Aynı anda iki internet hattını kullanabilirmiyim?

Berke_cn
10-02-2007, 19:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Benim ADSL limitli bir hattım var , bir arkadaşım bana aylık 20 YTL ye limitsiz hattından vermek istiyor ama ailevi sorunlardan dolayı varolan hesabımı kapattıramıyorum (hat dayımın üstüne oda kapatılmasına izin vermiyor) bende limitsize geçmek için kendiminkini kapatamasam bile öteki hattıda alayım dedim , ama bu seferde düşündüm hiç kullanmayacağım kendi hattıma neden ayda 30 YTL ödeyeyim , baktım böylede olmazsa dedim acaba ikisini birden kullanabilirmiyim , acaba iki hattı birden bir bilgisayarda kullanmak mümkünmü?Daha çok verim alınırmı? Böyle bir şey varmıdır? onu araştırıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

alirizakeles
10-02-2007, 21:07   |  #2  
Taze Üye
10 mesaj

iki hattı aynı anda kullana bilirsin fakat sonuçta yine kendi bağlantının ücretini ödemek zorundasın. iki hattı da şöyle kullanırsın sanırım senin hattında ethernetten bağlanıyodur. haliyle otomatik ip adresi alıyodur diğer arkadaşından alacağın internette ethernet kablosuyla bağlanacağı için ip numaran otomatik olduğundan bi sıkıntı yaşanmadan bağlanırsın fakat ikisini aynı anda yapabilirmisn hiç denemedim bağlana bilmen için makinende 2 tane ethernet kartı olması gerekir veya senin internet usb den bağlanır arkadaşının hattı ise ethernetten bağlanır.. başka bir yolu varmı bilmiyorum umarım işine yarar

gokhan2413
10-02-2007, 21:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

30 ytl kendi bağlantın 20 ytl de arkadaşınki 50 ytl
onun yerine kendi hattını sınırsız yap sanırım 60 ytl idi aylık
daha rahat edesin ve bağlantında hem hızlı hemde sınırsız olur