Basit olsun, bizim olsun!

CHIP Online
24-06-2009, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Yeni cep alırken ekstra özelliklere önem veriyor olabilirsiniz ama sizin gibi düşünmeyenler de var.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/basit-olsun-bizim-olsun_13508.html

Resimlerle: Akıllı telefon yolunda kilometre taşları

Yapılan kapsamlı bir araştırmaya göre, İngilizlerin büyük bir bölümü günümüzde kullanılan cep telefonlarının gereğinden fazla komplike, yani karmaşık bir yapıda olduğunu düşünüyor.

FoneBank isimli bir araştırma şirketi, geçtiğimiz günlerde cep telefonlarıyla ilgili kamuoyuna çarpıcı bir rapor yayınladı. Buna göre, araştırmaya katılan cep telefonu kullanıcıların %61 gibi büyük bir bölümü cep telefonlarının bir hayli komplike bir yapıda olduğunu beyan etti.

Geçmiş yıllara nazaran, her geçen yıl cep telefonlarının biraz daha karmaşık bir hale geldiğini belirten rapora göre, araştırmaya katılan cep telefonu kullanıcılarının %45'inin de telefonlarının MP3 fonksiyonunu hiç kullanmadıklarını ortaya çıkardı.

%30'luk kesim ise cep telefonlarının kamerasıyla çok ilgili olmadığını, megapiksel değerinin kendileri için pek de bir şey ifade etmediğini beyan etti.

Tüm konu: Basit olsun, bizim olsun!

Resimlerle: Akıllı telefon yolunda kilometre taşları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce cep telefonları gerçekten de her geçen gün biraz daha mı anlaşılmaz bir hale geliyor?

Süleyman.
24-06-2009, 18:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Ben sadece konuşmak için kullanıyorum. Arada da mesaj yazıyorum, o kadar.

unart
24-06-2009, 21:37   |  #3  
unart avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

İngilizlerin nüfusunun çoğu yaşlı böyle bir sonucun çıkması gayet normal.

a.ozcan
24-06-2009, 22:46   |  #4  
a.ozcan avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj
eltahir
Ben sadece konuşmak için kullanıyorum. Arada da mesaj yazıyorum, o kadar.
"Aynen."

PrQmatHeuS
24-06-2009, 23:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
280 mesaj

benim kullandığım telefon Nokia 5220 express music.Kamera fazla iyi değil 3 fonksiyon için kullanıyorum Müzik başta görüşme ve mesajlaşma.Zaten biz gençlerin parası olunca ya kamerası ya da iyi bir müzik telefonu alırız doğru değil mi

Fattur
27-06-2009, 00:33   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Tartışıyoruz: Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce cep telefonları gerçekten de her geçen gün biraz daha mı anlaşılmaz bir hale geliyor?
Anlaşılmaz değil ama çoğu özelliği gereksiz bence...

ParanoiD
27-06-2009, 09:57   |  #7  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Bence bizim için gereksiz olan şey başka insanlar için faydalı olabilir.Evet kullandıgım telefonların bircogunda bana göre gereksiz gelen hiç kullanmadıgım özellikler var.Ama o özellikleri kullanmak isteyenlerde elbette vardır.

thegenius
01-09-2010, 04:50   |  #8  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

parasi olan 10 bilemedin 5~ megapikselden ucuz kamera almiyor. bisim gibi bortu bocek kamerasi misali kameralaragarip garip seyleri cekip bak ne guzel cekiyo .. yoksa cekmiyo mu diye 0.5 megapiksel kameralarla ugrasmiyo. ondan bence. 
mp3 calar mi ? ya telefonda sarki ben sadece iscileri kole olarak goren fabrikalarda calisirken akil sagligimi yitirmemek icin kullaniyordum gerci ben ayri bi audio player programi yuklemistim telefona ya neyse. 
gavurlar demek ki bizim gibi kole takilmadiklari icin mp3 calara ihtiyaclari kalmiyo.
ya bi fabrikada sabahtan aksama boyna muslum gurses ibo sarkisi dinledimi transa geciyo adam resmen ya.   bunun bide mesayesi var ertesi gunu var... tabi mp3 calarlar burada devreye giriyo ve hayati onem tasiyabiliyo onun harici mp3 calar bence pek bi ise yaramaz. ayni can yelegi gibi denize dusmezseniz hicbi ise yaramiyo. 
kisacasi mp3 calar ozelligi gereksiz ama yinde olmasi daha guvenli olan bi ozellik :P