Bahar kampanyası tuzağı

CHIP Online
28-04-2008, 14:23   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Turkcell kullanıcıları arasında dolaşan "Bahar Kampanyası" mesajı size de gelirse dikkat edin!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Bahar-kampanyasi-tuzagi_6617.html

Turkcell, yaptığı yazılı açıklama ile Turkcell kullanıcıları arasında dolaşan bir kısa mesajın kendileriyle ilgisi olmadığını duyurdu. Mesajda "Bu mesajı 1 saat içinde 25 kişiye gönder anında 250 kontör kazan 5 mesajdan sonrası bedava daha çok gönder daha çok kazan" deniliyor.

Açıklamada, "Tarife, kampanya ve promosyonlarımız müşterilerimize Turkcell'in resmi web sitesinden ya da yazılı basın, TV, outdoor gibi bilinen diğer kanallardan duyurulmaktadır. O nedenle müşterilerimize bu tarz kısa mesajlara itibar etmemelerini önemle rica ederiz" ifadeleri yer aldı.

Tüm konu: Bahar kampanyası tuzağı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bundan sonra artık gerçek virüs tehlikesi ceplerden mi gelecek?

eolos
28-04-2008, 16:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

bu tur olaylara nette veya telefonda raslamak artık hiçde zor değil özellikle nefret ettiğim şey su mesajı şu kadar kişi ye yollayın bill gates size servetini bağışlayacak tarzı mesajlar ya arkadaslar yalan bunlar inanmayın bu mesajlar sizin duygularınızı sömürüyor

Soul_Reaver
28-04-2008, 17:07   |  #3  
Yönetici
254 mesaj

benim cep telefonuma da bu tür bir mesaj geldi geçen gün, aldırış etmemiştim, iyi ki de etmemişim.

HolyMan
28-04-2008, 17:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
212 mesaj

eolos çok güzel özetlemişsin bazen de dini duyguları istismar ederek yapıyorlar bunları bana da gelmiyor değil

damdanakan
28-04-2008, 19:13   |  #5  
Üye
50 mesaj

Böyle Propogandalara gelmeyin bazen düşünüyorumda "Bu mesajlerı Turkcell mi planlıyor?" diye. Düşünsenize elemanın biri oradan diye bunu şuna falan kadar kişiye gönder sabahleyin kapında X5 araban olsun, üstünde Levis olsun falan filn saçma ya geyik muhabbetler bunlar.

Gerçek virüs tehlikesi bence ceplerde yayılmaya müsait. Neden derseniz. düşünün forumlarda gezerken bir çoğumuz görüyoruz. Bedava oyunlar veriliyor. Bunu o siteye koyan adam içine hangi casusları yerleştirdi bilemiyoruz. Telefondan bankacılık yaptığınzda yada benzeri birşey olsun adam hemen kullanıcı adınızı ve şifrenizi öğrenebilir. Bu durum Türkiye'de çok önemli bir sorun şimdilik değil. Çünkü o kadarda gelişmiş değil ama ya sonra.

onlineTR
29-04-2008, 08:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

E vet yaa bu saçmalık nedırr hakkaten ınsanlarr uğraşacak yapacak başka bışey bulamadıklarından ne aptallıklar yapıyorlar babama gelmıştı mesajı okuduktan sonra hemen anladım anında sildim mesajı....
buarada sadece turkcell degıl vodefona da yapmıslardı...e heralde ayceli de unutmamişlardırr.....:))