Başka bilgisayar üzerinden internete bağlanmak

dreamth
05-01-2009, 19:51   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

ARkadaşlar ev arkadaşım wireless üzerinden internete bağlanıyor. Bende wireless adaptörü yok . Bir adet modemimiz var . Arkadaşımın PC si üzerinden internete nasıl bağlanabilirim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim .
Saygılar...

cbilgen13
05-01-2009, 20:40   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

bunun pekçok yolu war eğer arkadaşın wireless'i kullanıyorsa buda modemin ethernet girişi boş demektir..sende bir cat5 kablo çekerek internete girebilirsin...

2.çözüm piyasada 30-60 TL arasında değişen wireless adaptörler war.Bir adet satın alıp sende kablosuz internete kavuşabilirsin...

3.En gereksiz yöntemide yazayım gerçi cat5 kablo aldıktan sonra arkadaşının makinası yerine modeme bağlan derim ama yinede arkadaşının wireless bağlantısını paylaştırıp onun pc'nin ethernet kartından nete bağlanailirsin...

kolay gelsin...

dreamth
07-01-2009, 18:48   |  #3  
OP Yeni Üye
36 mesaj

Yok aslında demek istediğim öyle değildi . İnterneti bir alışveriş merkezinden alıyoruz kablosuz olarak . Bende wireless adaptör olmadığı için kullanamıyorum . Wireless adaptörü olan arkadaş modem üzerinden bana da internet verebilir mi ? Onu sormuştum . Yine de teşekkür ederim ...

cbilgen13
08-01-2009, 00:13   |  #4  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

???

dreamth
08-01-2009, 02:20   |  #5  
OP Yeni Üye
36 mesaj

??? ? :) Anlatamadım mı ? :)

cbilgen13
08-01-2009, 02:38   |  #6  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

algılama problemi yok burda...zaten cevabımı tekrar okursan yapabileceğin tüm çözümleri sunmuş olduğumu göreceksin...ama yinede sorunu adım adım ele alalım...

ARkadaşlar ev arkadaşım wireless üzerinden internete bağlanıyor..
(burada hepimizin anladığı gibi ortada bir kablosuz ağ olduğu kesin..)

Bende wireless adaptörü yok ...
(buda senin internete bağlanmak için bir adaptöre ihtiyacın olduğu sonucu çıkıyor..işte tam burada benim yazdığım ikinci çözüm devreye giriyor...)

devam edelim...

Bir adet modemimiz var...
(ancak ikinci yazdığın cevapta bağlantıyı bir alışveriş merkezinden aldığınız yazıyor..demek ki neymiş modem sizin değilmiş yada siz alışveriş merkezinde yaşıyorsunuz..tabii bu olasılık düşük olduğu için senin benim yazdığım 1. çözümü uygulama şansında kalmıyor alışveriş merkezinden çıkıp sizin ewe giren bir ethernet kablosu abes kaçar biraz...)

Arkadaşımın PC si üzerinden internete nasıl bağlanabilirim..
(yazdığım çözümlerden ilk ikisi işe yaramazsa arkadaşının pc'si üzerinden internete girmek için yazdığım 3. çözümü uygulaman yeterli )

şimdi daha dikkatli oku çünkü ben tam çözümü sunduğumu düşünüyorum başka fikri olan arkadaşlar warsa lütfen katılsınlar...

ayrıca forumda yazdığım en uzun yorumlardan biri oldu bu..bu topic'i benden sonra okuyan kardeşim sakın yanlış anlamayın sizin yaş düzeyinizi merak etti onun gibi 8.sınıfa gidiyorsanız iyi arkadaş olabileceğinizi düşünüyor..saygılar..

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 08 Ocak 2009 02:38
dreamth
08-01-2009, 05:57   |  #7  
OP Yeni Üye
36 mesaj

Sana "anlamadın" demedim ? "Anlatamadım mı?" dedim. Yani ortadaki anlaşmazlığın sorumluluğunu üzerime aldım . Bunları sana anlatmam biraz boş gibi ama neyse . Neden sinirlendin ki bu kadar anlam veremedim .
Şimdi ben sana cevap vereyim .
Ortada bi wireless bağlantı var . Evet bağlantı bizim evden değil . Alışveriş merkezinde de yaşamıyoruz .
Ben ortada bir adet modem olduğunu söylemişim zaten . Doğal olarak modemin ne olduğunu bilen bir insan kablosunu takmayı da bilir . Sen diyosun ki tak kabloyu al inteneti .
Benim sorum zaten burdan sonra başlıyor . Nasıl bi ağ kuracaz ? TCP\ıp özelliklerinden dns sunucu adreslerini İP yi v.s. ayarlarını yeniden yapılandırmak lazım . Bana daha önce netten bir arkadaşım bu ayarları değiştirterek bu bağlantıyı yapmıştı . Soruyu da aynı bu şekilde sormuştum .
O anlamıştı . Yaşı da 13 tü . Benim yaşım da 27 . Gördüğün üzere ortada yaşla ilgili bi problem yok . Bu tür yok yaşın sekizmiş falan gibi espiriler yaparak beni aşağılamaya çalışman da çok komik zira bu espiriler yaşının büyüklüğüyle övünen bir insana göre değil .
Neyse ben yine de sana teşşekkür ediyorum . Halen neden bu kadar kızdığını anlayamadım ...

