azalan telefon hafızası

nabolant
29-02-2012, 15:49   |  #1  
nabolant avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

arkadaşlar nokia 5800 var telefon hafızası 20 mb a düştü internete girince kısa bir müddet sonra hafıza dolu deyip çıkıyor,diğer proğramlarda yavaşlıkda söz konusu.uygulama yöneticisinden tlf hafızasını kullanan proğramlara bakıyorum gereksiz olanları sileyim diye ancak bazı proğramlar ne işe yarar bilmiyorum mesela qt isimli bir sey var 3 parça 12 mb işgal yer ediyor sağlayıcı nokia yazdığı için silmedim kendi yüklediğim proğramları biliyorum sorun yaşadıklarım kendim yüklemediğim şeyler bunların ne olduklarını bilen var mı? veya tlf hafızasını nasıl rahatlatacagız çözümü olan

fbli
29-02-2012, 16:49   |  #2  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

Bildiğim kadarıyla 5800 ın yaklaşık 100 MB lık hafızası var. Telefonun bu yerel hafızasındaki müzik, video ve resim gibi telefonun çalışması için gerekli olmayan dosyaları "Dosya Yöneticisi" ile hafıza kartına taşırsan sorun çözülür diye tahmin ediyorum. Ama her gördüğün dosyayı atma sadece bahsettiklerimi taşı. Çünkü telefon buradaki dosyalar sayesinde çalışıyor.

nabolant
29-02-2012, 16:58   |  #3  
nabolant avatarı
OP Taze Üye
11 mesaj

zatem o tür şeyler hafıza kartında mesajlar dahil,programlarıda hafıza kartına kurarım hep ama genede tlf hafızası şişiyor.symbian ın kullandığı programlar neler onları bilmek lazım ne gerekli ne degil

fbli
29-02-2012, 18:25   |  #4  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
1,158 mesaj
Alıntı: nabolant  
zatem o tür şeyler hafıza kartında mesajlar dahil,programlarıda hafıza kartına kurarım hep ama genede tlf hafızası şişiyor.symbian ın kullandığı programlar neler onları bilmek lazım ne gerekli ne
İnternetten Görev Yöneticilerini araştırdırdım ama çalşımadılar. Hangi işlemleri kapatabileceğin hakkında fikir vermek isterdim. Ama bir kaç önerim yine de var.
İnternet tarayıcına gir. Seçenekler den "Geçmiş" bilgilerini ve "Önbelleği" temizle. Ayrıca kullandığın diğer programların da böyle seçenekleri varsa temizlik yap.
Ayrıca bu programı telefonu Bilgisayara USB ile bağlayarak kullanıp temizlik yapabilirsin. "CLEANUP TOOLS" adlı bölümü kullanman gerek.
Birçok kişi bu sorunu telefona format atarak çözmüş. Son çare olarak aklında bulunsun.

nabolant
01-03-2012, 13:47   |  #5  
nabolant avatarı
OP Taze Üye
11 mesaj

browserların önbellek cookie vs temizledim 4 mb. boş yerim arttı sağol

fbli
02-03-2012, 07:13   |  #6  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
1,158 mesaj
Alıntı: nabolant  
browserların önbellek cookie vs temizledim 4 mb. boş yerim arttı sağ
Rica ederim. Umarım sorun tamamen çözülmüştür. Bir süre sonra tekrar aynı sorunu yaşarsan önerdiğim programda "CLEANUP TOOLS" bölümündeki "Optimizer" seçeneğini kullan. Ayrıca program ilk açlıldığında sürücü yok hatası verirse sürekli "Try Again (Yeniden Dene)" tuşuna bas.