Avustralyadan yorumlarinizi Bekliyorum.

YKERVAN
27-12-2009, 08:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba arkadaslar, Ben avustralyada RMIT uni'de okuyorum ve kendi gelistirdigim bir proje cercevesinde bu siteyi yaptim. Bu sitedeki amac  Internetteki bir cok coplukten uzak kalip en kisa yoldan ogrencilerin ve bilgi isteyen kisilerin bilgiye ulasmasidir. Sitede iki ana baslik var makaleler ve dersler diye. Makaleler bolumune herkes bildigi konuda yada okuldaki odevlerini vs gonderebilir ve buradan ogrenebilir. dersler bolumunde yazmak icinse profesyonel olunmasi lazim, en azindan yazdigi konuda bilgili olmasi lazim cunku gonderilen her post kontrol edilecektir.

Bu projeyi ben hala gelistiriyorum ve sizlerinde yorumlarini ogrenebilirsem cok sevinirim. Dogal olarak site tamamen ingilizce ama turkceyide destekliyor. eger sizinde boyle bir siteye gonderebileceginiz seyler varsa seve seve kabul ederiz.

Gorus ve Onerilerinizi bekliyorum arkadaslar, tesekkurler.

Site: http://www.ciinac.com

not : okunusu kaynak diye. turkcedeki kaynak kelimesinin degisik yazilmis hali diye dusundum.

Yeni ozellikler: Arkadaslar sitemizde su anda tamamen yeni bir konsept deniyoruz. Ciinac.com da kullanicilar Tutorials / Tips bolumunde yazilarini gonderdikten sonra diger kullanicilar bu yazilari gelistirebilirler. Kendi yazdigimiz bi sistemle bu gelistirmeler kontrol edilip ilk kullaniciya tamamen saygili kalinacak sekilde konu gelistirilebilecek. Boylece kullanicilar o konu hakkinda arama yaparken yuzlerce gereksiz seyi okumak ve calismayan / hatali yazilarla ugrasmak zorunda kalmiyacaklar. Denemeniz icin ornek bi link birakiyorum.

ayrica turkce destegide saglanmistir. Turkce yazilarinizida gonderebilirsiniz.

yorumlarinizi bekliyorum.

Son Düzenleme: YKERVAN ~ 03 Ocak 2010 10:29
teknohat
27-12-2009, 08:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

Bence çok iyi bir fikir, bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Ama arama sistemi çok iyi olmalı, yoksa hiç alakasız makaleler çıkarabilir karşına :)

Bide sanrım Türkçe karakterler yazdığımız zaman (ö,ü gibi) hata veriyor, demekki tam Türkçe desteği yok.

YKERVAN
27-12-2009, 08:46   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Merhabalar. Teknik olarak turkce destek var ama, burdaki sistemle tam olarak denemek zor oluyor. Resently posted articles yada tutorials sayfasinda resently posted tutorial sayfasina tiklarsaniz oradan ornekleri gorebilirsiniz. Elimizde su anda cok fazla article falan olmadigi icin arama sonuclari cogu zaman bos donebilir. icerik bulup eklemek istiyoruz tabiki ama bildiginiz gibi kucuk bir grupla bunu yapmak cok zor. Asil olan kullanicilarin bu siteye katilmasidir.

teknohat
27-12-2009, 08:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,494 mesaj

hmm, anladım. Proje yeni olduğu için zaten çok sayıda makale beklemiyordum. Şu an Displaying images from Mysql database with PHP konusunu inceliyorum, eminim bana bu sene lazım olucak. Bende bişeyler yazmak isterdim ama nerde bende o kadar ingilizce :)

YKERVAN
27-12-2009, 08:55   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

teknohat, yorumlarin icin cok tesekkurler. eger gercekten gondermek istersen, sen gonder biz gerekli duzeltmeleri yapariz. hic sorun degil.

teknohat
27-12-2009, 09:02   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,494 mesaj

tamam öyleyse, bende kendi çapımda birşeyler yazıp göndermeye çalışıcam. Ayrıca başarılarınızın devamını dilerim.

zrgnlr04
27-12-2009, 09:11   |  #7  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

tebrikler güzel çalışma,geotechnic diye arattım ama birşey çıkmadı.

YKERVAN
27-12-2009, 09:14   |  #8  
OP Taze Üye
6 mesaj

Merhabalar zrgnlr04,

Daha oncede dedigim gibi daha gelisme asamasinda oldugumuz icin elimizde cok fazla makale e tutorial yok. eger bu konuda elinde birseyler varsa seve seve yayinlariz. tesekkurler.

PcMaKeR
27-12-2009, 10:39   |  #9  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

videolar hoşuma gitti.
Başka birşey görmedim.
Arama yaptığımızda boş geçtiğimde açılan sayfada sadece yazı yazıyor.
post atmadan önce yada get atmadan önce arama kutusunu javascript ile boş olup olmadığını kontrol ettirmek çok basit.

ikincisi arama uyarısı o kadar sade olmamalı. biraz şekillendirmek iyi olurdu.

YKERVAN
28-12-2009, 09:40   |  #10  
OP Taze Üye
6 mesaj

Yorumlariniz icin tesekkurler.

Pcmaker soylediklerini not aldim en kisa sure icerisinde onlarida cozucegiz. Ayrica, su anda siteye yorumlar kisminida ekliyoruz. yani kullanicilar konular hakkinda yorumda yapabilecekler.