Başlangıç Format Cdsi

tayyarbaba
09-04-2012, 21:56   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
75 mesaj

Arkadaşlar geçen pc çöktü artık windows xp yazısından sonra kara bir ekran geliyordu ve format da atamıyordum sonra dayıma gösterdim bu F11 den ayarlarını yaptı en başta format atmaya başlıyor yarısında hata veriyor dayımda windowsun dosyaları silinmiş o yüzden format atamıyor dedi ve bilgisayarların ilk alındığında yanında bi başlangıç format cd si veriyorlarmış bu cd içinde hiç windows yüklü olmayan harddisklere windows yüklemek içinmiş benden bu cd yi bulmamı istedi nerden bulabilirim acaba ?

AmbaSSadoR
09-04-2012, 22:14   |  #2  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj
Alıntı: tayyarbaba  
Arkadaşlar geçen pc çöktü artık windows xp yazısından sonra kara bir ekran geliyordu ve format da atamıyordum sonra dayıma gösterdim bu F11 den ayarlarını yaptı en başta format atmaya başlıyor yarısında hata veriyor dayımda windowsun dosyaları silinmiş o yüzden format atamıyor dedi ve bilgisayarların ilk alındığında yanında bi başlangıç format cd si veriyorlarmış bu cd içinde hiç windows yüklü olmayan harddisklere windows yüklemek içinmiş benden bu cd yi bulmamı istedi nerden bulabilirim acaba ?
o senden recovery cd si için söylemiş ama yarısında hata veriyor ise ya hdd sorunlu yada ram diyebilirim !

ShaDekeeper0
09-04-2012, 23:10   |  #3  
ShaDekeeper0 avatarı
Üye
81 mesaj

O CD bilgisayarını ilk alınca verilir içindede ayriyetten bilgisayarına uygun driverlar bulunur internetten bulamazsın ama XP orjinal professional editon internetten indirip CD ye çekip bir deneyebilirsin internette güvenilir bulabileceğinde ayrı bir mesele(çoğu veya hepsi virüslü). Eskiden bir forum vardı orjinal xp o forumda kapandı oraya yöndendirecektim seni.

dabbe1
10-04-2012, 00:18   |  #4  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

XP öldü ve çürüdü fosil oldu... ayrıca Windows internetten indirilmez satın alınılır...

mustafa2116
10-04-2012, 23:40   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Recover CD si interentten indirilemez. Satın alınır ama farklı bir işletimsistemi kurabilirsin.

İnternetten farklı Window işletim sistemi indirebilirsin.

tayyarbaba
11-04-2012, 18:17   |  #6  
OP Üye
75 mesaj

Windows 7 kuracaktım ama o da benim pc yi kasar diye almadım önce 7 kurup sonra xp ye çevirsem olurmu peki ?

AmbaSSadoR
11-04-2012, 22:20   |  #7  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj
Alıntı: tayyarbaba  
Windows 7 kuracaktım ama o da benim pc yi kasar diye almadım önce 7 kurup sonra xp ye çevirsem olurmu peki ?
win 7 kullan bence hiç xp ye bulaşma zaten helvası dağıtalı çok oldu onun C=