Bana bir hobi önerin!

Der Rote BaroN
30-06-2009, 21:55   |  #1  
Der Rote BaroN avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,531 mesaj

Selamlar,
30 yaşındayım. Daha bir iki yıl öncesine kadar bilgisayar hastası olan ben yavaş yavaş sıkılmaya başladım. Bilgisayara girdiğimde bile oyun oynayıp çıkar hale geldim. Linux üzerine uzun bir hobi edinmiş olan ben, bundan bile sıkıldım. Sanırım orta yaş krizine giriyorum. (:

Kendime hobi arıyorum. Profesyonel fotoğraf makinesi almayı düşündüm ama öncesinde fotoğrafçılık eğitimine ihtiyaç duydum. Flash programına merak salmıştım, onu da öğrenince ondan da sıkıldım. Şimdi arada bir photoshop'u tırmıklıyorum ama o da zevk vermiyor.

Sizce annemin dediği gibi kız bulup evleneyim mi; yoksa, yeni zevkler arayışına devam edeyim mi? ;P

R02I4I5X
30-06-2009, 22:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

Bence anne sözü dinleyiniz.Kız aramaya başlayın.Zaten doğru kişiyi bulana kadar bir 5 yıl daha geçecektir.Olacaksınız 35 civarı.Doğru kızı bulmak nerdeeeeeeeeeeeeeeee çok zor iş. :)

Bu konuda master yapmaya şimdiden başlayın bence.Deneyim kazanmanız lazım,yoksa doğru kişiyi bulduğunuzu zannedebilirsiniz. :)

Diğer bir önerim ise yeni bir müzik türü üzerine yoğunlaşın.İsterseniz kendinizi iyi hissettirecek müzik önerilerinden de bulunabilirim : ) Müzik de bir hobidir..

MBTGROUP
30-06-2009, 22:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Çevrenizde göl,deniz varsa balık tutabilirsiniz,veya düzenli spor mesela yüzmeye gidebilirsiniz,uzun yürüyüşler yapabilirsiniz,hayvan besleyebilirsiniz,resime yeteneğiniz varsa birşeyler çizersiniz boyarsınız,belli günlerde maç yapabilirsiniz,değişik olarak mezarları -yaşlı ve bakım evlerini ziyaret edebilirsiniz.

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 30 Haziran 2009 22:09
jupiter65
30-06-2009, 22:20   |  #4  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,167 mesaj

Evlenmek çare ise oku;

Melih Cevdete sormuşlar evlilik nedir? diye. Eskiden demiş, kız tarafının ve oğlan tarafının ailesi biraraya gelir, yeni çiftin kuracağı yuva için beraber hazırlık yapılır, beraberce yeni ev düzülürdü. 
Tabi o zamanlar evler genelde bahçe içinde müstakil evlerdi. O yüzden buna "evlenmek" denirdi. Şimdi ise yeni evliler apartman dairelerinde yani katlarda oturuyorlar, bu yüzden artık evlilik "katlanmaktır" demiş.

Evlilik

1- Bir adam gazeteye ilan vermiş: ''Eş arıyorum''.
    Ertesi gün yüzlerce mektup almış. Hepsi aynı şeyi söylüyormuş.
    ''Benimkini alabilirsin.''   

2- Bir adam karısına arabasının kapısını tutuyorsa emin olabilirsiniz.
   ''Ya  arabası yenidir ya da karısı!..''   

3- Bir genç babasına sorar; ''Baba evlenmek kaça mal olur?'' 
    Baba cevap verir: ''Bilmiyorum oğlum, ben hálá ödüyorum.''

StyleALP
30-06-2009, 22:58   |  #5  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Bilgisayar bir yaşam tarzıdır; bıkılmaz veya vazgeçilemez ! :)

*Bilgisayar dışında bir hobi arıyorsanız size Vücut Geliştirme 'yiönerebilirim. Yaptığınız düzenli ve sağlıklı bir spor çalışmasınınardından, aynaya baktığınızda gördüğünüz o sportif ve kaslı vücut sizebir yaşam gücü ve güven veriyor. :) ( Şahsen ben deniyorum :) )

* Fotoğrafçılık güzel bir hobi olabilir şahsen öle düşünüyor ve ileridebaşlamayıı hedeflediğim bir hobi. Çektiğiniz fotoğraf eserleri üzerindebiraz oynayarak tarzınızı ortaya koyabilirsiniz...

* Belirli bir konu üzerinde WebSite açmayı ve geliştirmeyi hedefleyebilirsiniz...

Bu önerilerden sonra da bir istek göstermeyip çaba harcamıyorsanız sizin bir eş bulma zamanınız gelmiş demektir. Dil çıkarıyor

Böyle güzel bir konuya yer verdiğiniz ve biz CHİP Online ekibini yakın ve güvenilir görüp paylaştığınız için Teşekkürler. Göz kırpma

onlineTR
30-06-2009, 23:13   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

HARIKA SORU VE HARIKA CEVAPLAr...:DD

GazI_9o9
01-07-2009, 00:13   |  #7  
GazI_9o9 avatarı
Yıllanmış Üye
1,126 mesaj

işin gücün yok mu senin.bütün gün evde mi oturuyosun.sıkılmaya vakit bulabiliyosun yani.helal olsun nediyeyim

hiko91
01-07-2009, 00:17   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

ewlen kardesm ya yasın gelmıs 30 a napcan pc basında ben bıle bu genc yasımda pc den bıktım artık

Der Rote BaroN
02-07-2009, 21:31   |  #9  
Der Rote BaroN avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Ahahah güzel nasihatler gerçekten de. Bursa'da bir derneğin dağ yürüyüşleri falan oluyor periyodik. Ona katılayım diyorum. Veya bisiklet almayı düşünüyorum. Bilgisayardan bu kadar hızlı sıkılacağımı düşünemezdim. Onca MS ve Linux sertifikası bile umrumda değil şu anda.