başımdan geçen ilginç bi olay

Kapalı Hesap (221406)
27-03-2012, 21:32   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

bugün sabah kalktım , ve 4 yaşındaki oğlumla beraber fırına gittik ve onada  bitane boğaça aldım, eve geldik ve odada oynamaya başladık , saat 8 olmadan erkenden evden ayrıldım ve işe başladım, dışarıya çıkıp bi sigara yakayım dedim başımda  önce 2 tane serçe kuşu dönmeye başladı , neyse dedim içeri girdim, ama aynı serçeler 4 oldu ve dükkanın önünde pır pır dönmeye başladılar , ve biara sanki kayboldular diye  dışarı çıktım ve dışardaki kayısı ağacına oturmuşlar ve sayıları 6 veya 7 i di, elime bi sigara aldım yaktım ağaçtan kalktılar ve tekrardan tepemde dönmeye başladılar ve bu arada kafamda bi kaşıntıda var ara sıra kafamı belliyorum, 
bu sefer başımdaki ıçuş mesafeleri biraz daha yakınlaştı , bi zaman sonra bi sigara daha yaktım , ve iyice yarım metreye düştü ve ben sakin hareketlerle kaldırıma oturdum , ve bitanesi geldi başıma kondu,
durdu kulak tarafıma yönlendi sonra diğer sağ tarafıma yürüdü ve kafamı eşelemeye başladı,
kafamda ne bulduysa ufak ufak yemeye başladı, bilmiyorum ama biraz korktum sanırım, dondum kaldım, ve hiç hareket etmiyorum, ve derken diğerleride dönmeye başladı tepemde diğeride geldi ve kondu, oda eşelemeye başladı , sigaranın külünü tıskıerayım diye baş parmağımı biraz oynatınca ikiside gitti.
içeri girdim başıma baktım ne var ne istiyorlar acaba düşüncesiyle ,ve  ilginç ama okadarda doğal diyebileceğim  bişeyle karşılaştım.
saçlarımın biraz kabarık ve  arasına benim küçük oğlanla oynarken poğaça kırıntıları düşmüş,kuşların dönüp dolaşıp kafama ve saçlarıma dadanmalarının sebebi büyük ihtimal bu ekmek kırıntılarından olduğunu düşünüyorum, zaten bu hayvanlar doğadaki ekmek kırıntısı vb şeylerle besleniyorlar,
ama biraz ilginç değilmi, bu hayvanlar böyle alelade gelip insanların kafasına konmaya çalışmıyorlar , acaba diyorum çokmu aç kaldılar . neyse , bende bu olayı sizlerle paylaşmak istedim,,benim için güzel bi anı oldu  ,,,, rabbim kimseyi açlıkla terbiye etmesin,

Kapalı Hesap (200174)
27-03-2012, 21:36   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Evet rabbim kimseyi açlıkla terbiye etmesin..
Ama ilginç bir olay kuşlar demek poğaça kırıntıları için kafana konuyormuş..

guneyozcan
27-03-2012, 21:38   |  #3  
guneyozcan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
281 mesaj

e yere de biraz ekmek bıraksaydınız bari :)

Kapalı Hesap (153334)
27-03-2012, 23:17   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Onlar senle oynamislar ozellikle sigara ictigini gorunce sana birak diyemezler tepene konarak senin bizden farkin sacinin altinda demeye calismislar.Sende sigarayi birak.Belkide bu bir isaretti.
Bunlari yapmayi kuslar bilmez ama yuce yaratici oyle isterse onlarda oyle hareket ederler.Sonucta butun hayvanlar insanlarin faydasi icin yaratildi.Arilar baliklar kuslar hersey.

Kapalı Hesap (153334)
27-03-2012, 23:20   |  #5  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Banada bir ara guvercin musallat oldu.1 hafta boyunca ben nere o oraya tekmeliyom yuzsuz yine geliyor.Ayni guvercin.enson sittir git dedim o gidis.1 hafta metro ile bile takip etti.Allahin belasi azgin disi guvercin :)
Bir insana bela okuyacaksan guvercinden bul dedimi ayvayi yedin.Kafana koluna s.c madan birakmaz pesini.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221406) ~ 27 Mart 2012 23:27
Kapalı Hesap (153334)
27-03-2012, 23:29   |  #6  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

tipe bak kafasina arkadan vurucan bayiltican itin :)

Kapalı Hesap (153334)
27-03-2012, 23:31   |  #7  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Saka maka kuslari cok severim, guvercin olayi dogrudur.

