Ayakkabı fırlatma modası

CHIP Online
19-12-2008, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Irak'ta ABD başkanı Bush'a fırlatılan ayakkabı, sanal dünyada da büyük ses getirdi. İşte yaşananlar.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Ayakkabi-firlatma-modasi_10082.html

Resimlerle: Birbirinden muhteşem ve ücretsiz 50 flash oyun!

14 Aralık'ta Irak'ın en güvenli yerlerinden biri olan Yeşil Bölge'de ABD başkanı Bush'a Iraklı bir gazetecinin ayakkabı fırlatması milyonlarca kişi tarafından haberlerde ve internetteki video paylaşım sitelerinde izlendi. Gazeteci hemen gözaltına alınırken ABD başkanı konuyu şakalar yaparak geçiştirmeye çalışmıştı.

Fakat konuyla ilgili şaka yapan tek kişi Bush değil. İnternette bir gecede türeyen ayakkabı fırlatma oyunları milyonlarca ziyaretçinin ilgisini çekti. Shock and Awe sitesi, ayakkabı fırlatma oyununu yayınladıktan bir süre sonra, sunucu ani trafiği kaldıramayarak çöktü. Site çökmeden önce en son 1,4 milyon ziyaretçiye ulaştığı tespit edilmişti.

Norveç'te başka bir sitede yayınlanan benzer bir oyun ise şimdiye kadar 2,73 milyon ziyaretçiye ulaştı.

Tüm konu: Ayakkabı fırlatma modası

Resimlerle: Birbirinden muhteşem ve ücretsiz 50 flash oyun!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Gündemdeki önemli konuların oyunlarının yapılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Fattur
19-12-2008, 16:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

ehu ehu ehu komik buluyroum nasıl bulayım yani.Adamlar paranın peşinde :D
En ufak birşey oluyor hemen oyunu çıkıyor...

gelefsane
12-01-2009, 02:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
353 mesaj

bende olumlu buluyorum.toplumun belli yöneticilerin politikalaraına karsı içinde biriktirdiği öfke geriliminin bu v.b. sekilde atılması anlatılması gerekiyor die düşünüyorum...bilmiyorum ne kadar haklıyım bu konuda?