BANA NE oLUR YARDIM EDİN LÜTFENNN

nickim
09-01-2009, 00:32   |  #26  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

ama ben ıd nosu sordugunda verdimki k4y4 :( ayrıca bazı programlar yükledi mozilla falan ???

Banned
09-01-2009, 01:21   |  #27  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
nickim
kylie bide malware diye bişiy sölendi onu kurdum ama işe yaradımı hiç bilmiyom çünkü ing. fazla dilim yok anlaşamadık fazla:))
malware derken Malwarebytes' Anti-Malware programınımı kastediyorsun yazarsan sevinirim ayrıca Your Uninstaller programını kur ve o arkadaşın sana kurdurduğu tüm programları kaldır yinede içine sinmezse temiz bir format attırır sistemi yeniden kurarsın ama bence gerek yok bunu herhangi bir şeyden şüphelendiğin zaman yapabilirsin(senin kontrolün dışındaki anormal durumlar gibi)kablolu modem kullanıyorsan hattına girmeleri çok zor olur ama yukarıda dediğim anormal durumlarda resetleyip yeniden kurarsın kablosuz modem kullanıyorsan kesinlikle şifreni değiştir ya da şifre kur(nasıl yapacağını tam bilmiyorum benim modem kablolu)bu arada bilgisayarına keylogger programı kurmanda iyi olur.
arkadaşının gönderdiği programa ıde olarak hangi şifreyi girdin peki?
bu arada daha hiç teamviewer programını kullanmadım onun içinde detaylı açıklama yapmam zor yalnız sana şunu söyleyeyim bu program senin sandığın gibi bir hacker programı değil yani sadece bu programı kullanarak senin sistemini zombi yapmalarına imkan yok bunun için daha profesyonel yazılımlar ve üstün bir pc'i bilgisi gerekir bu özelliklere sahip olanlarada zaten hacker deniyor bu programın amacı iki bilgisayar arasında dosya alışverişi sağlamak.dediğim gibi teamvieweri kaldır ve ardında hiç bir kalıntı kalmaması içinde cclenaer,Advanced SystemCare ve TweakNow RegCleaner Professionalle tam tarama yaptır.varsa program filestan klasörünüde sil.

frozen
09-01-2009, 01:28   |  #28  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Dostum çok abartmışlar arkadaşlar cevapları. Tamam hepsi yararlı bilgiler ama senin yapman gerekenler basit.

Sakin ol, TeamWiever çok güzel ve kullanışlı bir programdır. Sen kendin aktif etmediğin sürece kullanılamaz. Ben sıklıkla yardım için kullanıyorum.

Bunu engellemek için ayrıca birşey yapmana gerek yok. Yok sen genel olarak tehlikeden şüphe ediyorsan eğer, Sadece Kaspersky Internet Security kurman yeterli olacaktır. Zaten o kendisi yapar gereken herşeyi.

Kaygılanma, keyfine bak.

nickim
09-01-2009, 13:24   |  #29  
Yeni Üye
38 mesaj

ıd nosunu yazıyordu bana gönderdiği teamwiever mavi ekranda çıkanı söledim ama ne yazdıgımı bilmiyorum aklımda kalmadıki.programı ekle kaldırdan kaldırdım zaten ne yüklediyse kaldırdım.program filestana baktım ama yok bulamadım öle bişiy yine bakıcamm.kurdum bu arada gönderdiğini ama ing.oldugu için anlamdım tam kuruldumu?:))

Banned
09-01-2009, 21:35   |  #30  
Banlandı
5,024 mesaj

o kutucuğa seninle ilgili bir şifre yazmadıysan bir önemi yok dert etme misal diyelim tuttun ttnetle ilgili kendi şifreni yazdın işte bu bir dert olurdu. programıda kaldırdıysan sorun kalmamamıştır zaten karşı tarafın bu programı kullanıp senin bilgisayarında program kurması için aynı programı seninde kurman gerekiyor yani teamwiever programının ikinizinde bilgisayarında kurulu olması gerekiyor.

nickim
11-01-2009, 16:45   |  #31  
Yeni Üye
38 mesaj

tşk ederim yrdımlarınız için saolun:))

nickim
11-01-2009, 20:08   |  #32  
Yeni Üye
38 mesaj

ama yinede hala beni görüyor arkadaşlar:((((

Banned
11-01-2009, 21:00   |  #33  
Banlandı
5,024 mesaj

nasıl görüyor programı kaldırdığın zaman görmemesi lazım sen arkadaşının gönderdiği başka bir program falan kurmadın değil mi?

nickim
11-01-2009, 22:48   |  #34  
Yeni Üye
38 mesaj

hyr kurmadım zaten benide degil üst katımda oturan tandıgımın masüstünde benim pcye giren arkadaşın fotoları çıktı yani bu nedemek?onu görüyorsa benide görebilir yine.ayrıca tanıdgım onunla hiç bi baglantısı yok.onun masaüstü burda göründü yani üst katımdaki tanıdıgımda nasıl olabiliyor böle anlamıyorumne yapıcam  ben yaa:(((

Banned
11-01-2009, 22:54   |  #35  
Banlandı
5,024 mesaj

bu arkadaşının tam olarak amacı nedir peki bence yüzleşsen iyi olur ne yapmaya çalıştığını ya da neden böyle bir şeyin olduğunu sormalısın ona.hattınızda şifre varsa değiştirin ya da yeni şifre kurun nasıl olduğunu bende çok anlamadım ama aklıma sana gönderdiği programın dışında başka bir program daha kurmuş olabileceği geliyor yoksa teamvieweri kullanabilmek için iki taraftada kurulu olması gerekiyor.

_cypher_
11-01-2009, 22:54   |  #36  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

tanıdıınla aynı internet hattını mı paylasıodunuz????

nickim
11-01-2009, 23:05   |  #37  
Yeni Üye
38 mesaj

evet üstkatımdakilerle aynı neti paylaşıyoruz.şifre degiştirme olayını yapıcam evt haklısınız yüzleşmek lazım...

_cypher_
11-01-2009, 23:14   |  #38  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

modem sifreni deistirip bilgisayarındaki acık portları kpatman lazın modem sifrenden modemine baglanıp modem uzerinden acık portlarla bilgisayrlarınza baglanıyor + ip niz sabit deilse modeminizde dyndns ozelligini acmis olmalı direk ip aramdan modeme baglanabilmek icin modeminizin bu ozeliği acıksa kapatın ip niz sabit se isp nizden resetlettirirseniz iyi olur + bilgisayrınızdaki acık portları kapatmak icin zone alarm gibi bir firewall kullanmanız gerekmekte