hoglu
09-01-2009, 23:20   |  #8  
Yıllanmış Üye
130 mesaj
TBCMagic
Alis-veris merkezine "yasal" yoldan baglandiginizi düsünerek:

Cözüm: 2PC ve 1 (CROSS-OVER)LAN kablosu.

2 PC'yi LAN kablosu ile birbirine baglayin. WLAN adaptörü olan PC internete baglansin ve baglantiyi "Sisteme bagli" olan diger PC'lerle paylasima acik olarak ayarlansin.

WLAN'i olmayan PC diger PC üzerinden internet'e baglanabilir.

Modem olayini devre disi birakin. IP dagitim konusunda problem yasarsiniz!

Kücük bir not: Bu sekilde PC'ler disardan gelen saldirilar ve "bilgi hirsizligina karsi" güvensiz olacak. Sonradan "benim sifrem calindi" yok "virüs kaptik" gibi konularla bu foruma tekrar DÖNMEYIN!

Bu arkadaşın dediği doğru. Eğer ikinizinde de ethernet kartı varsa, (cross-over) ethernet kablosu ile arkadaşının bilgisayarı açık, ve internete bağlı olduğu sürece bağlantıyı paylaşabilirsiniz. İnternetten bir araştır mutlaka çıkar, böyle bir yöntemi USB içinde duymuştum ama denemediğim için emin değilim. Başaramazsan yardımcı olmaya çalışırım yine burdan.

dreamth
10-01-2009, 22:29   |  #9  
OP Yeni Üye
36 mesaj

Teşekkür ederim arkadaşlar en yakın zamanda deneyip sonucu sizlerle paylaşacam .
Saygılar...

j3stk1ng
15-08-2011, 20:00   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

cross kablo ile, internete bağlı (wireless ile) masaüstü bilgisayar üzerinden laptop'la internete bağlanıyorum. şöyle ki 

iki bilgisayarımında işletim sistemi windows 7 
masaüstü bilgisayar internete bağlı 
yapacağım tek ayar ağ bağlantıları > kablosuz ağ bağlantısına sağ tık ve özellikleri açarak paylaşım bölümünde ''diğer kullanıcılar bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın'' kutucuğunu işaretlemek. 
ve cross kablo ile bilgisayarları birbirine bağladıktan sonra. 
direk dilediğince internete bağlanabiliyoruz 

nalkkuş592
18-07-2012, 14:04   |  #11  
Taze Üye
6 mesaj

aynı sorun bende de var3g vınn takılı vindows7 bilgisayara asus notebookumla bağlanıp bir türlü internete girmem mümkün olmuyor 2 gündür uğraşıyorum olmadı bir ara bağlantı kurdum  internete girdim fakat iki  pc yi kapatıp tekrar açtıktan sonra birtürlü tekrar bağlantı  kuramadım iki bilgisayar bibirini algılmayor bağlantı kursam bile bu sefer  internet bağlantısı kesik oluyor yardım bekliyorum selamlar.

Son Düzenleme: nalkkuş592 ~ 18 Temmuz 2012 14:07
nacker
18-07-2012, 14:46   |  #12  
nacker avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
285 mesaj

connectify-me adlı program işini görecektir Beğendim

nacker bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
nalkkuş592
19-07-2012, 01:12   |  #13  
Taze Üye
6 mesaj

ilginize teşekkürler. bu programı gogle danmı  idircem acaba . başka bir yolu yokmu biraz detaya giremezmisiniz  vinndows7 bana xp  den daha karışık geliyor tekrar teşekkürler .

nalkkuş592
25-07-2012, 04:16   |  #14  
Taze Üye
6 mesaj

benim torunla uzak masa  üstü bağlantısı kurduk teamviever programıyla bağlandık  oda uzaktan ayalamaya çalıştı viroater programıyla bağlantı kurmaya çalıştı gene olmadı  masaüstü sabit bilgisayardan bağlantı kuruluyor ancak veb sayfası görüntülenemiyor  ikazı geliyor  proxy  no çevirme veya güvenlik sorunu var yazıyor  yardım bekliyorum selamlar.