Bad Sector

Barış
29-12-2008, 20:06   |  #1  
Barış avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

Arkadaşlar elimdeki 120Gb lık hdd de bad sector var HDDTune programı ile disk yüzeyine baktıgımda kırmızılı yerler arızalı yerler acaba bu son arıza yerine kadar diski iptal edip gersi kalan işte ne kadarsa 40gb olur 60gb olur kullanmamım bir yöntemi varmıdır ? yardımlarınız için tesekkurler

HDD tune

Metal_Milita
29-12-2008, 20:31   |  #2  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Bunun için bir program vardı adını hatırlamıyorum ama dedğin gibi bad sector leri devre dışı bırakıp sağlam kısımları kullanmamızı sağlıyor var yani böyle bir program araştırmam lazım bulursam haberdar ederim

Barış
29-12-2008, 21:24   |  #3  
Barış avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,971 mesaj

tesekkur ederim mesajınızı bekliyorum

Barış
30-12-2008, 19:12   |  #4  
Barış avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,971 mesaj

arkadaşlar yardım edebilecek yokmu ?

okfbgnc
30-12-2008, 19:58   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
259 mesaj

http://rapidshare.com/files/4568 ... 2007__Portable_.rar
arkadaş bad sector oluşan yerleri devre dışı bırakmak için bu program işe yarıyormuş fakat nasıl kullanıldığını bilmiyorum

viking20
30-12-2008, 21:02   |  #6  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

HARDDISKINIZDE BAD Sector mü Var ! Üzülmeyin İŞTE ÇARE !

HDD BAD SECTOR(hdd problemleri ve çözümü) RESİMLİ ANLATIM (HDD Regeneration)

HDD'niz eski performansını kaybetti ve sorun çıkarmaya başladı ise bu program tam size göreProgram Bad Sectörleri buluyor ve o bölgeye erişimi engelliyerek sorun yaşanmasını önlüyor Tek yapmanız gereken programı indirip boot cd veya floppy oluşturmak Ondan sonra bilgisayarınızı floppy veya CD'den boot edilecek şekilde ayarlamak Geri kalanını program kendisi hallediyor zaten.(Alıntı)
------
Sayın Recep Baltaş,
Öncelikle bu linke bir bakabilirsiniz:

Bu adrestende programın deneme sürümün indirebilirsiniz:

-------
Flobo HDD Bad Sector Repair - Bad Sector Onarım

Flobo Floppy Bad Sector Repair 1.5

------
HDD BAD SECTOR(hdd problemleri ve çözümü) -RESİMLİ ANLATIM-

Son Düzenleme: viking20 ~ 30 Aralık 2008 21:17
physfg
30-12-2008, 22:04   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

samet713 yazmıştı teeee üye olamadan önce soru sormuştum :

sana kökten çözüm :)) formattan beter bişi xD alıntıdır...

Harddiskinizmi Bozuk,tamirciler Bana Kizacak Ama Olsun Buyrun...

arkadaşlar bu pro ile harddiskinizi fabrika çıkış haline getirebilirsiniz harddiskinde badsektör ve sektörel arızalar olan yani donanımsal değil yazılımsal bütün arızaları giderir,aldığım abi çok peşinde koşturttu ama sonunda aldım ve kendi westerndigital 200 gb lık harddiskimde kullandım ve sonuç mükemmel bu programı 2 yıl önce verdiği adamın şuan yazıcıoğlunda iş yeri varmış ve oradaki bütün arızalı h.diskleri 5 $ dan alıp bu pro ile düzelttikten sonra satış fiyatını siz düşünün ve bu kişi bilgisayardan hiç anlamıyor sadece işi bu,normalde maxtor firmasının yıllar öncesi yazılımı ama bütün h.diskleri görüyor ,şuan piyasada bulabileceğinizi sanmam neyse bu proyu zipten çıkarıp diskete kaydediyorsunuz sonra pc yi kapatıp ister açılışta biostan istersede açılışta f8 tuşu ile başlangıç ayarını floopy olarak gösterip başlatıyorsunuz ve program otomatik devreye girip h.diskinizi ve içindeki bütün bilgileri yani serisi falanı filanı hepsini size veriyor neyse pro başlayıp size hardiskinizi söylüyor next le geçip utulities kısmına giriyorsunuz oradan zero disk drive seçeneğini seçin ve bu kadar benimki 12 saat sürdü ama 200 gb için, en çok tamircilerin işine yarardı ama artık herkese veriyorum herkes kullansın 1.2 mb olduğundan çekememe problemleri olan dostlar için 3 ayrı yere upload ettim beğenirseniz zaten rep yada teşekkürle belirtirsiniz saygılar...