Kapalı Hesap (221406)
28-03-2012, 10:15   |  #8  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Onlar senle oynamislar ozellikle sigara ictigini gorunce sana birak diyemezler tepene konarak senin bizden farkin sacinin altinda demeye calismislar.Sende sigarayi birak.Belkide bu bir isaretti.
Bunlari yapmayi kuslar bilmez ama yuce yaratici oyle isterse onlarda oyle hareket ederler.Sonucta butun hayvanlar insanlarin faydasi icin yaratildi.Arilar baliklar kuslar hersey.
baya bi şaşkınlaştım , acaba dedim vaktimmi geldi tepemde dönüp duruyorlar , ama doğalmış bu durumlar, yanımızdaki komşuyla sohbet ettik bu durumu, açlıktan ölmemek için böyle hareketler yapabilirler dedi, 
ama güzel bişey oldu benim için ,

Kapalı Hesap (230936)
28-03-2012, 10:31   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj

Hiç inanmayacaksınız ama, benim de yüzüme yarasa çarpmıştı :D  Olay şöyle oldu.. Ben küçükken bir gün  salıncakta sallanıyordum..Evimizin bahçesinde salıncak vardı. Böyle güneş daha yeni batmıştı. Tam yarasaların ortalığa çıkma vakti..

Hani yarasalar görmediği için ses dalgası yayarak uçuyorlar ya biryere çarpmadan.. Ses dalgasını gönderiyor, eğer karşısında bir engel varsa gönderdiği ses o engele çarpıp geri kendine geliyor ve yönünü değiştiriyor..Bu şekilde uçuyor yarasalar.

Neyse ben salıncakta sallanırken salıncak geriye doğru gittiğinde bu yarasa kuşu ses dalgasını göndermiş tabi bir engel yok zannetmiş fakat salıncak ileriye doğru gittiğinde de yarasa yüzüme şlaappp! diye çarptı.. Ama varya nasıl korktum anlatamam :D

Ahanda bu büyüklükte bir yarasaydı :D

okinkurt
28-03-2012, 16:13   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Zavallı yarasa anma sasırmıstır ha ula bu nedir ?? :D bilmem biliyinizmi cinkara diye kuslar vardır diğer ismi baştan kara sarılı siyah kafalı bişey cok güzel bi kustur bi ara havalı tüfekle soylarını kurutuyodum az daha ama neyse :D kışın geldilerdi 2 tane evin önüen ayagımın dibine elimde tüfek ki 120 tl verip aldım 12 tane sacma attım vuramadım o kusları kacmıyolarda ac kalmıslar heralde bu arada övünmek gibin olmasın iyi atarım porsuk bile vurdum havalı tüfenkle ama ilk o saldırdıydı :D neyse daha sonra 2 kusuda vurdum aşşağı yukarı 3 sene olmustur ondan sonra bi yerde düz yolda düstüm kafa dank etti 3 sene gecti o kusları bi türlü unutamıyorum ne yapsam cıkmıyo aklımdan keske vurmasaydım diye oakdar cok kus vurdum ama o 2 kusu unutamıyorum senin olayla ilgisi pek yok ama mesele kus olunca anlatayım didim muhtemelen onlar insana alıskın sercelerdir ama sigara yakınca gelmeleri tuaf neyse kus vurmayı bıraktım baya oldu ama o 2 kuş hala gözümün önünde :(

Kapalı Hesap (230936)
28-03-2012, 16:18   |  #11  
Kapalı Hesap
771 mesaj

Yaw sende bana acımıyon yarasaya acıyon okinkurt :D Asıl burada zavallı konumunda olan benim. :D Şlaapp diye çarptı resmen yaa :D Nasıl korktum ama tarif edemem yani.. Penumbra daki kurttan bile o kadar korkmamıştım yarasadan korktuğum kadar. :D

Benim de bi tane tek saçmam var.. GAMO markası.. Havalı tüfek.. Dürbünüde var :D  Bende yaylada az kuş vurmadım.. Mersinin yaylalarında kara tavuk diye bir kuş var.. Çok akıllı bir kuş.. Sabah vakti bahçelerde fır fır uçuyor. Ondan furdum baya.. Genelde bu kara tavuklar yere çok yakın uçuyorlar. Yani ormanlık bir yerde bu kuşu gördünmü olduğun yere iyice saklan kendini kamufile et ve uygun pozisyonu bekle sonra taakk! :D Karatavuğun eti çok lezzetlidir..Boşuna koymadım bu avatarı :D İndiririm dürbünlü tüfeğimle her kuşu :D

Ahanda karatavuk böyle birşey

Ama küçük serçeleri, sinek yiyen kuşları vurmaya karşıyımdır her zaman..

