aygıt takılıyken windows acılmıyor

Semih Özyurt
02-11-2008, 01:01   |  #1  
Semih Özyurt avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi bazen ön usblerde card readeri takılı unutuyorum pc yi açtığımda windows açılmıyor anca card readeri çıkarıp reset atınca düzeliyor sorunun biostan kaynaklandığını düşünüyorum yardımınızı bekliyorum.

physfg
02-11-2008, 01:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

o card readerları da windows tarıyor bi halt var mı diye örneğin bende 2 external hdd var onları açık unutup pc yi başlatırsam en az 2 dk bekleme yapıyor.ama card slotları boşsa yapmaması gerekli.demekki gerekli yanıtı bulup devam etme kısmına geçemiyor windows.tam açıklayıcı olmadı sanırım

Banned
02-11-2008, 01:47   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Widows açılışta mevcut donanımları arar sürücülerini ve içeriğini yükler.Eğer sürücüde proplem varsa, içeriğinde veya okunmasında proplem varsa bu genelde windows açılış süresini uzatır ender olsada reset attırmasıda normaldir. Bende ikincil dahili HDD kullanıyorum arasıra açılışta HDD yi yükleyemiyor ki böyle olunca oldukça geç açılmakta, açıldığında ise bu sistemin en az 10-15 sn.ye geç açılmasına sebe olmaktadır. Ne kadar ekstra donanım varsa açılış o kadar geç ve proplemli olacaktır.Bu nedenle açılışta tüm harici donanımların kapalı olmasına özen gösteririm, tavsiye ederim.

Semih Özyurt
02-11-2008, 10:51   |  #4  
Semih Özyurt avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim