Ayyaş Bilgisayar

lord_gargamel
31-01-2005, 18:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

"BIR VİRÜS HİKAYESİ"
       Son zamanlarda bir crack sitesi olan xxxxxxxxx'e girdiğimden beri çok şey değişti bilgisayarım kafayı buldu.Bilgisayarım 256mb RAM'E sahip P4 1.7 ghz.Bilgisayarımdaki sorunlara geçiyorum:
  -c diskinde r.exe diye bi dosya var silinmiyor adı değiştirilmiyor.Bu dosya c diskini acaip dosyalarla dolduruyor.
  -ctrl+alt+del yaptığımda görev yöneticisine bakıyorum ki birsürü iexplore açılmış.
  -bazı dosyalar bilgisayar her açıldığında explorer hatası veriyor
  -system32'de birsürü trojenler ekleniyor(her oturum açıldığında)
Bilgisayarım windowsXP Pro servis paketlerinin hepsini yükledim norton kullandım ama dosyalarımın çoğunu bozdu.spy sweeper,spybot search&destroy da yüklü ama bu virüslerden yada herneyse kurtulamıyorum.Bana lütfen yardım edin format atmak istemiyorum!!!

onursa
03-02-2005, 12:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
471 mesaj

bence formatlaman lazım bilgisayarın çok yavaşlar.
Formatlayıp İyi bir virus programı kurman gerekir.
Crackspider'e girmemen gerekir.

jaina
03-02-2005, 15:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Kardeş eğer önemli dosyalara, windows gibi, bulaşmışsa bu virüsler formatsız zor olur, çünkü anti virüs ile silerken önmeli dosyalarıda silebilir.

Herkesin dediği gibi bende sana format+anti virüs öneriyrm

cuba
03-02-2005, 15:38   |  #4  
Yeni Üye
20 mesaj

Bu işi format çözerr

Ati86
14-08-2006, 17:19   |  #5  
Yeni Üye
35 mesaj

ben de tam olarak aynı olmasa da benzer bir problemle karşılaştım. bilgim haricinde C sürücüsünde oluşturulan bir *.exe uygulaması ve bunun açtığı servisler oluşturduğu dosyalar vs.. vs.. bunları görev yöneticisinden kapatmak istediğimde ise "bağlı bir program açlışıyor, o sebeble bu servisi kapatamannn" gibi bir ikaz çıkıyordu... Avast!ın startup scan özelliği sayesinde bu *.exe daha başlamadan sistem açılışında kaldırdım, şimdi gayet rahatım ve bir problem yok... Belki faydası olur, zira bu gibi zımbırtılar kendilerini windowsun açılışında otomatik olarak başlatırlar... kolay gelsin...

black_flood
15-08-2006, 08:47   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

panda antivirüs 2007 yi kullanmanı tavsiye ederim 64 mb ram kullanıyor artık 2006 sürümü gibi 300 mb ram kullanmıyor.norton malum huyu zaten herşeyi ya yok eder yada virüslerin sistemde yaşmasına izin verir.bence norton dünyanın en adi antivirüs yazılımı bunu üretipte antivirüs diye satmalarında hiç bir mantık yok.bu arada pc-cilin antivirüsünde yeni sürümü sisteme kurulunca virüs bulaştırıyor ve kısa bir süre sonra antivirüs devredışı kalıyor ama alttaki ikonu sürekli aktif gösteriyor ama ne tanıyor nede temizliyot.marburg adında bir virüs bulaştırıyor sisteme online panda software yazılımına sistemi tarattığımda çıktı ortaya virüs acaba dedim öncedenmi vardı format atıp sisteme direk daha neti vermeden antivirüsü kurdum neti verip direk tarattırdım gene aynı virüs sistemdeydi ve aynı sayıda.panda antivirüs şuanda en iyi çözüm.

Artakeen
19-08-2006, 00:37   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

norton un becefriksizliğine katılmıyorum..çünkü sadece norton deil bütün symantec yazılımları dandik:)norton ghost un en yeni versiyonunu indirdim.demoyu indirdim denemek için.iyi ki tam sürümüne para vermemişim..kriz bi olay.ghost un olayı windows un imajını alabilmenizdir.çok yararlı bi yedekleme sistemi ama ghost beceremedi.gereksiz yere başlangıca yerleşip sistemi sömürmesi de gereğini anlayamadığım bi ağırlık.Arconis kullandım, kolay we başarılı.yeri deil belki ama belirtmek istedim.antivirus olarak nod32 çok övüldü.henüz kullanmadım.virüs temizleme konusunda "kaspersky antivirus 5.x + (spybot)+ adaware" formülünü tawsiye ederim.her biriyle sırasıyla taradığımda oldukça başarılı bi temizlik oluyor.

ayrıca spybot,spydoctor ve adaware gibi yazılımlar trojan,virus ve worm yazılımlarını tespit edip yokedemez,antivirusler yapar.bu yazılımlar reklam yazılımları(adware) ve ajanları(spy) temizler.geçmiş olsun.

lazrailefsanesi
19-08-2006, 13:18   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Öncelikle taratma yapmadan önce msconfig den bütün baslangıctaki dosyaları iptal et.Sonra internet baglantısını da kes.Güvenli kipte bilgisayarı başlat.Spybot vs taratmaktan bıktın biliyorum ama güncellenmiş bir avast veya kaspersky anti hack ve hijackthis (spybot gibidir ama iyidir) ile birkez daha arat.Şimdi işin aslı şu silemiyor olsan bile atıyom coolweb isimli spy bulaşmış diye birşeye ulaşabilirsen netten daha kesin çözümler bulabilirsin.Bunun haricinde işe yarar mı bilmiyorum ama olmazsa unlocker isimli program ile dediğin dosyayı silmeyi deneyebilirsin.Bunun haricinde bitdefender livecd var.Bunu bir yerden edinebilirsen farklı bir sistem üzerinden bilgisayarı taratcagın icin sorun olmadan hepsini silebilirsin.Kolay gelsin.