avira + warning

Banned
10-12-2008, 11:59   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

arkadaşlar öncelikle ingilizcesi kıt bir çok türk vatandaşı gibi  şunları sormak istiyorum aviranın ingilizce sürümünde scan yapma seçeneği var fakat nod daki gibi neden scan/delete ya da scan/clean yok mesela bir virüs ya da warning dosyası ya da datası bulduk diyelim avirada o dosyayı nasıl sileriz

ikinci sorumda şu avira ile her scan yaptığımda reportta şu dosyalar warning olarak gösteriliyor nedir bunlar silmem gerekirmi hereden bulacağım bunları -aradım bulamadım ve silemedim- warningler şunlar:

Begin scan in 'C:\'
C:\hiberfil.sys
    [WARNING]   The file could not be opened!
C:\pagefile.sys
C:\Documents and Settings\\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\svzsiqof.default\Cache\B68C8AF7d01
    [0] Archive type: CAB SFX (self extracting)
    --> \CAD.tv_
      [WARNING]   No further files can be extracted from this archive. The archive will be closed

not: sanırım forumda sorun var bu konuyu açmaya çalıştım başka yere fakat açılmadı eğer iki yerde açıldı ise aynı konu buradan yazın lütfen

MBTGROUP
10-12-2008, 19:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj
6.his
arkadaşlar öncelikle ingilizcesi kıt bir çok türk vatandaşı gibi  şunları sormak istiyorum aviranın ingilizce sürümünde scan yapma seçeneği var fakat nod daki gibi neden scan/delete ya da scan/clean yok mesela bir virüs ya da warning dosyası ya da datası bulduk diyelim avirada o dosyayı nasıl sileriz

ikinci sorumda şu avira ile her scan yaptığımda reportta şu dosyalar warning olarak gösteriliyor nedir bunlar silmem gerekirmi hereden bulacağım bunları -aradım bulamadım ve silemedim- warningler şunlar:

bende avira kullanıyorum .Eğer tarama sırasında avira virüs bulursa sana küçük bir pencere sunuyor orda işaretli quarantina seçenegi sen ok diyorsun o virüsü karantina ediyor yapacagın bu kadar

o gösterdiği dosyalar senin bils rıdnaki gizli dosyalar onları tarayamadığını belirtioyr senin silmen gereken birşey yok aslında sen bile o dosyalara ulaşamazsın zaten, o uyarıyı önemsicek birşey yok

C:\Documents and Settings\\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\svzsiqof.default\Cache\B68C8AF7d01
    --> \CAD.tv_
      [WARNING]   No further files can be extracted from this archive. The archive will be closed

not: sanırım forumda sorun var bu konuyu açmaya çalıştım başka yere fakat açılmadı eğer iki yerde açıldı ise aynı konu buradan yazın lü

Barış
10-12-2008, 20:08   |  #3  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

bende 4gün önce avira'ya geçtim ve o özellikleri bende bulamadım :)

fakat ;

[WARNING] The file could not be opened! hiberfil dosyasının açılıp taranamadıqı
[WARNING] The file could not be opened! pagefile dosyasının açılıp taranamadıqı
--> \CAD.tv_
[WARNING] No further files can be extracted from this archive. The archive will be closed Arşivin Hasarlı olduqunu belirtmek istiyor :)

Pagefiles = Pagefile.sys dosyası işletim sisteminin sanal bellek dosyasıdır. Sanal bellek dosyası, sabit diskin bir bölümünü bellek olarak kullanmamızı sağlıyor, böylece de sahip olduğumuzdan çok daha fazla bellek isteyen programları çalıştırmamız mümkün oluyor.

Hiberfile.sys = Hiberfile.sys stand by modunda belleğin yazıldığı dosyadır. Default boyutu RAM kadardır. Eğer makineni uyku modunda kullanmıyorsan kaldırmakta bir sakınca yok.

Son Düzenleme: Barış ~ 10 Aralık 2008 20:13
Banned
10-12-2008, 21:17   |  #4  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj
es-low
bende 4gün önce avira'ya geçtim ve o özellikleri bende bulamadım :)

fakat ;

[WARNING] The file could not be opened! hiberfil dosyasının açılıp taranamadıqı
[WARNING] The file could not be opened! pagefile dosyasının açılıp taranamadıqı
--> \CAD.tv_
[WARNING] No further files can be extracted from this archive. The archive will be closed Arşivin Hasarlı olduqunu belirtmek istiyor :)

Pagefiles = Pagefile.sys dosyası işletim sisteminin sanal bellek dosyasıdır. Sanal bellek dosyası, sabit diskin bir bölümünü bellek olarak kullanmamızı sağlıyor, böylece de sahip olduğumuzdan çok daha fazla bellek isteyen programları çalıştırmamız mümkün oluyor.

Hiberfile.sys = Hiberfile.sys stand by modunda belleğin yazıldığı dosyadır. Default boyutu RAM kadardır. Eğer makineni uyku modunda kullanmıyorsan kaldırmakta bir sakınca yok.

verdiğin bilgi için teşekkürler  fakat şunu anlamadım warning diye gösterilen bu dosya ve bozuk arşiv pc de açık kapı bırakır mı ya da virus müdür zararlı yazılım mıdır bunlar. ayrıca eğer zararlı ise nerden nasıl silebilirim bu dosyalaraı report belirtilen dizgide  bulmaya çalıştım ama bulamadım

mancukya
11-12-2008, 14:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Arkadasim ukalalik yapmak istemem ama bedava korumalar icinde malesef Avast bitti.
Sistemine Antivir yada avg kurmani ve bunuda anti malwarele (Kasper yada nod32 yada tüm paralilari kullananlarda kurmak zorunda bunu) desteklemeni tavsiye ederim.