aynı anda aktif iki ağ

Casey JONES
20-04-2016, 15:15   |  #1  
Casey JONES avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

iyi günler
konuyu doğru yere açmışımdır umarım hemen sorunu anlatıyorum.
çalıştığım yerde bir ana makine üç terminal makine olmak üzere dört bilgisayarla çalışıyoruz. kullandığım otomasyon programı ağ bağlantısı üzerinden birbirine bağlı. ana makine ile bağlantısı olmayan terminal makine programı çalıştırmıyor, ana makine IP'sini tanımlamak gerekiyor. sorun şu, fiber internet kullanıyoruz. bölgede elektrik kesintisi olduğu zaman internetimiz de kesiliyor. iş yerinde güç kaynağı kullanığımız için modem kapanmıyor ancak internete erişim sağlayamıyoruz. tüm işimizi internet üzerinden yaptığımız için sürekli bağlantıya ihtiyacımız var. elektrikler kesildiği zaman vınn kullanarak interneti dağıtmak zorunda kalıyoruz. ancak wifi bağlantısı kurduğumda yerel ağ bağlantısını kesiyor. terminaller üzerinden internete erişebiliyorum ama ana makine olan ağı bozuyor program çalışmıyor. bu elektrik kesintilerinde kurulu ağı bozmadan hem wifi ağını hemde kablolu ağ bağlantısını nasıl aktif tutabilirim? internette derin bir araştırma yaptım ama sağlıklı bir çözüm bulamadım. bildiğiniz bir yol varsa yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden çok teşekkür ederim

Sistem Bilgilerim
  • MSI CX61 2QC
  • Windows 10 Home 64-bit
  • Intel CORE I7 4712MQ
  • nVidia
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • 8 GB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
Casey JONES
16-05-2016, 17:37   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

yardımı dokunabilecek kimse yok mu ??

kral425
30-06-2016, 15:49   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba : 3g/4g usb vın girişli modemler kullanılarak tahminimce sorununuz çözülmüş olur
hattınız adsl ile TP-LINK TD-W8970 modem kullanabilirsiniz