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221406) ~ 28 Mart 2012 16:31
okinkurt
28-03-2012, 16:33   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

vayy kara tavuk kürlerin efendisi abi harbi cok zeki kus beizim evin arada dut agacı var yazın 50 ser 50 ser geliyolardı bi günde 12 tane vurmustum tombik tombik böle bende abimden kalma bi tüfek var ispanyol yapımı kısa böle o tüfeklerle kus vurmak cok zevkli cünki tke atıs hakkın var cok heyecanlı oluyo bende bigün meşe kargası bilrsin bizim burda alakabak diyolar eti okadar serti memri geri sekebilir oderece :D neyse geldi dut yemege bitane tam göğüsüne nisna aldım bi caktım lap dedi düstü fındık agacının üstüne 2 tanede sacmam vardı dedim bitane daha atam sağlama alam ama sacmaya kıyamadım elimi uzattım tutam diye bi dokundum coaaargg yaptı tepeme doğru bi atladı kus bi yana kactı ben bi yana :D:DD ne macelarlar bea artık vurmuyom ama kus bıraktım ...

Kapalı Hesap (230936)
28-03-2012, 16:39   |  #13  
Kapalı Hesap
771 mesaj

:D :D  Demek mermi sekiyor haa kuştan ::D :D .. Yaw ne güldüm yaa :D  Benim bir arkadaşım vardı onunla beraber çıkardık ava.. Kara tavuk avlamaya.. Arkadaşında cebinde dolu saçma var şindi, iki saat cebinden almak yerine saçmaların hepsini ağzına boşaltıyor :D Len dedim ne yapıyon sen delirdin mi:D Saçmalar tükmük oldu hep. O saçma namlunun içini paslandırır dedim. Yok yaw bişey olmaz diyor.. Manyak dedim içimden :D Vay bee özledim şimdi bak ava çıkmayı okinkurt :D

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221406) ~ 28 Mart 2012 16:41
okinkurt
28-03-2012, 16:49   |  #14  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Bende özledimde abi kusların bazen ayagı felan kopuyo kacıyolar yaralı yaralı içime oturuyo :D benim kuslarla foto var idi cektiydim olsa koyardım ama telefonu suya düsürdüm hafıza kartı yandı 1000 foto sizlere ömür gel avlanak hacı dutlar küresel ısınmadan olurmu bilmem ama olursa kus yagıyo dut agaclarına benim tüfeklerin lastikleri gidik yalnız arada sağa doğru atıyolar sağa nisan alıp vuruyodum ehheheh :D büyük tüfekte var ama sevmiym onu ben en güzel sacma :D bizim bi akrabada agzına dolduruyodu sacmaları ama tehlikeli zehirler felan birisi tüfek verdiydi bana kuruyon tam kapatırken ates alıyo :D bigün doldururkene yere doğruttum angut gibi bi patlatı tasa tastan boğazıma lup diye geldi mermi dedim hah gittik bi baktım bişi yok Allahtan etkisizdi tüfek havalı felan ama iyisi bi adamı deler gecer yani.

Kapalı Hesap (230936)
28-03-2012, 16:56   |  #15  
Kapalı Hesap
771 mesaj

Aboovv Allah korumuş seni valla. Çok kötü bir durum.. Valla bende canım sıkıldığı zaman bahçenin demirlerinin ucuna pet şişe dikerim onları vururum :D Çok zevkli oluyo. Şişeyi parampinçik ettiydim :D Bir de benim tüfek havalı olmasına rağmen ateş ettikten sonra kırıyorum namluyu üflüyorum ucuna bembeyaz duman çıkıyor :D

okinkurt
28-03-2012, 17:03   |  #16  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Biraz yağ dök namluya atınca sürtünmeden yağ yanıyo ates cikiyi ucundan :D ne yap biliyonmu tabi şehirde degilsen bitane gaz tüpü al cakmak gazı dik uzak biyere bi yanına ates yak sonra ates ten taraftaki yere ates et bak nası patlıyo :D benim tüfekler bozuk yaf biri zaten 20 senelik var yeni aldıgım da cabuk gitit kaliteli bişey alacam tabi pc ye verip duruyoz paraları artarsa :D siyah pilastik kabzalı aldıydım güya magnum marka bide dürbün hediye ettiler dürbünü ne yaptıysan ayarlıyamadım ortaya hep sapıyo sası heralde iyi bir dürbünle düfenk alacam yazın bizde cilek ekili kuslar dadanıyo onları indiririm tabi dedigim gibi para artarsa :D