Birde ilave yapayım bazı arkadaşlar yedek bölümdeki bilgilerim gidermi diye sormuş bütün bilgileri siliyor olduğu için riske atmayın derim ben hiç denemedim ama büyük ihtimalle siler çünkü harddiskinizi sil baştan yapıp herşeyiyle sıfırlıyor saygılar...bu arada programın görüntülerini ilave edemiyorum çünkü işlem esnasında aldığım imageları yine h.diske atacağı ve onlardan tekrar silineceği için vede elimde 2. bir harddisk olmadığı için yayınlayamadım kusura bakmayın,elimden geldiği ve bildiğim kadarını size verebilirim çünkü yanlış birşey söyleyip yanlış yönlendirme yapmak istemem ...

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN SON BİR AÇIKLAMA DAHA İLAVE EDEYİM BU PROGRAM BİR FORMAT PROGRAMI DEĞİLDİR,FORMAT EN ÇOK 1 SAAT SÜRER VE YÜZEYSEL OLARAK ÜZERİNE YENİ BİLGİLER YAZILANA KADAR SİLİNDİ GÖZÜKÜR,BUNUNLA İSE HARDDİSKİNİZE SIFIR YAZILIR YANİ HERŞEYİYLE SIFIRLANIR TERTEMİZ OLUR HATTA DAHA ÖNCE HARDDİSKİNİZDEN ZAMANLA SES GELMEYE BAŞLAR YA İŞTE O SESLERİN DAHİ KESİLDİĞİNİ VE SESSİZ ÇALIŞTIĞINI GÖRÜNCE SİZDE BENİM GİBİ % % EIRIRSINIZ EVET BU GERÇEK YANLIŞ DUYMADINIZ...

Buyrun Linkk .. http://rapidshare.com/files/23527710/mxblst4cd.zip

hayrını görün.. xD

yavuzgs
20-02-2009, 13:24   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

pardon nerden indiriliyon acaba göremedimde yardımcı olabilirmisniz

ARS72
23-02-2009, 18:15   |  #9  
Yeni Üye
35 mesaj

mrb benim 40 gb samsung hdd var 2 ye bölünmüş durumda her 2 bölümede format atıyorum silindi gözüküyor bilgisayarı kapatıp açıyorum dosyalar olduğu gibi geri geliyor bir türlü beceremedim neden kaynaklanıyor acaba yardımlarınızı bekliyorum

tersdamar
04-08-2011, 20:35   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

selam arkadaşlar bu konu hakkında bende biraz bilgi almak istiyorum tabiki ilgilenen arkadaşımız varsa benim elimde iki tane hds var biri 500 ikinciside 250 gb 500 lük hdsi ana hdsik olarak kullanıyorum 250 likte yedek olarak kullanıyorum ne varki 250 lik olan hardidkimde hic bir şey olmamasına ragmen 233 gb olarak gözüküyo bu normalmidir degilmidir bilgisi olan arkadaşımızın cevap vermesi dilegiyle herkese iyi günler şimdiden teşekkürü bir boc bilirim

tolgaburakhan
11-04-2012, 11:43   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

Normaldir genelde tam olmuyor