Azureus yardım :(

sabotaci51
16-01-2008, 00:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaslar ben azureus vuze beta kullanıyorum fakat sag alt kosede bulunan ındırme ve gonderme hızları otomatık oalrak kendılıgınden dusuyo.Yani ben ındırme ve gonderme hızlarını sınırsıza aldıgımda 120 kb ındırıp yaklasık 10-20 kb ılede gonderım yapabılıyorum ancak bu hızlar otomatık olarak İndirme Hızı:20K  Gonderme Hızı:5K olarak degısıyor ben bunu nasıl ayarlayabılirim.Ne yaptıysam olmadı Yapılandırma sihirbazını kullandım tekrar yapılandırdım eklentılerını kurdum yine olmadı lutfen yardım :(

Razorback
16-01-2008, 08:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

gönderme hızını hiçbir zaman sınırsız yapmayacaksın. indirme hızını sınırsız yapabilirsin.. önemli olan gönderme hızıdır. çünkü upload full olursa download neredeyse durur. bu da netin boğulmasına yol açar. Bu, TCP protokolünün zayıf noktasıdır. TCP protokolünde, 2 nokta arasında bir bağlantı kurulur, Gönderici taraf, her gönderdiği paketin karşı taraf tarafından alındığına dair bir onay (Acknowledge) bekler.  Eğer alındı onayı bir süre gelmezse, gönderici taraf paket göndermeyi kesecektir. Bu nedenle, upload trafiği yoğun olarak kullanıldığında, özellikle de ADSL gibi asimetrik hız ile bağlanılan bir bağlantıda, alındı onayları aksayabilir ve bu da download hızında yavaşlamaya yol açabilir. bu aynı zamanda p2p programı kullanırken internette surf yapamamanın da sebebidir... örneğin benim upload hızım 256 kbps olduğu için emulede upload hızı şu an 20 Kbyte/s ile sınırlı ve aynı zamanda nette de gezebiliyorum. ama bunu sınırsıza alırsam hem emule kilitleniyor hemde explorer sayfa görüntülenemiyor hatası veriyor.

sabotaci51
17-01-2008, 05:42   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

tşkr edrm razorback aydınlattıgın için

Splinterx
26-04-2009, 21:47   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

benimde azureus'la ilgili bi problemim var :S
azureus ile download ederken internetim kopuyor, bu sorun hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?? , şimdiden çok teşekkür ederim :)

Razorback
09-05-2009, 15:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

azureusu bilmem ama dediğin sorunun emuledeki çözümü bu şekilde:

eğer benzer ayarlar azureusta da varsa, linkte anlatıldığı şekilde bağlantı hızına göre gönderme sınırını ve kaynak sayısını ayarlaman gerekiyor. veya modemin kaliteli değilse aynı anda çok fazla bağlantıyı kaldırabilen airties gibi usr gibi güçlü modemler kullanman gerekiyor