Kapalı Hesap (230936)
28-03-2012, 17:12   |  #17  
Kapalı Hesap
771 mesaj

Yaw o dürbün benide sinir eder hep. Bir yukarıda bir de solda vidaları var onun.. Onu ayarlamak için iniyorum bahçeye.. Bir tane hedef tahtası çakarım toprağa, sonra alırım elime bir tornavidayı.. Atış yapa yapa ayarlarım.. Bazen hedef aldığım yerin üstüne sapıyor, bazen sağa atıyorum sağ çapraza gidiyor.. Onu ayarlamak 5-10 dakikamı alıyor..

Sen çakmak gazı deyince akılma bir şey geldi.. Ben küçükken abimle beraber her 30 Ağustos Zafer Bayramı'na bir kaç gün kala bütün bakkalarda torpil, füze, kızkaçıran falan olurdu.. :D  Hepsinden 5-6 tane alırdık, akşam olunca patlatırdık hepsini.. Hani böyle boya kutuları oluyor ya, torpilin fitilini ateşleyip üstüne boya kutusunu kapatırdım. Sonra bi patlardı gümmm!!! Boya kutusu 20m havaya uçardı :D Vay bee ne günlerdi..:D Şimdi büyüdük diye birşey alıp patlatamıyom, utanıyom :D

okinkurt
28-03-2012, 17:16   |  #18  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

ben kendim ayarlıyamadım abime verdimm o anlar oda ayarlıyamadı dürbün manyak :D biz şey atardık mantar dabancaları varya mavi mavi tabi ondanda bi zaparta yedim elimde patladıydı catovv diye :D nese kısa kesmem lasım net bitti görüşürüz dostum ..

Kapalı Hesap (230936)
28-03-2012, 17:20   |  #19  
Kapalı Hesap
771 mesaj

Hadi görüşürüz dostum kendine iyi  bak. :)

Kapalı Hesap (200174)
28-03-2012, 17:57   |  #20  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Kara tavuk mevzuu :D
Ben hayatımda bir defa fişek doldurdum 12 numara dedim arkadaşa al at oda koydu tüfeğe çekti tetiği güp diye bir ses çıktı baktık patlama olmadı 3,5 saniye geçti geçmedi gümmm diye patladı allahtan namluyu yere indirmedi :D
Tehlikeli işler bu işler aman diym..

Kapalı Hesap (221406)
28-03-2012, 20:57   |  #21  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj
Alıntı: Cpt. MacMillan  
Hiç inanmayacaksınız ama, benim de yüzüme yarasa çarpmıştı :D  Olay şöyle oldu.. Ben küçükken bir gün  salıncakta sallanıyordum..Evimizin bahçesinde salıncak vardı. Böyle güneş daha yeni batmıştı. Tam yarasaların ortalığa çıkma vakti..

Hani yarasalar görmediği için ses dalgası yayarak uçuyorlar ya biryere çarpmadan.. Ses dalgasını gönderiyor, eğer karşısında bir engel varsa gönderdiği ses o engele çarpıp geri kendine geliyor ve yönünü değiştiriyor..Bu şekilde uçuyor yarasalar.

Neyse ben salıncakta sallanırken salıncak geriye doğru gittiğinde bu yarasa kuşu ses dalgasını göndermiş tabi bir engel yok zannetmiş fakat salıncak ileriye doğru gittiğinde de yarasa yüzüme şlaappp! diye çarptı.. Ama varya nasıl korktum anlatamam :D

Ahanda bu büyüklükte bir yarasaydı :

ne güldürdün beni akşam akşam, :)

Kapalı Hesap (230936)
28-03-2012, 21:12   |  #22  
Kapalı Hesap
771 mesaj
Alıntı: sayraxx  
ne güldürdün beni akşam akşam, :)
Ağzı kulaklarına varıyor