitlendi giremedim autorun dosyası istedi. Bu sefer avirayı unistall yaptım harddiskin içine girebildim fakat sürücülere sağ tıkladığımda açılan menüde aç ve araştır başlıklarında tuhaf işaretler çıkıyor ayrıcada virüs gibide yayılıyor yedek harddiski cilent bilgisayarlara program ve oyun kopyalamada kullandım yedek harddiski bir pcye bir kez taktımmı artık söksemde o pc de de harddisk sürücülerine sağ tıkladığımda garip işaretler çıkıyor muhtemel başka bir dil ve yayılıyor. Aynı şey cilent pc ye kaspersky ı kurduğumda oldu fakat ondan o kadar kolay kurtulamadım hard diskke giremedim format attım(unistall ettiğim halde)yalnız kaspersky ı başaka bir siteden indirdim güvenilir olduğunu düşündüğüm download sitesi yardımcı olursanız sevinirim

Son Düzenleme: zıpkın ~ 08 Mayıs 2007 00:54
Kombat
08-05-2007, 00:48   |  #2  
Kombat avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Bana sorarsan en iyisi nod32 kendi sitesinden trialini indirip deneyebilirsin Türkçe desteğide var.

pcxman
08-05-2007, 01:11   |  #3  
Üye
83 mesaj

Her iki yazılımdada benzer bir hata oluştuğuna göre sorun senin bilgisayarda görünüyor.

Son Düzenleme: pcxman ~ 08 Mayıs 2007 01:11
PcMaKeR
08-05-2007, 01:55   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
pcxman
Her iki yazılımdada benzer bir hata oluştuğuna göre sorun senin bilgisayarda görünüyor.
arkadaş doğru söylemiş.

sanırım hdlerinde virus warmış.

kaspersky ile avira silmeye çalışırken sorun yaratmışlar. sanırım sorun şu. virusler bellekte çalıştığından antivirus programları çok kasar durdurmak için.

antivirusleri suçlama derim. her ne kadar kaspersky rami çok tüketsede güzel iş yapıyor. avasttan neden memnun değildin. cafelere ben hep avastı kuruyorum. ağ ile çalışan pclerde daha ii iş yapıyor ;)

asimileci
08-05-2007, 08:48   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

kaspersky ile güvenli modda çalıştırıp sileydin bakalım temizlenirdi..

zıpkın
08-05-2007, 14:59   |  #6  
OP Taze Üye
14 mesaj

kaspersky ı uninstall yaptıktan sonra önce güvenli modda açıp sürücülere girmeyi denedim olmadı windows yazılımını onarmayı denedim olmadı fakat şunu söyleyebilirim benim sistemimde virüste olsa bir virüs programının benim sistemimi tamamen kilitlememsi gerekir gerçi o pcde çok önemli bir şey yoktu ama olabilirdide olanları temizleyip kurtarmaya yönelik olmalı

asimileci
08-05-2007, 15:02   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

virüsü silmeye çalışıyor acele ediyorsun...
kaspersky siler ama güven bizlere.
kaspersky tekrar kur güvenli modda aç temizle.

kara_kartallar
08-05-2007, 16:32   |  #8  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

Hocam Kafa iyi galiba Kahkaha

asimileci
08-05-2007, 20:42   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

lirik şair sopayı aldı geliyor

Aksungur Türk
11-07-2007, 13:10   |  #10  
Taze Üye
7 mesaj

arkadaşım avira antivir premium lisanslı sürümü 42 ytl.Al ve Kur.Siteleri araştır .Kurulumları resimli olarak anlatılmış hatasız kurarsın zor değil yazılım mükemmel.Ne sistemi kasmıyor.Ben kullanıyorum

zıpkın
12-07-2007, 00:02   |  #11  
OP Taze Üye
14 mesaj
Aksungur Türk
arkadaşım avira antivir premium lisanslı sürümü 42 ytl.Al ve Kur.Siteleri araştır .Kurulumları resimli olarak anlatılmış hatasız kurarsın zor değil yazılım mükemmel.Ne sistemi kasmıyor.Ben kullanı

arkadaşım öncelikle ilgin için teşekkür ederim fakat ben o sorunu çözdüm yukarıdaki linkte de açıkladım aynı sorunu olan arkadaşlar için fakat bunu buraya daha önce yazmadığım için kusuruma bakmayın ilgilenen arkadaşlara çok teşekkürler

asimileci
12-07-2007, 09:00   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

kaspersky temizler hatta antivir de temizler