aygıt yöneticisi- lütfen yardım

HPQ-User
25-01-2009, 09:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Blue sormuş:

Vista yüklü laptop bilgisayarıma 2 hafta önce Xp kurdum (Perfect XP).
aygıt yöneticisine baktığımda bunları gördüm. 2 haftadır bilgisayar sorunsuz bi şekilde çalışıyor. görüntü olsun ses olsun  hiç bi sorunu yok. internettende video ve müzikleri rahatlıkla dinleyebiliyorum. ama bunlar neden hatalı gözüküyor.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Fujitsu siemens amilo pi2530
Core2 due  2ghz
2 gb ram
250 gb hdd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

Mehmet-
25-01-2009, 10:14   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Bakın bu da benim hp compaq laptobun aygıt yöneticisi(xp).
Bilinmeyen aygıt konusu bir çok forumda soruldu ama bilgisayarın bütün özellikleri kullanılabildiği için pek kimse de önemsemedi. Yani ben de ne olduğunu bilmiyorum ve ihtiyaç da duymadım.
Modem aygıtına gelince; Adsl sisteminden önce hatırlarsanız direk telefon hattını bilgisayara takarak internete giriliyordu. Hani isteyenler 3 aylık, 1 yıllık herneyse paket satın alıyorlardı. Girdiği süreye göre para ödüyorlardı. Bu paketler hala mevcut. İşte bu hizmetten yararlanmak için telefon hattını direk laptoba takacağınız yer, modem aygıtı oluyor. Tabi işinize yaramayacağı için, bilgisayar açılışında da yeni donanım bulma sihirbazı karşınıza çıkmasın diye dilerseniz modem aygıtını sağ tıklayın devre dışı bırak diyin. Ben de devre dışı bıraktım.