Bağlantı Sıkıntım..

Selim_C
14-10-2015, 06:25   |  #1  
Selim_C avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj

Merhabalar. Yine size uzun zamandır sıkıntısını çektiğim bir sorundan bahsedeceğim. İnternet bağlantım ben ne zaman; uyku moduna girsem, modemi kapatıp tekrar açsam veya f12 tuşuyla interneti bilgisayardan kessem, internette bir süre (en az 2 en fazla 10 dakika) bağlantı kopması gerçekleşiyor. En son dün tüm dirverleri "Driver Booster" aracı ile güncelledim. Ama halen aynı sıkıntıyı yaşıyor olmam iyice sabrımı taşırmaya başladı. Sizce ne yapmam lazım?

Sürücü Yazılımım (sanırsam) bu: Broadcom 4313GN 802.11b/g/n 1x1 Wi-Fi Bağdaştırıcı

Sistem Bilgilerim
  • Hp Pavilion G6 1301et
  • Windows 7 Pro 64-bit
  • Intel Pentium(R) CPU B960 @ 2.20GHz
  • Intel(R) HD Graphics Family
  • AMD Radeon HD 7400M Series
  • High Definition Audio Aygıtı
  • Diğer
  • NOD32 (Eset)
  • 8 GB
  • - Tabletim yok -
Selim_C
14-10-2015, 18:51   |  #2  
Selim_C avatarı
OP Yıllanmış Üye
157 mesaj

Up!

teknokopat
16-10-2015, 10:58   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 5
48 mesaj

bağlantı sadece bilgisayarda mı gidiyor. cep yada tablette de baglantı gidiyormu?. bağlantı gittiğinde modem üzerindeki ışıklarda bir değişiklik oluyormu? belki bağlantın modem yüzünden gidiyordur.

Selim_C
17-10-2015, 00:01   |  #4  
Selim_C avatarı
OP Yıllanmış Üye
157 mesaj

Hayır sadece bu bilgisayardan kaynaklı. Bunu daha önce de denedim. Diğer bilgisyarlarda var iken bende yok felan.. Hatta bir ipucu daha vereyim. VPN ile giriş yaptığımda da veyahut VPN den çıktığımda (bağlantı bazen ya var yada sıkıntılı gözüküyor) bağlantı kopuk oluyor. Aynı şekilde birden çok kez yada bazen tek seferde VPN bir sunucya giriş yaptığımda da uzun süre bağlantı kopması oluşuyor ve dolayısıyla VPN'e de bağlanmıyor. Sorunum sadece VPN'e bağlanamamak değil sorunum internete bağlanamamak..

Sizce donanımım eskimiş olabilir mi? Yada modem kaynaklı mı diyorsunuz? (Bu arada modemim biraz eski. AirTies RT 204 Kablosuz modem.)

teknokopat
20-10-2015, 13:12   |  #5  
Yeni Üye
48 mesaj

bağlantı gittiğinde. ağ ve paylaşım merkezini açtığında internet X olur onu tıkladığında bilgisayar otomatik sorun arar ve bulursa düzeltir. bunu denedin mi? herhangi bir hata verdimi? bilgisayarında aşırı ısınma varmı? sinyal seviyesi yeterlimi? sorununun muhtemel birçok sebebi olabilir. birde bağlantı koptuğunda bilgisayarıma sağ tık yapıp yöneti tıkla. sol tarafta olay görüntüleyici, windows günlüklerinde uygulama ve sistem loglarına herhangi bir hata düşüyormu? düşüyorsa paylaş.

Kapalı Hesap (275045)
21-10-2015, 00:01   |  #6  
Kapalı Hesap
43 mesaj

Windows 7 ağ ayarlarında ip atamasını elle yap sorun biter...

Selim_C
24-10-2015, 12:27   |  #7  
Selim_C avatarı
OP Yıllanmış Üye
157 mesaj
Alıntı: GORT  
Windows 7 ağ ayarlarında ip atamasını elle yap sorun biter...

Dediğiniz gibi yaptım ve şimdilik herhangi bir bağlantı sorunu gözükmüyor. Teşekkürler.

Alıntı: teknokopat  
bağlantı gittiğinde. ağ ve paylaşım merkezini açtığında internet X olur onu tıkladığında bilgisayar otomatik sorun arar ve bulursa düzeltir. bunu denedin mi? herhangi bir hata verdimi? bilgisayarında aşırı ısınma varmı? sinyal seviyesi yeterlimi? sorununun muhtemel birçok sebebi olabilir. birde bağlantı koptuğunda bilgisayarıma sağ tık yapıp yöneti tıkla. sol tarafta olay görüntüleyici, windows günlüklerinde uygulama ve sistem loglarına herhangi bir hata düşüyormu? düşüyorsa paylaş.

Sizin dediğiniz yere girdim. Bir sürü sorun gösteriyor. Fakat benim için önemli olan VPN hizmeti. Bir kaç değişik VPN'den girmeye çalışıyorum ama girmiyor. Kullanıcı adı doğrulamasın da kalıyor. Şifreyi yanlış girdiğimde de aynı yerde kalıyor. Bazen de şifreyi yanlış girince şifre yanlış diyor. Doğrusunu giriyorum yine kullanıcı adı doğrulamasın da kalıyor. Sizce ne yapmalıyım? 

Edit: Olay görüntüleyicisinde hep bağlantı başarıyla kuruldu diyor ama sistemin bana gösterdiği ise 619: Bağlantı kesildi hatası. Bu ne anlama geliyor. 5 VPN'de aynısını gösteriyor.

Son Düzenleme: Selim_C ~ 24 Ekim 2015 12:38
DEXTER 26
24-10-2015, 12:45   |  #8  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

Merhaba tasınabılır pclerde güç tasarrufu sağlamak bazı bileşenler kullanıcının bilgisi dahilinde güç tasarrufu adı altında sistem üzerinden kendini kapatabılır veya askıya alır 

win7 için çözümü sırasıyla:

Denetim masasına gelin sistem ve bakıma girin sistemden aygıt yöneticisi secınız ve ağ bagtastırıcılarına wireles adapter yada network adapter marka ismide gecebılır güç yönetimi yanında güç kazancı sağlamak için bigisayar bu aygıtı kapatsın secenegi yanındaki tiki kaldırınız ve tamam dıyerek işlemi sonlandırın

Selim_C
24-10-2015, 16:30   |  #9  
Selim_C avatarı
OP Yıllanmış Üye
157 mesaj
Alıntı: DEXTER 26  
Merhaba tasınabılır pclerde güç tasarrufu sağlamak bazı bileşenler kullanıcının bilgisi dahilinde güç tasarrufu adı altında sistem üzerinden kendini kapatabılır veya askıya alır

win7 için çözümü sırasıyla:

Denetim masasına gelin sistem ve bakıma girin sistemden aygıt yöneticisi secınız ve ağ bagtastırıcılarına wireles adapter yada network adapter marka ismide gecebılır güç yönetimi yanında güç kazancı sağlamak için bigisayar bu aygıtı kapatsın secenegi yanındaki tiki kaldırınız ve tamam dıyerek işlemi sonlandırı

Dediğiniz yolda Güç Yönetimine dair hiçbir şey yok. Ancak Güç Planı Gelişmiş Ayarların da Kablosuz Bağdaştırıcı Ayarlarına girince ayarları en yükseğe çektim. Ama dediğiniz diğer yolda güç yönetimi vs. hiçbir şey yok. Ayrıca sabahtan beri deniyorum ama VPN'lerde hep 619 hatasını alıyorum. Defalarca kapatıp yeniden açtım yine aynı yine aynı..